AdSense zarada općenito

Naravno, svaki servis za transfer novca uzme svoj dio. WU, Paypal, čekovi… banka… na tebi je da vidiš što ti najviše odgovara.

WU ne da uzima, WU dere … Meni na deviznom u Komercijalnoj banci banka uzima 0.1% :smiley:

Hmm, pa sta je vama onda najbolja opcija? paypal, cek? :smiley:

Ovo k’o da gledam reklame od Etargeta :smiley:

Jučer i danas užas od reklama što je naravno uzrokovalo i drastično smanjen broj klikova, pa tako i zaradu.
Kako je kod vas?

Mislim da se najveća promjena dogodila jer su veliki portali svi redom stavili adsense pa se sada zarada dijeli sa njima, a oni uzmu većinu toga pa nama ostaju mrvice.

To se dogodilo zato jer su oglašivači skužili da više nema smisla plaćati 50 lipa za 1 jedan prikaz bannera ne nekom velikom portalu a na adwordu dobiješ za to 1000prikaza besplatno i da je to pljačka. Bilo je pitanje vremena kada će se to dogoditi, ono što se prije događalo je i tjeralo sve oglašivače sa interenta, sada im se vrača puno više, na žalost nas medija mi dobijemo puno manje.

1 Like

Kod mene se ovih dana sve vratilo u normalu. Osmi mjesec mi je bio najgori ikad.

Danas sam zaradio 0,10 :S

Pogledajte sada malo reklame.
Jeli sve u redu? :frowning:

Edit: Prošlo je, OK. :slight_smile:

Lose, jako lose sto se tice adsensa.
Na 2 jedna sajta za oglase, cas otvori reklame cas ne, ali najcesce ih nema, ne znam sta je u pitanju.

1 Like

Nije mi jasno kako ti nasi portali prezivljavaju. Neki dan se 24sata hvali kako su dostigli 1.4m unique usera u mjesecu…gledam pa ja sam sam dostigao do 700k i zarada nije bogzna što a još se radi o internacionalnim posjetima i onda gledam pa kako te redakcije preživljavaju sa plačanjem novinara, održavanjem weba i svega drugoga. Nije ni čudo da je novinarska struka propala i dobivaju kikiriki.

Onda se sjetim da im glavna zarada mora bit ucjena političara sa curenjem informacija jer od adsensa bi propali već davno :smiley:

1 Like

On žive od PR-a i premium reklama. Adsense je tek tako.

Pogrešna informacija, Opica. =) Index.hr npr je nedavno oborio rekord od milion posjeta, i 4 miliona otvaranja stranica. Pod pretpostavkom da imaju jako loš RPM, npr 0,50€ na 1000 pregleda stranica, jasna računica je da dnevno krpe barem 2000€ od adsensa. 60K€ mjesećno. Što je realno dovoljno za njihovo poslovanje. :smiley:

24 sata je malo slabiji, možda za 10-20% maksimumalno, ali i dalje to su jako pristojne zarade od adsensa.

Ali također istina je da prava lova tu dolazi od direktnih oglašivaća.

1 Like

Imaju 100-200 eura dnevno od adsensa.

Ovo je siguran podatak.

Mislim da je gore moja navedena pretpostavka realna. Mada svako može napraviti računicu po sebi. Ali 100-200€ za portal tipa index je meni baš smiješna cifra. Šta znam…

1 Like

Sad sam pitao jednog koji poznaje Babica, kaze da su prije imali 6-7k eura mj. da nezna zadnje vrijeme, sad je bice i gore, tesko da je bolje.

evo koje su cijene oglašavanja na indexu

mislim da tu Adsense donosi manji dio prihoda.

To isto ide sve za puno manje. Pa jel vidis da stavljaju adsense i to display. Mislis da bi netko placao 10 000 kn za banner koji koze dobiti za 200 kn ako zakupi tu adsense jedinicu.

stavljaju adsense tamo gdje nema direktno zakupljenih oglasa.

Ma ti veliki su počeli stavljat svugdje display. Vjeruj mi, da dobiju te cifre koje pišu pa ne bi bili u krizi svi redom. Većina toga je neka suradnja ili po puno nižim cijenama. Znam samo da su smanjili broj novinara za 1/3, da je kako vi pišete ne bi to morali raditi.

I sad tu zbroji 5-10 novinara, IT osoblje, hosting, porezi, kojekakve licence za servise fotografija, najam uredskog prostora, režije i na kraju dobiješ jako nezahvalan biznis. :confused: