AdSense zarada općenito

Postovanje pre svega drugari. Jako, ali jako bih bio zahvalan ako biste mi odgovorili na neka pitanja. Naime ja sam vec godinama iznjamljivao neke svoje stranice nekim momcima iz Bosne uglavnom. Pre par dana sam prekinuo saradnju sa tim jednim momkom, koji zeli da krenemo ponovo od marta, jer mu ugasili nalog. Sada kada sam ostao bez te neke sigurne kintice (imam svoj posao nevezano za ovo oko fb price) razmisljam da sam krenem da se bavim tim objavama i da se prijavim na adsense. Ono sto mene zanima je da li se tim klikom na sajt dobijaju ti neki centi, ili se centi dobijaju iskljucivo klikom na reklamu? Ono sto je meni zanimljivo, a u sta ja nemam uvid je recimo bila ta njegova zarada. On je meni placao 180 evra za dve stranice. Prosek klikova ukupno za obe stranice, nije bio velik. Mozda 200- 600 ljudi po objavi. Govorim za obe stranice. Momak sa kojim sam prethodno imao saradju je imao i po 2000 klikova na jednoj stranici, ali je on izbacivao drugacije stvari od ovog nakon njega. Sve u svemu, koliko je on mogao da zaradjuje, sa tim odnosom klika, ako uzmemo u obzir da je vecinska raja koja posecuje moje stranice iz Srbije, Bosne i Hrvatske? Kada bih ja od ovoga imao 250-300 evra , dakle od adsensa, ja bih ljudi na dupe pevao od srece, jer kazem imam posao i ovakva primanja bi mi bila veliki bonus.

Imas li web stranicu i FB pageove ILI samo pageove? Jer od AdSense mozes zaradjivati, ali moras imati svoj sajt!

Sto se tice uvida, moze te dodati neko u svoj AdSense da i ti vidis izvjestaje i zaradu…

Pa napravio sam preko onog blogera sajt, i sada cekam da mi adsense odobri, koliko ce to da traje nemam pojma. i zato i pitam , da li se obracunava klik na sajt recimo 0.01, ili se 0.01 obracunava iskljucivo za adsense reklamu? ako se obracunava po kliku na sajt, tacnije objavu , onda zarada mora biti iole pristojna, kada imam par hiljada klikova dnevno? ako je samo za reklamu, onda ne znam na koju foru tu moze da se zaradi ta neka cifra kojom bih bio zadovoljan, ali opet sa druge strane kontam, niko nije lud da mi daje 180 evra godinam, a da nema zaradu. Ne znam, potpuno sam neinformisan pa eto sa vama naglas razmisljam.

Računa se kada ti netko klikne reklamu na sajtu. Iznos moze varirati od 0.1 - do ovisno koliko je netko spreman platit po kliku odnosno Google automatski “prilagodi” cijenu klika prema licitaciji odredjenog oglasa. Šta se tiče samog blogera, osobno ne preferiram bloger za zaradu niti za izradu adsens-a svojim kljentima (izradio sam ih hrpu) zbog toga jer je dosta tesko dobit adsnese nalog o praktičnosti da ne pričam.

Koja je tim razlika? Ja od 2008. godine koristim nalog, tada odobren preko bloga.

Prije 2-3god uspoređivao sam koliko mi vremena treba za WP site i koliko za blogger da dobijem adse. nalog. Koristio sam top level domene stare vise od 6mj sa unique contentom (radilo se o isitim nišama) jedina razlika je bila u tome sta sam adsense nalog na WP-u dobio puno prije nego bloger, radilo se o 2tj. razlike a posto sam izradjivao naloge brzina dobivanja naloga mi je igrala jako veliku ulogu u poslovanju.

1 Like

Aha, hvala na odgovoru. Pa to me zanimalo, da li je samo ta razlika.

nemas frke :slight_smile: zaboravih nadodat… imam osjecaj da je na WP-u bolji CPC, ako sam u krivu ispravite me… Evo, da podjelim sa vama statistiku dobivenu na temelju blogera i wp-a : Bloger na 100 klikova, cpc 0.2EU, dok na WP-u cpc 0.70EU… radi se o istim nišama, strano trziste.

Kod mene zadnjih dana napredak, rpm od 0.9-1.2e …Odmah bih potpisao da vjecno ovakav bude :rofl::rofl:
A kad gledam svoje strane stranice, i onaj rpm od 4+…eh

Meni skocilo zadnjih dana: http://prntscr.com/i7gccn

Da ostane ovakav RPM i ekstra :smiley:

haha takav vucem godinu :smiley:

Jedino sto sam promjenio na sajtu, ubacio ovu oglasnu jedinicu sto sam napisao u postovima iznad. Kao i uradio onaj eksperiment na saldo oglasa, koliko ce trajati ne znam. Ali za sada je dobro.

Srbija 0,16 EUR RPM fujjjjjjjjjj:tired_face:

Lijepi moji bangladesci, indijanci…

1 Like

Malo krenuo napredak i opet povratak na isto. Ovo je stvarno za plakati, pa kao pop-up mreze.

Kako se vi borite?

Sigurno ti je najveca poseta iz Srbije,cim je najmanji cpm a bas me cudi jer mi smo bogata zemlja :rofl::rofl::rofl::rofl: a tako mali cpm.

Nazlaost imam dobre pozicije za tu zemlju, bolje da sam dobio pozicije za Banglades.

Eh i ja bi volela svu Americku posetu ali ne da se,nego bolje ista nego nista,sad cu videti na propeleru koliki je cpm kad mi dodju balkanci.

Hrvatska 0.98
Srbija 0.61
BiH 0.52

ali mali broj poseta balkanskih pa su zanemarljivi a Indijci su mi 0.27

US 1.59

Jel može malo objašnjenje oko zarade na Adsense? Pa ovo je blago rečeno katastrofa, jako slabo. Ok, ima malo posjeta stranica, ali svejedno mi nije jasno kako tako niska zarada može biti…
I jel može netko pojasniti što se točno moralo dogoditi 3.2. da je toliko veći RPM ? Hvala!

Javi se kada budes imao solidan dvocifren broj klikova…

Ovako ti je pitanje zaista bez smisla (raditi statistikcke procjene na osnovu 0 ili max. 3 klika u 1440 minuta !??

E oprosti što pitam.
Znači impressioni su ocito nebitni.

nisu, može dobiti više klikova na manje prikaza ako dobro podesiš reklame, isto tako možeš dobiti manje klikova za više prikaza ako nisu baš najbolje podešene reklame

isto tako na osnovu jednocifrenog broja klikova algoritam ne može raditi nikakvu preciznu procjenu

1 Like