Zbirna tema: AdSense - ZARADA

Kod mene danas najgori dan ikad,ali sam pred sat-dva upalio slider pa se polako popravilo. Imao sam rpm od 30 centi,dno dna.

Moj drmrgood taj rpm imam od 21.og cak i ispod toga ode.
Nakon pomjeranja slajdera prvi put malo se popravilo, ali evo zadnjih nekoliko dana to je taj rpm

Isto kao da je neko 21. samo zavrnuo pipu :slight_smile:

Mozda ju je i zavrnuo,ja sam doduse izgubio neke pozicije sa par sajtova,ali adsense je sve gori i gori po meni. Zato ja sad lijepo prodajem ove sajtove sa igrama na flippi i posvetit cu se malo vise affiliate zaradi,adsense je otiso k vragu po svemu sudeci.

Kako pomjeri slajder ode cpc na 0.07

Znaci samo dirajte slajder, cim krenete da tonete.

Tesko je reci da je to do slidera samo,cpc ovisi o puno stvari.

Dva puta se dize pomjeranjem slajdera, nije bas slucajnost.

Cuda :))
Nemojte (mnozina - ko se uhvati pogodjen) me krivo shvatit - ali - botovi su pametniji od vas.
Zalosno ali istinito.

Dakle, ako diras slajder (sto zvuci nekako dirty i uzbudljivo), pokrenes u pozadini dost toga. Zbog velicine adsense sustava (i opcenito googleovog ad ekosustava, jer tu je i adwords isto s druge strane a relevantan max za ad revenue), sve sto se obicno napravi treba nekoliko dana pa i vise (ili uglavnom veci broj statistickih ulaza tipa impresije ili clicks) da se ista promijeni. Npr, ako ti je revenue shit, a pomaknes slider, teoretski mozes dobit svojevrstan reset, pa nova konfiguracija za taj account koja se stvori - ulazi u sistem. Kako je njihov sistem prilicno nabrijan - machine learning, predvidjanja, kalkukacije te razne druge stvari, on opet ceka neke podatke da vrati pravo stanje. I tako, ako ne nadje razloga poslat jace oglase, niti nece. Razlozi tome pak leze u onom klasicnom - tone stvari koje utjecu na CPC a jedna od onako jacih - vrijednost konverzije. Konverzija, inace, moze biti doslovce svasta. Razumljiv primjer je da je to u slucaju oglasavanja proizvoda najcesce - prodaja proizvoda, no buduci da ima kampanja na tisuce i s tisucama razloga, nekad je i npr average time on site ili broj pageview isto - validna konverzija. Sto je obicno za recimo content sajteve, brandove i slicno - najcesci slucaj. Onda je GEO pa bla bla.

I tako, ugrubo - diranje slajdera - inicira svojevrstan reset u sistemu i moze teoretski dici ili nekako magicno slozit nove brojke koje su privremene. Nakon sto algoritam tamo (vjerojatno neki simple AI) zakljuci da promjena uopce nije bilo - vrati na staro. E a npr 0.01 cpc i takvi obicno ukazuju u to da je kvaliteta tog poslatog traffica na sourceove koji placaju adse - shit. Vjerojatno se bouncaju i tako. Naravno nije to uvijek problematika publishera, ali svakako kao publisheri morali bi se brinuti da nas traffic ako ga vec hocemo “prodat” po dobroj cijeni - onda i vrijedi nesto. Ko proba 24h s adwords se igrat ce vrlo brzo dozivjet ove koncepte u glavi.

Onda kada bi traffic bio ne shit kvalitete, bi recimo (ali opet vrlo polako) se adsi filali s boljim oglasivacima. Prosto iz razloga jer bi tek nakon sto bot izmjeri da je value poslanog traffica povecan, dao bolje uvjete. Tu unutra je i prica o npr kolko je max ad units pametno po page i zasto i tako dalje.

Nece nitko nista inace platit sto ne valja, to je isto u apsolutno svakom poslu i off i on line.

A recimo konstantno pehanje da bi se cesto resetirao CPC po meni vodi u prilicne probleme u buducnosti buduci da ce ko pogleda - jasno vidjet da se to koristilo kao manipulacija. A valjda znamo kolko google obozava da im se stvarima manipulira. Dugorocni suicid.

Tako da, nije slucajnost “pomeranje” dobro si rekao, ali nije ta na koju ti mislis :slight_smile:
Sretno decki.

Desavalo se nekome ?

Da, samo -0.01

Ne brinite zbog toga, dok god ne dobijete upozorenje od njih gore na onom malom zvoncetu, takve stvari zanemarite…

Ucitaje li vama normalno danas Adsense?

drago mi je da neko pita, ne…i ja se evo čudim…šta bi ovo trebalo biti…prvo je zakočilo skroz, to mi se već dešavalo i otkoči onda i učita zaradu koju nisi mogao vidjeti, ali danas mi otkocilo i zarada ide po cent ili dva…baš čudno!

I kod mene identicno, a cudno mi bilo i ja prvi put viidm ovako. Obicno ono ako ne radi na desktop radi na mobilnoj…

također… bilo je zapelo na uzasno maloj cifri… al’ evo sada je odjednom skocilo (na neki prosjek)

Ima li neko da prima novac sa Adsensa na Payoneer racun?

To mogu samo Amerikanci Edise. :blush:
Možda i još tko, ali mi sigurno ne. :o:

A vidim tamo ima opcija za euro valutu gdje IBAN pocinje sa DE na Payoneerovom racunu pa kad bi se napravio Adsense racun u Njemackoj kontam da bi se moglo povezati :joy:

Offtopic, @Edis jes prodao yt kanal?

Nisam, onaj i kanal i dalje stoji u mjestu, skoro da i ne ulazim na njega vise, jednom u desetak dana.

Losiji period nije bio zadnjih 10g ne znam kak je kod vas

na jednom sajtu mi je rpm 0.31 cpc 0,03 a drugi 0.18 cpc 0.01
ovo je za poludit iste nishe ista posjeta samo razlicita tema…