AdSense zarada općenito

Toliko veci cpm taj dan ti je zato sto ti je bio procenat klikova 10%,sto veci procenat klikova na osnovu prikaza,veci bude cpm. ali to zavisi i odakle je poseta. I u pravu su i Q_Line i Ruin da je to mali broj poseta i klikova za neku ozbiljniju procenu,otprilike na1000 poseta bi mozda i mogla da se odradi procena.

Ruin,to sam cesto citala o rasporedu reklama,onda po toj logici reklame u plejeru bi bile najplacenije jer su tu najvidljivije,ipak cu jedan sajt namestiti samo za gulg reklame.

1 Like

ja sam prije dvije godine radio sa adsenseom, najbolje je prolazio billboard format i ona kockasta 360 x nesto

1 Like

Gledala sam i pozicije reklama,kako i gde stavljati,objasnjavao neki na nekom stranom sajjtu,nacin zarade fejsbuk reklamiranje i spustanje cpm-a za placanje i pozicije gugl reklama na sajtu za visi cpm i on je preko fejsbuk placenih oglasa zaradjivao 100$ dnevno,probacu naci sajt pa cu ovde linkovati.

1 Like

samo igraj po pravilima fba i bit ce sve u redu

ja sam dva naloga izgubio, ne planiram treći :smiley:

1 Like

Linkovacu sajt ako ga nadjem,sad trazim,nisam to nikada radila preko fb,placala reklame,pa nisam bas tu iskusna,sta je po pravilima a sta ne i ne znam kako se to spusta cpm na fb.

Evo ga,to sam trazila za propeller i nasla i o guglu i tom nacinu sa fb oglasavanjem:

koju vrstu sadržaja postavljaš na stranice?

Video Igrice za decu.

najbolje stavit reklamu u player

Pravim novi sajt,novi domen jer ne idu ove poup reklame i adsense,moram sve novo,pa da vidim kako ce ici sa adsense,trebace mi par nedelja da me valjda odobre,neko kaze i duze,neko krace…kad odobre da odobre.

1 Like

Od nove god meni ne odgovaraju… :smiling_imp:

Jel imas sajt ili blog?Mozda ovo ode u offtopic jer je u pitanju adsense zarada a ne prihvatanje sajtova u adsense :roll_eyes:

Sajt sada vec blizu 50 clanak svaki clanak preko 1000 rijeci, svaki unikatan, cak ni da odgovre da me odbiju :roll_eyes:

u kakve sve offtopice ja ulazim to nije nikakav offtopic hahaha

1 Like

Au nije valjda da ce kao i sa youtube,tako se nije mogao skoro ni jedan kanal monetizovati od 20.11.2017 i onda uveli ovo pravilo sa 4.000h i 1.000 subs.Hoce li i sa adsense za sajtove isto uvesti!?

Koliko imas poseta na dan?

Kakav jad od RPM-a ne ide iznad 0.4 :anguished:

Kod mene jedna od boljih sedmica … ocito je do contenta …

Ma vise nepostoji nikakva teorija. Meni je prosla bila super, nekima nije. Ali je strasno, ovaj sajt mi je prosle godine, citavu godinu nije makao ispod 1 RPM…Sad kad dodje na 1 slavim, ocajno.

Dobio sam veceras poruku, obavijest o krsenju pravila: Odrasli: seksulani sadržaj… otvaram mail wtf.

Udjem u sucelje, kad tamo oznacen odredjeni clanak pod krsenjem pravila, naznaceno ovo “seksualni sadrzaj”. Sto je apsurdno, obican clanak, nalazi se slika djevojke (pristojno obucene)…jer je bila potrebna za taj clanak. Sajt star godinama, reklame se i dalje prikazuju i naznaceno je da ne utice na cijeli account, kao ni na cijeli sajt…Sto uraditi, da li obrisati clanak ili odmah uputiti da je rijeseno ili ignorisati?

Prije par godina, ista situacija mi se desila, ali se ne mogu sjetiti sto sam uradio.

Ja sam imao 2-3 clanka takva … dakle, “s rogatim se nemoj bosti” - obrisi clanak, obrisi sliku rucno (ako je CMS ne brise uz clanak), obrisi url clanka i url slike kroz Webmaster tools (tj. ukloni ih iz Google pretrage) i to je to!

Sacekas 10-ak dana i Upozorenje ce ti nestati iz AdSensea.

Kod mene je bilo slicno za slike + scraped content (valjda totalni copy/paste… ne kontam to), ali ja ih po ovom principu rjesavam.

Ovim je AdSense malo ublazio pravila, sada javlja u cemu grijesis, i koliko vidim ne utice toliko na account, pa da te privremeno iskljuce ili banned odmah kao nekada!

1 Like

Hvala, to je i najpametnije, obzirom da i nemam pozicije za taj clanak. Nije mi toliko ni bitan, ali mi je ono cudno jer nema nijednog naglasavanja “seksualnog sadrzaja”. Ono da je slika neke top djevojke, golisave pa hajde. Ali ovo zamotano do vrata :joy: