Zbirna tema: AdSense - ZARADA

Ja testam upravo da AdSense sve sam odredjuje, pa i velicine bannera koje postavlja, znaci nemam nijedan fiksni banner… malo ponekad razbija dizajn stranice, ali se zarada popravila!? Ocito Google zeli sve sam da radi…

jesi razmisljao mozda da ti je sajt flagovan od adsensa? Pogledaj CTR sto se mobilnih telefona tice- i usporedi ga sa onim sa kompjutera- ako postoji razlika- google ti zeza sa mobilnim reklamama… tako su i meni u novembru

Ctr za mob 0.38% racunalo 0.28

pfff jako slabo… jesi ubacio reklame unutar clanka?

Nije mi te niche sajt…niti imaju clanci.

Kako stojite sa zaradom, kod mene jedan sajt 0.53 RPM drugi ima x4 vecu posjetu i 0.15 RPM :anguished:…a ista nicha i zemlje posjete…

0,95 RPM, balkanske zemlje, ctr 3.20%

Uh mnogo dobro…

Nije to puno kada imas onaj djavo od adsense Matched content, i još su tu oglasi. Onda je ctr dosta veći bar meni.

Ja evo punih godinu dana nisam presao RPM od 0.7 za balkan, tako da je itekako dobar.

Kolki ti je ctr i rpm samo na matched content jedinicama?

Bosna i Hercegovina 70% posjete
Hrvatska i dijasora 30% posjete

RPM mi se smanjio u odnosu na proteklu godinu na 0,3
CPC 0,03
CTR 0,9

na matched content jedna jedina jedinica, ispod članaka:
RPM 0,28 EUR

Sada nesto slabije placaju klikove iz Amerike i to…

Pozdrav!

Da li je vama malo “jače” pao promet a pogotovo Adsense zarada?

https://www.webmasterworld.com/google_adsense/4880967.htm

Kriva ti jedna država što tebi slabo ide zarada?

Šta kaže @c3po dozvoljeno pisanje u ovom stilu i vređanje po nacionalnoj pripadnosti zbog loše zarade i cpc-a neke zemlje? #samopitam

Ne trpaj mi nesto u usta sto nisam rekao. Gdje je ovdje nacionalno vrijedjanje?

Ovi srbijanci su teske stetocine i “Daj boze, da mi se vise nijedan sajt ne rangira za tu zemlju.”

Ko ovde određuje CPC “srbijanac štetočina” ili Google?

ZA ADSENSE!!! i sta ti tu nije jasno??

Nije jasno iz jednostavnog razloga jer to može lepo i kulturno da se napiše, ne takvim rečnikom koji ti pišeš i nije ti kriv neko iz Srbije za loš CPC, za to treba direktno da pišeš Google kompaniji…