AdSense zarada općenito

trazio sam takav info na stranici adsensa ali nisam našao…
Hvala!

Zadnjih par dana mi je CPC na stranicama sa zabavnim sadržajem tipa vicevi i sl. prosjek 0,10 EUR dok na stranicama sa sadržajem iz oblasti medicine i sl. sad je uglavnom 0,02. Pa jel to normalno !?

Sve ti ovisi o nicheu. Tako da da,sve je normalno

Svasta je normalno a opet i nije. Samo je poznato da je prvi i drugi mjesec najgori za adsense.

Koliko je pouzdan cpc prema keyword toolu, našao sam dobru domaću nišu, konkurencije skoro nema nikako, solidna potražnja… a google kaže da je za taj kw - područje rs, hr, ba - cpc 1.70$

Nikoliko…

Meni je RPM zadnjih par dana u nevjerovatnom padu, valja prezivjeti ovu zimu… Danas 0.50 nije bio nikada tako katastrofalan :slight_smile:

Siječanj je. Ovako nekako će ti biti do Travnja

Blago nama :smiley:

Ima li nešto tačnije? Sad sam analizirao prvi rezultat za glavni keyword, i ahrefs kaze da mu je cpc 2.00 (google kw planner - 1.77)

Je li moguce?

Na što misliš pod 1.77$, da ćeš dobiti toliko za klik na adsensu? Pa to je nemoguće i za engleske sajtove i jače niše.
Ili misliš na nešto drugo?

1 Like

Da, mislim na cijenu za klik po oglasu. Zato mi zvuci nerealno za domaci sajt da je toliki cpc, a sudeci po kw planneru i ahrefsu za ovaj kw je slicna cijena, ali opet… 1.5-2$ za domaci sajt, ne vjerujem…

To nema veze sa time, podjeli to sa 20-30 i dobit ćeš realnu cijenu.
Računaj da ćeš za domeće posjete dobiti cca 0,03, za Srbiju i Bosnu još manje, sad ako imaš posjete sa Googla za neku komercijalniju nišu, možda ćeš nakon nekog vremena kada ti sajt dobije neki autoritet za taj dio posjeta sa Googla početi dobivati malo više, do 0,1$ po kliku, ali to nakon par godina.

Registrovao sam domenu maloprije pa krećem u ovaj koji dan da radim na tome. Vidjet ćemo rezultate…

Krajem oktobra sam napravio sajt koji dnevno ima 250-300 posjeta (90% organic), trenutno u top 10 za 2 glavna kw. Kad je vrijeme za ubaciti oglase? Da čekam dok se ne poveća dnevna posjeta na 4 cifre?

Ne vidim razloga da ne ubaciš oglase odmah kada imaš nekakvu posjetu već.

Obzirom da vec imas relativno pristojnu posjetu ubaci odmah, zasto ti ne bi na kraju mjeseca uzeo kakvih 20-30 eura (ili pak nesto manje ako je domaci sajt)…

A jesi nabrijao brojku :slight_smile:

1 Like

Ako dobro postavis oglase 15€ mjesecno mozes imati…

Uradio sam dizajn za custom themu pa cekam da kolega zavrsi kodiranje u ovaj koji dan, onda planiram ubaciti oglase pa cemo vidjeti hoce li biti sta :slight_smile:

Do 7. januara nekako podnosljive, sad katastrofa.
Ima li smisla ovo :smiley: jedan sajt 1 klik na 86 prikaza, 0.20evra zarada,
ovaj iznad, 8 klikova na 1000 prikaza, 0.25 evra zarada
ovaj poslednji dole, 13 klikova, manje prikaza od ovog iznad, a manja zarada.