AdSense zarada općenito

Mislim da to nema veze sa padom zarade. Glavno da se zarada vratila na staro!

Ne zadugo.

Zna li netko zašto je tako drastično pao klik ovaj mjesec na adsensu. Svi smo očekivali da će biti veći nego prošli mj zbog božića kad ono baš suprotno.
Možda zbog krize? Mada je kriza već 2 godine…

To je ono što mene čudi, meni je isti broj posjeta a zarada 5 puta manja, to je ipak previse.
Koliko je tebi @Sime manja zarada, jel kao meni.

Meni je 3-4 puta manja zarada…
Valjda će se oporavit poslije nove godine!

kakva su vam generalno iskustva što se tiče adsense zarade sa tekstualnim odnosno slikovnim oglasima?

tj. možete li povući usporedbu za slučaj kada vrtite samo tekstualne oglase na nekom bloku sa slučajem kad vrtite i tekstualne i slikovne bannere? u kojem slučaju više zaradite?

Teško reći, slikovni imaju puno bolji ctr, ali tekstualni bolje plačen klik…
Rekao bih da ovisi na kojim sajtovima!

Lijepo me Google nagradio za Božić, 4$ za jedan klik :slight_smile:

Ja sam za Bajram dobio klik od 4.5€ :smiley:

Ja mislim da je mala zarada zbog ‘smart pricing’ -a

meni za hanuku ništa.

Zna li netko što se događa sa adsensom, klik na hr sajtovima je pao ispod 0,02$ i sve više pada, nikad manje od 2006 godine.
Jeli to zbog krize ili nečeg drugog, možda doba godine, manjak oglašivača? Meni ovo ne izgleda dobro, klik ide prema nuli, čini se kao da se gasi.

Ima li neko ideja što može biti i što se može očekivati?

Na temelju malog dnevnog broja klikova (10-30), mogu reći da je jučer i danas prosjek 4 centa u odnosu na mjesečni prosjek od 8 centa.

Google je poslao bonove od 200 ćuna za adwords oglašavanje. Možda realizacija tih bonova utječe na smanjenu cijenu.

A možda su i oglašivači u banani. :slight_smile:

BTW, siječanj je uvijek bio mort sezona za bilo kakav biznis…

Nadam se da će biti bolje. Inaće je što više klikova to manja cjena toga klika.

[quote=“sime_zd”]Zna li netko što se događa sa adsensom, klik na hr sajtovima je pao ispod 0,02$ i sve više pada, nikad manje od 2006 godine.
Jeli to zbog krize ili nečeg drugog, možda doba godine, manjak oglašivača? Meni ovo ne izgleda dobro, klik ide prema nuli, čini se kao da se gasi.

Ima li neko ideja što može biti i što se može očekivati?[/quote]

Otkako je otvoren Google Hrvatska postoji trend pada cijene klika.
Mogu ti reci sime da je i kod mene prosjek klika slican u protekla dva mjeseca, a i CPM je najnizi ikada.

Meni cijene klika nikad nisu bile veće i na hrvatskim i na stranim stranicama

Potpisujem, samo što mi je CTR mal.
Trenutni screen:

http://slike.hr/slike/ads1_f3826.gif.html

[quote=“poros”]Potpisujem, samo što mi je CTR mal.
Trenutni screen:

http://slike.hr/slike/ads1_f3826.gif.html
[/quote]

Kod mene CPM ovaj mjesec 0.11€

Pa ja sam to odavno skuzio, u 10 i 11 mjesecu je bio 5 puta veći iznos CPM-a a i veći CTR.
sad je kriza, kao i kod vas.

Valjda je to tako, tko ima malo klikova ok mu je klik, tko ima puno klikova klik je sića…

Slazem se…
Izgleda da je sada PUNO bolje imati 100 portala po 100 posjeta nego jedan sa 10000 :frowning: