AdSense zarada općenito

Ja imam 4 :slight_smile: vec 4 godine nemam problema sa tim :slight_smile:

Odlicno, mene samo interesuje dali google to odobrava ili ne :slight_smile:

odobrava… sa moje IP adrese izlaze dva adsensa.

Odlicno.
Hvala na odgovorima momci :sunglasses:

Pozdrav ekipa, ovo je moja sedmodnevna zarada na news web portalu iz BiH ( www.grad-busovaca.com ).
Kako vam se čini?
Je li ok CPC i CTR?
Savjeti za bolju zaradu?

Hvala. :slight_smile:

Bok ljudi, sad sam na fierce networku a bio sam na adsensu, i zarada mi je sad veca ali su i pregledi tako da neznam jel to do njih ili do mojih pregleda, od fierce networka dobijem 90% svoje zarade. Sta vi mislite dali da se vratim na google ili?

Kakva je to mreza? Nije mi poznata a verujem da i mnogi ne znaju o cemu se radi pa ako mozes napisi prvo malo vise o tome.

1 Like

Imam jedan kanal s muzikom, i poprilicno je popularan oko 1 200 000 pregleda mjesecno, i sad me zanima dal bi vise zaradio s googlom nego sa tom firmom " Fierce network" https://www.fiercenetwork.net/
Oni mi govore kao da vise snjima zaradujem, i daju mi kao 90% zarade, a kad pogledam na njihov analytics o zaradi i na youtubu nije isto, oni su mi reklu da je to kao “estimated” zarada na youtube analytics a na njihovoj stranici prava… I sad ja neznam dal oni mene varaju ili sta, mislim nije da se zalim lijepo zaradim svaki mijesec.
Hvala unaprijed na pomoci! :smiley:

Ako lijepo zaradiš onda ostavi tako. :slight_smile:
Po meni; nije moguće da se između Youtubea i tebe ubaci još jedna treća strana i da tada svi zarađujete više? To je jednostavna računica i jasno je da ne šrima, zar ne? :wink:

Postoje drugi razlozi za tako nešto, ali ne moramo sada o tome.
Reci molim te, kakav je to kanal s muzikom, jeli imaš autorska prava na tu glazbu?

To je najvažnije u cijeloj priči. :blush:

Imam autorska prava svakako :blush:
Znaci sve u svemu ne muljaju mi nista? inace dizem novce preko WU pa sam cuo kad se salju iz amerike da si WU uzme neki dio?
Hvala na odgovoru :smile:

Naravno, svaki servis za transfer novca uzme svoj dio. WU, Paypal, čekovi… banka… na tebi je da vidiš što ti najviše odgovara.

WU ne da uzima, WU dere … Meni na deviznom u Komercijalnoj banci banka uzima 0.1% :smiley:

Hmm, pa sta je vama onda najbolja opcija? paypal, cek? :smiley:

Ovo k’o da gledam reklame od Etargeta :smiley:

Jučer i danas užas od reklama što je naravno uzrokovalo i drastično smanjen broj klikova, pa tako i zaradu.
Kako je kod vas?

Mislim da se najveća promjena dogodila jer su veliki portali svi redom stavili adsense pa se sada zarada dijeli sa njima, a oni uzmu većinu toga pa nama ostaju mrvice.

To se dogodilo zato jer su oglašivači skužili da više nema smisla plaćati 50 lipa za 1 jedan prikaz bannera ne nekom velikom portalu a na adwordu dobiješ za to 1000prikaza besplatno i da je to pljačka. Bilo je pitanje vremena kada će se to dogoditi, ono što se prije događalo je i tjeralo sve oglašivače sa interenta, sada im se vrača puno više, na žalost nas medija mi dobijemo puno manje.

1 Like

Kod mene se ovih dana sve vratilo u normalu. Osmi mjesec mi je bio najgori ikad.

Danas sam zaradio 0,10 :S

Pogledajte sada malo reklame.
Jeli sve u redu? :frowning:

Edit: Prošlo je, OK. :slight_smile:

Lose, jako lose sto se tice adsensa.
Na 2 jedna sajta za oglase, cas otvori reklame cas ne, ali najcesce ih nema, ne znam sta je u pitanju.

1 Like

Nije mi jasno kako ti nasi portali prezivljavaju. Neki dan se 24sata hvali kako su dostigli 1.4m unique usera u mjesecu…gledam pa ja sam sam dostigao do 700k i zarada nije bogzna što a još se radi o internacionalnim posjetima i onda gledam pa kako te redakcije preživljavaju sa plačanjem novinara, održavanjem weba i svega drugoga. Nije ni čudo da je novinarska struka propala i dobivaju kikiriki.

Onda se sjetim da im glavna zarada mora bit ucjena političara sa curenjem informacija jer od adsensa bi propali već davno :smiley:

1 Like