AdSense zarada općenito

Na našim prostorima je potrebna jedna jaka native firma da krene. Nešto poput RevContenta ili ContentAd-a npr za strano tržište. Nešto što neće biti samo kao Adnow ili Mediavenus i samo odredjen tip takvih oglasa, već nešto ozbiljnije, profesionalnije, šire i sveobuhvatnije. Stabilno i profesionalno.

Mislim da sigurno ima prostora i potrebe za tim, samo izgleda još nije došao trenutak za to. Svima bi dobro došla još neka jaka i pouzdana mreža pored Adsense. To je na momente bio Mediavenus, Adnow, MGid, ali ipak to nije ono što je našem tržištu zaista potrebno. Može to još dosta bolje i ozbiljnije da se radi.

Bitno je da se malo diversifikuje i da se ne oslanja sve na jednu mrežu.

jedino sto je uspjelo donekle na nasim prostorima su oni linkeri ako se neko sjeca … oni su nudili da na svoj sajt stavis njihove widgete i koliko im klikova pošalješ tebi se vrati 150-200% od toga … i dobro je funkcionisalo jedno vrijeme

to je vrhunac necega sto moze uspjeti na nasim prostorima haha

208 eura mi je manje u odnosu na decembar prosle godine, i ne vidim nikakvu razliku izmedju njih i smecarskih mreza poput adnow-a…Jedino sto kod ovih drugih mozes ocekivati da te ne isplate.

Hm pa to nije bilo ništa specijalno kvalitetnije odradjeno od ovih ruskih native mreža. Plus se od tih linkera nije ništa direktno zaradjivalo, a ništa značajno ni indirektno, jer ta poseta koja ti ide je možda bila bolja od ove koja ti dodje, i ne osetiš puno razlike, plus što vremenom za neke sajtove nisu ni vraćali nešto veliki procenat

0,19 EUR RPM nastavlja se trend, odlicno…

Nebi ni ja rekao da je Adsense propao. Dobra nisa i dalje ima super klik, samo treba i posjete nesto :slight_smile:

Dok recimo zarada od youtube adsense mi je konstantno 0.02 - 0.04 cpc, posjeta worldwide ja mislim.

Kod mene nije los Adsense, evo za zadnjih nedelju dana, inace je ovako uopbicajno. ± 50%
Screenshot_8

Strana publika…?

Pa da, da ga kazemo Worldwide. 60% je premium ostalo sa svih strana.

1 Like

Nisam ni mislio drugacije :smiley: i kod mene je na worldwide tako, samo sto su mi ti sajtovi sa mizernom posjetom. Dok ovi veci su balkan, nazalost…

Kod nas je uvek bilo uzaludno trosenje vremena sem ako nemas masu fanova na FBu pa da vuces odatle.

Iz HR je CPC u prosjeku 0,06 - 0,07 EUR što je sasvim pristojno.

Screenshot_1

Ovo je kod mene normalan rpm za 10,11,12 mj. ove godine prosjek RPM 6.6 €. 90% tier 1 zemlje(USA,KANADA,UK…)

1 Like

Da mi je barem taj tvoj minus haha

0,13 0,15, 0,19 0,21 RPM …prethodni dani blago receno katastrova

Facebook ili organska posjeta’? to je baš slabo, meni na organskoj, domaća publika uvijek oko 1E

meni je dok sam radio sa adsenseom za domacu publiku uvijek bilo oko 1e, to je bilo prije 2 godine

probaj sa onim obicnim kockastim reklamama, ubaci i billboard onaj veliki banner ispod navigacije

Sve je organic i direct jer je taj domen banovan na fb-u.
Tako da nije ni do toga.

@korisnik9758789 stavio sam onaj automatski. cisto sumnjam da sta mogu promijeniti pozicijama jer su bas na top mjestima.

P.S a i drugi isto eventualno ode na 0.6 RPM ali to ako bas imam fantastican dan.

Stavi automatski ali 336x280 na desktop a 300x250 mobile. Ako ne tako, onda mu zadaj rectangle kao default vrijednost

Tako i jeste, jedino da probam sta drugo posloziti vidjecu. Ali mislim da nije do toga,