AdSense zarada općenito

NIšta ne brini, sve je po pravilima. Uživaj u zaradi i nastavi ispravno raditi :+1:

Puno ti hvala. Obradovao si me. Kaplje po malo, evo treći dan. Hvala još jednom.
Jel neko samo zna gdje im se sad nalazi Centar za kršenje pravila na računu.

Pa kad prije prekrsi pravila hahah

Ne, želim pratiti stanje, jednom mi je prikazalo da imam link koji krši jer je imao seksipilan naslov, pa sam obrisala, i samo želim pratiti da li neki link krši pravila, a ne mogu da nađem onaj Centar za kršenje pravila. Prije bio u Postavkama dole na dnu lijeve strane, sad ga nema.

Doci ce ti obavijest na mail ako prekrsis, inace to ti se nalazi lijevo u “Postavke” pa centar za pravila.

koji je templlate na bloggeru ako se moze znati?

1 Like

Sada koristim BPress themu na moja dva bloga sa vijestima.
Ljudi da li postoji mogucnost, pošto ja ne znam ni ko mi klikce svaki dan, da me banuju ako neko svaki dan klikne. Banner je postavljen u postovima, i jučer 104 klika, svaki dan preko 40 klikova, da li se desi da u tim klikovima ima istih osoba koje kliknu, da li ću imati neki problem zbog toga.
Malo po malo, nakon godinu dana, po mali porast klikova i prikaza imam. Sve što je su vijesti i dovođenje preko FB-a, ne koristim uopšte zabranjene metode niti bih, samo sherujem linkove po mojim fb fan, grupama i profilima, i odatle raja i dolazi.

Koji procenat imas klikova naspram posete,sve do 10% je prihvatljivo.

1 Like

trenutno 0.98% danas bio nešto više od 1% tako se vrti. Uglavnom blogovi na hrvatskom jeziku, ali sam čitala po forumu navodno ekipa je jaranu klikala svaki dan i dobio ban, a onda je neko dobio ban jer je isto imao sajt na hrvatskom a kliko sa ip iz SAD-a, ja imam neku posjetu iz Njemačke stalnu, to je dijaspora preko FB-a, pretpostavljam jer su naslovi na hrvatskom, kao i komplet blog, pa me nekad prepadne kad pročitam neko popio ban zbog ovih razloga što sam navela.
Godinu dana koristim adsense, imala jednu isplatu, sad je krenulo malo po malo, trudim se da ne kršim ona pravila što adsense nalaže, bez pop up-a, bez onih traffic stranica, i sl.
Uglavnom posjete preko FB-a, a na drugom blogu imam i preko googla, nešto sitno skroz.
I dalje me kopka, imam jedan adsense račun, međutim, imam dva google računa. Pošto mi nekad davno nisu odobrili jedan jer je blog bio sa veoma malo sadržaja, poslala prijavu nikad mi ništa nije došlo. Nekih 4-5 godina pošaljem prijavu sa drugog računa google odobre me odmah, nakon 2 dana, postavila sam google oglase i na račun koji nije povezan sa adsense, ali je blog vertifikovan na adsense, sa onim kodom u html

Imas 1% klikova pa to na 1000 poseta 10 klika to je nista za to se ne dobija ban a ako sumnjas na fake ip adrese evo ovde objasnjenje za blokiranje https://support.google.com/adsense/answer/1348743?hl=en&ref_topic=1348566

Ako sumnjas na nelegalne klikove ovde posaljes molbu da prate sajt i da neutralisu te klikove

https://support.google.com/adsense/troubleshooter/2707037

1 Like

Upravo sam instalirala ovaj Google Publisher Toolbar, sad, da li trebam omogućiti ovo, može pomoć, kako da pratim, ima double click da li to trebam omoćiti, stoje četri stavke onemogućeno

19

Omoguci za Publisher

1 Like

Uključeno, reci mi jel ovo automatski radi da mi blokira, bilo je nekih nevažecih radnji, vidim na računu 1.90 i spadne na 1.60, a ja ništa ne radim, ne znam kako dolazi, pa ne bih da popijem ban a da pojma nemam zbog čega, i da kršim pravila a da ne znam.

