AdSense zarada općenito

Gledala mi u grah :wink:

1 Like

hahahah covjek vec planira novce za samo 10 mjeseci, brzo ce to :smiley:

Ko ceka taj i doceka :stuck_out_tongue:

Koliko treba da novac legne kad uplate sa Adsense-a?

Ma jedan dan, najvise dva…raiffeisen einz :wink:

2 Likeova

Meni jos jutros legao u RF bosna

1 Like

Posto mi je ovo prva isplata (nisam ni znao da jer nisam ulazio na adsense da se nakupilo za isplatu :smiley: ) , moguce da moram da odem do banke , mozda treba izjava da se potpise za prvi priliv.

Ne znam, odakle si? Ako je BiH meni nije trebala nikakva izjava, doduse bilo je to ima godina, godina :slight_smile:

Iz SRB, znam da kad mi lezu pare na racun firme da moram da idem svakog meseca da porpisujem tamo. Pa sam tako povezao i za privatni racun da ide.

Da, treba izjava za RF banku u Srbiji.
Ono sto je novina od proslog adsense prispeca, ko ima online banku, moze da popuni taj izvestaj i online, a novac vrlo brzo legne na racun, za nekih pola sata. Ovo je super iz ralzoga sto ne moras da se cimas do banke, ali im je ovako mozda lakse za pracenje ko je i koliko primio novac i iz kog razloga.

1 Like

Kako vi podizete gotovinu sa čekom od Googlea? Ja sam opet prebacila da primam s čekom pare i opet mi u banci se 5 min prvo čude čeku jer ga nikad nisu vidjeli i onda 5 min ispituju sve zaposlenike da šta s tim i nakraju mi kažu da ne mogu dobit gotovinu nego jedino da mi stave na račun al to će mi bit dostupno tek za nekih mjesec dana. A čitala sam tu među vama da normalno podižete gotovinu s čekom, ne znam zašto meni ne uspjeva

Ne razumijem iz kojeg razloga podizes na taj nacin, kad si vec mogla i pretpostaviti da je to u ovim drzavama komplikovano, jos sto cekas da ti dodje cek…

A jer se nadam da mozda porezna nema evidenciju u to posto mi nece sjest na racun :smiley:

Kako nece a u postu iznad pises da ce ti iznos ceka stavit na racun?

Inace ovaj mjesec kod mene adsense nikad gori, ovako lose nije bilo nijedne godine,zaradjujem tek trecinu u usporedbi s istim razdobljem prosle godine.

Ne zna @Monika.B da je Al capone pao zbog poreza hahahahahhaha cek ti se provjerava i pise se hrpa izvjestaja od strane sluzbenika :slight_smile: prije ce te tako sklepati sa poreznom :slight_smile:

Ni kod mene @drmrgood par dana se normalizuje pa padne i sve u krug…

Pisem da pokusavam podic gotovinu ali mi u banci govore da mi moraju stavit na racun. Pa sam odbila i probat cu u nekoj drugoj banci.

Pa cijela ta polemika oko porezne je pocela zbog toga sta po novom porezna ima uvid u sve nase tekuce racune a ako pare od ceka dobijem na ruke sto znaci da ne prolaze kroz moj racun na banci logicnije bi mi bilo da ako podizem s cekom mozda nece imat uvid u to.

Znači, po tebi; ako ti ček isplaćuju direktno na ruke (što, vidiš, ipak ne ide); banka neće nigdje evidentirati tu transakciju?
Ah da; “možda”. Nažalost nije tako, moje je mišljenje… :smile:

1 Like

Pa evidentirat ce al mozda porezna nece ic kopat i u te stvari :slight_smile: Ne kazem ja da je to sigurno tako ali nekako mi sigurnije djeluje podic gotovinu nego dobit na racun ciji se izvjestaji salju u poreznu

porezna ima uvid u sve transakcije…

Banke od ove godine Poreznoj šalju stanje svih vaših računa http://www.index.hr/vijesti/clanak/banke-od-nove-godine-poreznoj-salju-stanje-svih-vasih-racuna/939493.aspx

A prilikom dizanja Western Unionom morate dati svoj OIB … dakle opet porezna ima uvid…

Vjerujem da za sitnu zaradu nece biti problema (da nece porezna reagirati za npr 10.000kn godišnje) ali za neke oubiljnije zarade trebalo bi razmisliti za otvaranjem online firme na nekom otočju (porezne oaze…)

cheers :slight_smile: