AdSense zarada općenito

-150,99 EUR u odnosu na isto razdoblje prošle godine…

Koji ocaj

Ja sam u plusu na nekih 30 evra u odnosu na proslu godinu, za ovaj period.
Prosle godine je cena klika bila, prosek 0.05, a sada prosek 0.03.
U plusu sam jer imam veci broj klikova.
Aktivirao sam opciju “Moji oglasi -> Stanje oglasa”, stavio sam na prikaz od 60%.
U prvih nekoliko dana je skocila cena klika, a onda se vratilo.
Verovatno opada konkurencija oglasavanja firmi preko adwordsa, pa zato opada i cena klika, pretpostavljam.

Kakvo je stanje ovih dana?

Konkretno: RPM Adsense/AdMob last 3-5 days vs same day ono 7 dana prije?
Ako neko moze ubacit komentar, cist da vidim jel global govance ili je nest gore :smiley:

Usro mi se RPM do jaja, malo gledam nikako da shvatim zasto i tako.
A taman sam traffic napucao oko 30% up lol. Nikad na zelenu granu.
Strava.

Ne ide od 0.4…20 karaktera

Nikakvo poboljsanje cpc-a, a decembar uveliko odmice. Ovo je najgori decembar u historiji mog rada sa Adsense.

Kod mene se popravilo stanje, prakticno cak i bolje nego zadnjih 2-3 mjeseca… malo sam sve “ubio” s IA (jer mi fali posjeta), ali AdSense se konacno malo trznuo

Meni je ovih dana 0,65 do 1e zavisi… Kad dodje januar bice patnja jer kontam da ce pasit na 0,4-0,7 i to ce biti katastrofa

Gore od ovog sam siguran da ne moze… A @1116 sta t je od 0,65 do 1 RPM?

RPM na googlu (plus bude bude neke sice of adnow)

A AdNow je baš spao na to - siću…

Dobar si 0.24 i 0.2 domaci…

4 posts were merged into an existing topic: Adnow vasa iskustva?

rpm

Jucer 0.14 klik 0.01 heheheh nikad u decembru nisam imao ovakvu mizeriju na Adsensu, a ima godina…

Meni nikad nije brze dosla zarada na bankovni racun - u roku od 33 sata… doduse isto tako “nikakva” :slight_smile:

Adsense je propao skroz.

1 Like

Da, to je prava rijec… ali jos cudnije od svega jeste sto se niti ne trude da urade nesto po tom osnovu… ja stvarno ne vidim neki pomak kontra FB-a koji im ogromnim koracima oduzima marketinski prostor…

Ali opet, sta JA znam :slight_smile:

1 Like

adsense velikim dijelom izvlaci youtube tj. yt izvlaci adsense iz banane … pitanje je kako ce biti kada fb krene u osvajanje tog polja

Po čemu zaključujete da je AdSense propao? Koliko se sjećam zadnji put kad sam gledao (krajem ljeta) njihovi prihodi su bili DALEKO veći od prihoda Fejsbuka.

Meni je adsense vec godinama jako dobar, rpm i cpc raste kontinuirano. U zadnje 2 godine se poduplao i vise nije peak u 12 mjesecu nego je vecim djelom godine jako dobar. Za domace trziste mozda je smeche al to su krivi oni klikni da vidis clanak i te gluposti.

Da, za strano je i dalje dobar, no za domace je smece od 0.01 klik, a i slazem se za krivce.

Neki dan mi jedan sajt strani imao 65 prikaza i jedan klik, koji je donio 0.93…kao na domacem na 45 klika.