1 Like

Nije to za nevazece klikove,ovo je za bolje oglase,za nevazece sam ti postavio linkove iznad.

1 Like

Izvini molim te, šta je ovo Prikazivanje slojeva oglasa, ubacila sam tri svoja bloga i maknula nisam sigurna, kad ponovo udjem na Web lokacije vidim tamo domene mojih blogova

1 Like

To je samo statistika i za bolji plasamna reklama.

1 Like

ok, hvala ti puno.
Još me zanima, jučer sam vršila neka testiranja na jednom blogu i stalno sam ga pregledavala, pošto google sve vidi, koliko puta ja smijem posjetiti osobno moju domenu, a da ne misle da to radim zbog nabijanja pregleda, tek tako.
de mi reci koliko smijem imati domena, jučer sam napravila treći blog, evo ga puca nekih par hiljada posjeta, da ne bude sumnjivo im, tek napravljen, umetnuti adsense oglasi, a sad su stavili ono mora blog biti star 6. mjeseci

1 Like

Znas kako ja sam novi clan i jos kazu nepismen pa ne bih bas da puno se trudim jer sam novi a i bicu uskoro banovan.
P.S. zezam se ma mozes dodati koliko god zelis domena ima broj do 500 ali tesko da ces ikada imati 500 a to za pregledanje svog bloga pa skloni reklame kad pregledas ili blokator reklama,to moze uticati ako imas malo poseta ali ako imas hiljade poseta to ne utice bas puno ako na dan par puta li 20 puta nedeljno pogledas svoj sajt…ja mooje video snimke na jutjubu odgledam i reklame i sve pa postojim jer imam mnogo poseta pa to algoritam ni neprimeti.

1 Like

Moram smanjiti to pregledavanje blogova, na dan udjem nekih 10 puta ne znam ni ja, al moram potražiti taj blokator, ako ima neki poseban, de mi postavi molim te.
Bih samo da nešto naučim, malo zaradim, a ne bih da kršim neko pravilo a da ne znam o tome, ona standardna znam i njih se pridržavam, ne smijem klikati na svoje oglase, ne smijem imati pop up, ne smijem na traffic reklamirati, navoditi, tražiti da klikaju, to i ne radim, ali ovo što sam pitala baš me zanima, ajme, ja stalno čitam ovaj forum o adsenseu pa raja tako piše popila ban kaže zbog nekih sitnica, ne bih da se i meni to desi, a vidim svi ovi veliki portali rade i opstaju sa vijestima, pa ne bih da napravim neku grešku a da ne znam.
Hvala ti puno još jednom.
;

1 Like

Ne smem puno pisati da znam,mislice da sam neki banovani clan Tomo koji je opet napravio profil,uzmi adblock i instaliraj a ako te banuju ma napravi na sestru,brata,komsiju,tetku…,pa neces valjda dozvoliti da citav zivot prodje a da budes banovana i da ne pokusas ponovo,mene su do sada mnogo puta banovali pa ja opet napravim preko nekoga,sta sad da cekam da umrem a da ne napravim novi adsense ili neki drugi,jer to krsi njihova pravila a to sto neka budala isklika i mene banuju ni krivog ni duznog to nema veze. SAMO NEMOJ TI KLIKATI I NEMOJ PUNO GLEDATI SVOJE STRANICE GDE IMAJU OGLASI,NAPRAVI SLICAN BLOG GDE NEMAS OGLASE TAMO POSTAVI I VIDI PA PREBACI NA TAJ BLOG GDE IMAS OGLASE :tired_face::tired_face::tired_face: velika slova,bio ukljucen caps lock ko ce sada menjati

1 Like