AdSense zarada općenito

Meni na MGiDu veci CPC nego na Adsensu. U rangu su mi content.ad a.
Ustvari lazem, veca mi je zarada od MGID-a i Contenta zato sto vise klikcu na to nego na Adsense.

To Ti je vjerovatno zato sto ti je google ubacio dvostruki klik na reklame… sto znaci da bi neko “kliknu” na reklamu, on mora prvu kliknuti i nakon toga opet kliknuti na tekst koji ce mu izaci i pisace “Visit site” ili “Posjeti sajt”…
Osjetio sam na svojoj kozi kako odjednom CTR bude 4 puta (bukvalno 4 puta) manji nego inace…

navarvno kontaktirao sam google i oni su to sve objasnili… medjutim s obzirom da mi je traffic sa FB-a, pocecu sa novim sajtom uskoro (jer je taj double klik vezan samo za sajt, ne i za kompletan nalog)… navodno zele time da smanje broj invalidnih klikova, tj broj klikova gdje ljudi slucajno kliknu itd…

jel ima neko iskustva sa klikovima iz austrije, koliko vrede?

Eto

1 Like

CTR 0.34%…tuzno.

Ja sam nedavno dobio Adsense za manje od 24 sata. Na sajtu sa kojim sam aplicirao bio je Adnow i Mediavenus (koje sam sad makao i postavio samo adsense).
Ispostavilo se da je najbolji bio Mediavenus od svih, a Adnovw je sve upola prikazivao od Mediavenusa. U pitanju je domaći sajt. Najradije bi ubacio adsense i mediavenus, nego sam kod adsens foruma pročitao da je adsense banovao sajt gde je bio mediavenus, i da su se ovi iz medie obraćali G ali nisu dobili nikakav odgovor, zbog čega je to urađeno :smirk:. Videću kako će biti sa adsensom!

rekoh ti gore razlog… google prima mnogo invalidnih klikova od tebe i dok se to ne promjeni, bice takav ctr (zbog double clicka). Pogledaj malo upustva kako da postujes njihova pravila… ili napravi novi sajt (ako je traffic sa fb-a).

Meni je bio CTR 1,4%, pa pao na 0,4% zbog toga, nakong cega se vratio na staro kad sam krenuo sa novim sajtom :slight_smile:

Ma problen je na svim balkanskim sajtovima, ali ovaj mi je sa najvise posjete pa sam njeg naveo.Jer tu najvise guibim…

Kod mene je u toku sezone, neka 3 meseca, bilo jako zadovoljavajuce, ajde da kazem i 4 meseca. Cena klika je veca, velika poseta i solidna zarada, zainteresovanost firmi za oglasavanje je vece.
Ovaj septembar, mnogo veca poseta, veci borj klikova, a cena po kliku od 0.01 do 0.03.
Prosle godine, septembar, manja poseta, manji broj klikova, cena klika od 0.04 do 0.06, a zarada je tu negde.
Da se pojedes ziv :slight_smile:
Verovatno firme dosta koriste Facebook, pa je sve manja konkurencija na Google Ads, pa je zato i cena klika manja, bar ovde na Balkanu, ili pa Google uzima vecu zaradu, a nama ostavlja manje, ne znamo pravi razlog.

Moguce da su ti zahvaceni svi odjednom… jer ima taj automatski sistem koji nadgleda i otprilike svi dolaze na red (sem velikih igraca). Eto na onom jednom sajtu mi je ctr pao na 0,4% otprilike prvog oktobra… jel i kod tebe slicno?

Nek ti neko provjeri da li je ukljucen double klik…

Prije da ce biti ovo pa ce nas u Decembru da pogura hehe…

Nije @1116 ka sto vidis na stranim sajtovima imam cpc savrsen, bas ovdi se pohvali za 11e klik…Ovo je sam problen sa balkanom.

A jbg ja ti govorim sta su mi iz adsens tima rekli… Zahvatili su tako dosta nasih sajtova odjednom, i dok se situacija ne popravi bice double klik na mobilnim reklamama na sajtovima (da bi izbjegli invalidne klikove). Ja imam sajtova domacih gdje se desio problem, a imam onih koji rade normalno, tako da nije do “domacih sajtova” nego cisto do onih koje je ovaj sigurnosti sistem zahvatio…

Ajd ostavi link sajta, pa cu ti reci da li imas double klik zastitu na reklamama

Napisi svi da znaju koja je razlika u strelicama na reklamama u vezi double klika, a ne tako da ti salje link :slight_smile:

1 Like

Cini mi se da sam napisao vec gore… Na mobilnom telefonu da bi neko “kliknuo” na reklamu, mora kliknuti/pritisnuti jednom, pa se pojavi tekst/link “Visit site” ili “Poseti sajt” i onda se mora kliknuti i na to… Logicno s vise koraka dolazi do daleko manjeg broja pravih klikova na reklamu.

Meni su rekli onih par savjeta- kao ako to uradim nakon nekog vremena (ne moze se predviditi kad), kad taj sistem bude opet pregledavao- vratice situaciju na staro.

Evo primjer kako izgleda to:

Evo savjeta:

Ja govorim o tome KAKO prepoznati na osnovu VRSTE STRELICE da li je oglas sa 2x klikom ili standardni…

-95.22 EUR u odnosu na isto razdoblje prošle godine

Kod mene kak je stariji sajt sve manje zaradjuje :joy::joy:

Nije samo kod tebe, kod mene je preko 50% pad u odnosu na proslu godinu, ne mislim samo na ovaj mjesec nego citavu godinu konstantno :slight_smile:

2 Likeova

Umire oglašavanje ovog tipa, veliki mediji u USA zbog dominacije google-a i facebooka prelaze sa oglašavanja na subskripcije, da direktno zarađuju od čitatelja. Svojevrsni crowd-funding.

Ma ovo je smisno, na domacem trafficu su ka pop-up mreze i ka da drzs adult sajtove. Pa na 30-40k pv se vise ne moze uzet 5-6 e…strasno

Priajvite ovog lopova sto vodi na fb “Dnevna doza natprosjecnog bosnje” i ima pop-up za adsnese.