AdSense zarada općenito

Ma ne bih da me banuju ni jednom iskreno, ako me banuju, ko ih šiša, stavila sam ih samo jer sam koristila popcash a on mi išo na živce posjetama, pošto su vijesti u pitanju, samo da ne smeta mi posjetiocima da ih zadrži, jer pop up reklame su ih odbijale. Radim ozbiljno pa ne bih da odbijem posjete. Hvala, neću više posjećivati svoje blogove previše.
Objavim post jedan i onda kliknem na njega pošto imaju ispod oni share butons pa dijelim po fb-u ali su tad oglasi bijeli, tek se pojave nakon drugog klika, ili par minuta.
Uglavnom neću više stalno ići na početnu stranicu i pregledavati bezveze i onako, sve ok, naštimano, radi, ali ja et.
Hvala ti na dobrim savjetima
Imaju stroga pravila tako da ja ne bi smijela novi ni napraviti, pa želim da čuvam ovaj jedan što imam.

1 Like

Aj bar oopici jedno srce da vide ovi sto me ne vole da me neko voli :heart_eyes: ja pomognem a niko srce :tired_face::tired_face:

1 Like

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck::star_struck:

Ne znam ni koliko toga smijem…

Ne tako srce nego ispod mog komentara…ma zezam se batali ode raditi neke prevare :joy::joy: jos nisam banovan wtf

Amenida ti si dobra osoba,pa sam raspolozen da ti pomognem,drzi se pravila i ne verujem da ce te banovati na adsense a ako vidis mnoge nelegalne klikove imas onaj obrazac i popunis da ti prate sajt i neutralisu klikove. Jer kada posaljes obrazac oni to shvate da si postena.

A da nesto ne valja,znaces po tome kad vidis mnogo klikova naspram pregleda,znaci svaki dan preko 10% klikova ili i vise od 10% ali ni to nije merilo ,jer moze biti zanimljiva reklama pa ljudi klikati…

1 Like

Hvala Petre na pomoći i na savjetima i lijepim riječima, trudim se da naučim nešto, zaradim i držim se pravila, pa svako malo ispitujem nešto, možda dosađujem, ali hocu sve to da utvrdim, jer me sad malo krenulo.
Kao što rekoh neko je na forumu ovdje napisao da mu je neko klikao svaki dan po više puta pa se prepo da će dobiti ban, vidim raja klikce neke reklame onaj banner 336x280 u postu, vjerujem slulčajno ga klikne, a ja nikog ne navodim niti molim da klikce, pa ne bih da mi se desi, to, nekom su jarani svaki dan klikali i popio ban.
Nikog ne molim, a ne znam kako da pratim te nelegalne klikove, to je problem, mijenja se ip tako da ja to ne znam kako sve pofatati.

Trenutno 1.12 % na klikovima

1 Like

Meni prosecno bude oko 5%.Ma oni najvise gledaju kada postoji velik broj klikova van proseka,ako ti je prosek svaki dan 5% i odjejdnom skoci danima 20% oni onda mogu da banuju,ne mogu napisati kad i posle kog procenta banuju jer to zavisi od sajta stranci vise klikaju i veci bude procenat,pa je ko ima strani sajt nekada i normalno preko 10% klikova

1 Like

Ma pojma nemam, i ne pratim, a moram obratiti pažnju na to sad.
Ne znam ni koliki je bio ranije, bodu me klikovi, vjerovatno raja klikče na onaj jedan banner u postu, ali slučajno na njega klikne, haha pa ne bih da popijem ban, joj mene, da im budem pod sumnjom

Udjem jednom dvaput dnevno na adsense,pogledam analitiku,vidim redovno gore dole,bude par procenata vidim i to je to.

Samo se boijm da neko ne kaze,da sam ja napravio tvoj nalog i pisem sam sa sobom :joy::joy::joy: na forumu postoje teorije zavere.

1 Like

Posto sam tek poceo sa adsense zaradom htio bih da pitam da li je ovo “dobra” zarada ili se moze izvuci jos ako se bolje optimizuje reklame. Nije neka velika posjeta i zarada pa se moze bolje napraviti analiza, ali eto to je sto ej. Upitanju je domaca publika, vecinom srbija.

Omjer pageviewsa i klikova ti je ok, cpc loš… sa vremenom ce ti se cpc povecat samo radi na sajtu. Jel to imas organsku ili fb trafficu?

Sa googla sva posjeta

1 Like

Ma kod mene kako godine prolaze, cpc pada…Kada je u pitanju domaci traffic. Tako da sam siguran da mu se nece povecati, a narocito nece kada je u pitanju Srbija.

I ovo organska i fb posjeta je cisti mit, znao sam x5 vise zaradjivati sa fb posjetom, nego sa organskom…

1 Like

Da li je neko probao ove Adsense Auto Ads, ja koliko sam shvatio sam google određuje gdje ce se prikazivati oglasi na stranici i koji ako se ne varam ?

I kako su vam se pokazali automatski, ja ih nikad ne aktivira…?

Ove podudarne sam izbacio, solidan ctr ali cpc uzasan, tako da ne vidim svrhu…

Kako stojite zadnjih dana sa balkanom, kod mene podivljao cpc…cak mizerna srbija po 0.10

Jučer preko 200.000 pageviews, USA, AU, Canada posjeta, a cpc 0.10€. :disappointed_relieved:

Tuzno…meni USA ide od 0.25-0.58…

Australija :slight_smile:

Koja niša ako se smije znati?

Da li se jos neko susreo sa ovim problemom i kako ga rijesiti?

Naime, presao sam zaradu na adsenseu preko 50 EUR, ali mi Google jos nije poslao onaj kod za verifikaciju, nema cak ni one obavjesti za PIN.