AdSense zarada općenito

Zašto ne primaš na WU, a ne čekove? Ako baš želiš čekove koje onda moraš čekat nekoliko tjedana da stigne, odeš u erste i tražiš inkaso isplatu i oni ti kopiraju tvoj ček, tvoju osobnu iskaznicu, naplate svoju proviziju i isplate ti po njihovom tečaju kune. Naravno ako si u Hrvatskoj. Tako je bilo kod mene dok nije omogućena opcija WU pa sam se prebacio i na tome ću biti dok god tako budu isplaćivali, a kako je adsense sve lošiji možda to neće biti još jako dugo.

Nisam se ni sjetila WU ni znala da se moze tako primat, sta u WU ne bi porezna trebala imat uvid?

A bila sam u 2 Erste banke i rekli su mi da mi oni to mogu samo na racun stavit i ne mogu isplatit gotovinu.

Vjeruj ista stvar kod mene, svaki mjesec sve gore, kod mene nije ni trecina cak…,

Ako poreznoj iz nekog razloga postaneš zanimljiva naravno da mogu saznati i koliko primaš preko WU, ali otom potom.
Što se tiče tih službenica/službenika koji su ti to rekli u banci, lijepo im možeš reći da nemaju pojma o svom poslu i neka lijepo odu kopat krumpir. Bez obzira na to, ček ni na koji način nije povoljniji ni bolji način isplate jer uz to što ti i kod inkaso isplate fotokopiraju osobnu iskaznicu zajedno sa tim čekom, moraš ček čekati neka 4 tjedna od isplate, a ovako na WU možeš podići novac već drugi dan u bilo kojoj pošti ili banci. Naravno, da dokažeš svoj identitet da možeš primiti uplatu trebaš predočiti svoju osobnu iskaznicu sa svojim oib brojem tako da razmišljanja kako se možeš potpuno sakriti da te ne vide iz porezne ukoliko žele su bezvezna.

Mislim da je zarada ovako drastično pala zbog ovog prerano lijepog, suhog i sunčanog vremena, odoše ljudi vani na zrak,na kafu, prošetati itd…

Kod mene nije posjeta pala , samo zarada…

1 Like

nema to veze s tim, na kafama svi pilje u mobitele.
A i posjete ne padaju sto ovaj dole rekao…

Najbolje preko WU primati… trag negdje ostaje, ali nikako nije kao kada primiš na račun…tek kad bi poreznoj upao u oči da si im sumnjiv jako zbog nečega (a stotine tisuća kuna moraju proći preko tebe) da te uoče…onda bi naravno mogli oni i to upratiti…ali ovako… teško…to su smješni iznosi… ja sam jednom bio pozvan u poreznu zbog jedne udruge i dođem tamo usrao se što će biti… i kaže meni ženska dajte mi napišiti nešto da se opravda nekih 20 tisuća kn koji su dizani na bankomatu (nisam ih dizao za sebe nego za različite potrebe udruge, ali nisam ništa ni prijavljivao)… ja ono pa ne znam sto da napišem…ona kaže gledajte ovo je toliko glupo ne znam sto nas uopće zezaju s tim smiješnim iznosom od 20ak tisuća kn, napišite bilo što kao izvještaj i ja ću to prihvatiti i tako je i bilo…a da paradoks bude veći, da sam recimo ukrao 500 tisuća kn nebi mi nikada mogli nista jer pod osobu koja je zaduzena za račun vodili su osobu koja vjerojatno ni ne postoji - imamo samo ime isto, prezime, oib, mjesto stanovanja…ma sve ostalo - pitaj boga tko je to… toliko o našoj poreznoj (bilo prije 2 godine)… :slight_smile:

jesi ti primjetio pad čitanja kod sebe danas? kod mene je danas katastrofa, šta god objavim ne pije vode…

Kod mene je danas stabilna posjeta, kao i prethodnih 9 dana ovog mjeseca…Mozda nekih 100tinjak manje, ali nisam ni bio toliko aktivan danas.

Ali je zarada manja nego inace…pada iz dana u dan.

Kakav ocaj, kako koji dan prolazi CPC sve manji…kako ide doci ce na 0.01…pffff

Kod mene vjerovao ili ne za domacu ex-yu stranicu 0.01 CPC. Definitivno odustajem od domacih stranica.

1 Like

Vjerujem jer ce i kod mene doci…doslo vrijeme da je adsense kao ove neke smetljarske oglasivacke mreze, nevjerovatno.
Jos malo ce nam davati 0.001 za klik

To vam je sve zbog fb posjete i onih debila koji imaju sajtove di moras kliknuti da bi vidio fake vijest + oni šta kad im banaju jedan account otvaraju novi i opet isto.

A ovo da je adsense smeche od mreže necu ni komentirati jer da nije bilo googlea ja nebi imao ništa a ovako imam nadprosječna primanja.

Kad imas smeche od posjete dobiš smeche od klika, kad imaš dobru posjetu vjerujte mi i klik je dobar :wink: .

Meni je 95% posjeta sa google, za tu domacu stranicu sto su posjete 95% sa google CPC je 0.01 zadnjih 30 dana…

U mene 0.16€ sa Google domaća stranica

Dobar si , toliki CPC mi je za strano trziste

Procitaj sta sam napisao, doslo je tako da nam za klik placaju 0,01 kao neke debilne mreze!
A to sad ko tice i da li je radi seronja koji varaju, sigurno da jeste…jer prije nije bio ovakav ocaj. Odakle posjetu dovlacis i nije toliko bitno, o tome se polemisalo milijardu puta, a evo imas i @dr3am sa svojom statistikom…

Ljudi nisu isti svi domaci sajtovi, zavisi od nise i publike. I bolje je pricati o zaradi iz drzava na domacim sajtovima. Hrvatska, Srbija… meni mnogo zavisi od toga ima li nasih stranaca koji dizu prosjek. Na jednom domacem sajtu dje su djeca glavni posjetioci iz srb je zarada 0,02-0,03 sto mi je i normalno jer ne vidim nacin kako oglasivaci mogu monetizovat tu publiku. Druga stvar je npr sajt o automobilima sa publikom iz srb. Nece sigurno biti toliko nizak klik

To si upravu nema sta i sam sam primjetio razliku kada sam imao news portal i tek tu ocajnu zaradu i sada kada je nesto sasvim deseto upitanju.

Prosjek mi je bio proslih mjeseci negdje 0.05-0.06, ali evo padam na 0.03 sto se u velikom broju klikova itekako osjeti.