AdSense zarada općenito

Ista stvar kod mene, posjeda porasla u odnosu na 12 mjesec, a zarada u padu.

To je sasvim normalno, ocekujte normalizaciju zarade u trecem mjesecu.

Ovaj mesec je bila cistka koju adsense sprovodi 2 puta godisnje, svi koji su krsili TOS dobice ban do kraja meseca. :slight_smile:

Kod mene posjeta porasla za 50%, a zarada pala za 70%.
Nije li to neobično?

Najlosija zarada do sad ovaj mjesec, pogotovo klikovi sa balkana su isli u prazno kako izgleda :smiley:

Katastrofa, izgleda google malo na pauzu stavio Balkan…

Treba traziti atlernativu za adsense :slight_smile:

Tesko je naci alternativu, a pogotovo ne bi preporucio nekakve lijeve mreze. Meni se desilo da sam imao reklame od neke mreze cijeg se imena vise niti ne sjecam i ne zelim se sjecat. Reklame same po sebi su imale super zaradu, cak nesto mrvicu bolje nego adsense, kad nakon 2 mjeseca stranica mi nestade iz Googlea. Odem u webmaster tools a ono pod manual actions pise da ima malware. Naravno od tih reklama koje sam odmah maknuo. Trebalo mi je 6 mjeseci da povratim pozicije. Znaci puno vise sam izgubio nego dobio.

Pa šta onda raditi sa svojim sajtovima ?
Ugasiti ih ?
Mnogi imaju legalne sajtove i ne varaju na niti jedan nacin i nemaju isplatu…
Citam na forumu kao da ce im banove polijepiti…

Pa čekat bolja vremena. Neću radi jednog mjeseca odustati od 11 mjeseci uspješne suradnje…

1 Like

Zna neko gde da se javim AdSensu ako nisam primio isplatu… Znaci mogu oni da ciste koliko god hoce ja sam siguran nego vrv pogresili nesto

Balkan sve vise i vise postaje neisplativ za webmastore koji koriste adsense. :frowning:

Mislis jer smo mi iz balkana ili jer su nase stranice na balkanskom jeziku?

Zna neko gde da se javim AdSensu ako nisam primio isplatu… Znaci mogu oni da ciste koliko god hoce ja sam siguran nego vrv pogresili nesto

Ako nisi premium member direktnog kontakta nemaš. Imaš vjerujem neki apeal da popuniš ali to nisam siguran.

ovaj mjesec google provjerava racune, svi koji nisu dobili isplatu do 28. ovog mjeseca vjerovatno ce biti banirani

men je normalno stiglo za 12ti… u 1 je podjednaka lova…
uspjesno sam digo adsens ban sa dva sajta putem tih kontakta…
imam gore desno na adsens helpu obrazac za mejl…
a nisam bas siguran da sam im premium oglasivac…

vladovsky isto je i kod mene. Nisam premium ali imam kontakt za mail kao i mogucnost prikaza 5 oglasnih jedinica.

Imaš na pismeno negdje na računu to ili ti reklame rade ako staviš 5?

Meni rade nisam dobio sluzbenu obavijest barem mislim da nisam. Jos treba samo da me banuju…