AdSense zarada općenito

Jesil kupio racun,mozda je na racunu bilo 10e i bio je verifikovan?

Već dosta godina se ne bavim adsense zaradom i portalima općenito.

Kako se kreću CPC i RPM za USA tržište u nekim uobičajenim nichama (tipa lifestyle)?

Nisam kupio. Ja napravio racun, povezao ga sa jednim portalom i pisao clanke. Vec sada imam preko 70 EUR ali jos nemam obavjestenja o PIN-u.

Da li zna neko koliko treba cekati da adsense odgovori na upit ?

1 Like

jel ima jos netko da zaraduje nesto preko Adsensa ili svi propali i osli u neke youtube, facebook, i ostale clicktobait webmaster šeme…

ima

Body seems unclear, is it a complete sentence?

Naravno da imaa haha

Good old friend , haha :smile:

gle 4 mjeseca kod mene :open_mouth: :smiley:

svaka čast :sunglasses:
jel posjeta sa fb stranica ili?
i strana publika pretpostavljam ?

Ne bih rekao da je strana, jer mu je CPC po ovoj statistici 0.03, a taj cpc je uglavnom na nasem trzistu i jos nekoliko slabih zemalja. A ako je kao sto rece, za 4 mjeseca, onda ovo i nije toliko impresivno, ali svakako za pohvalu. Po ovom otprilike 15-20K pageviews-a dnevno, ako se ne varam? Da sam na tvom mjestu probao bih sa FB IA, mislim da ce ti se vise isplatiti. Ali u svakom slucaju samo deri i cjepaj dalje :+1:

Posjeta je nasa, sve dolazi sa page-va.
Ne zelim unistavanje stranica sa clancima,
Vise radim na slikama i videu.
ali evo to je jedan od dva adsensa koja mi rade.
U rutini je. svaki dan radim isto :smiley:
vise idem na gradnju pageva i to je to.

možeš mi reć koliko ti najveća stranica broji ukupno lajkova/pratitelja?
baš me zanima da li je za ovakvu zaradu potrebna neka “milionska” ili tipa neka od 100k.

Am , page od 240k pravi ovu zaradu koju sam poslao
dnevno ide po 5 clanaka.

1 Like

Vise nego dobro na ovakvoj posjeti.

1 Like

Jel vam dosla kakva obavijest vezi Adsense-a? navodno ce svaki website koji ce se dodat u adsense nalog pod sekciju verifikacija site-a posebno provjeravat i odobravat od strane adsense-a, no u slucaju ako ne podlijeze pravilima da ce isti adsense nalog biti ukinut. Uz to, nekim zemljama je stupila na snagu provjera autenticnosti accounta, dakle svaki korisnik obvezan je prilozit svoj ID kako bi strucnjaci provjerili dal’ se ime i prezime nositelja naloga poklapa sa ID-em osobne iskaznice (to je vazno ako ljudi konstantno mjenjaju accounte).

Bas i nema smisla, imas 10 sajtova na acc i oni smatraju da taj novi nije po pravilima i da ti sve pogase…to vise lice na rekla-kazala, i da je informacija nekih “vidovnjaka”. A i verifikacija ako misle sprijeciti prevare, nema smisla na pocetku jer ce svi ti prevaranti kod dodavanja maskirati, nece odmah staviti pop-up i slicno.

Meni je, kad sam usao na adsense, pre nedelju dana, tako nesto, stiglo da verifikujem neke sajtove, da ih oznacim da su moji.
Nesto drugo, nisam primetio, zasad.

Da li još nekome, od početka ovog dana, Google Adsense ne beleži klikove, odnosno do podneva nije bilo nijednog klika, a posle toga počelo minimalno?
Stopa učestalosti klikova, u odnosu na broj prikaza je ok, kao i prethodnih dana, ali klikova nema.
Posećenost sajta je takodje kao i prethodnih dana.

Kasni danas. Stalo oko 10 i krenulo oko 14

drmko i Marko_Zg Kao što govorim, mesecima adsense ceo baguje -trokira mesecima tako da vas to za dalje ne čudi