Zbog ovog trenutnog stanja sa covid19 upao sam u prave probleme

Poz, zbog ovog trenutnog stanja sa covid19 upao sam u prave probleme, trenutno sam bez posla i searchujem vec nekoliko dana sta bih mogao da pocnem online, da li imate neke predloge za sta da zapnem da ucim/radim da mi se isplati za neko vreme, nemam nikakvu jaku stranicu ili tako nesto da okrenem neke reklame, znaci cista 0, od programiranja ne mogu reci da znam ista jer sam ispao iz toga skroz, treba mi dosta vremena da se podsetim svega (backend dev)

i dalje nisi napisao sta znas ili sta te zanima, napisao si sta si navodno znao, i sta nemas . Svakako je dev najisplativiji posao, a ti nemas zelju ni da ucis/podsetis se toga, da bi ti neko pomogao napisi sta te zanima odnosno sta znas da radis odnosno sta znas a da imas vremena i zelju da ucis .

ako nemas zelju da ucis i zelis sljakerski posao, uvek imas VA opciju na Upworku ili microworkers pa udri .

Evo ovako ukratko, radio sam pre 3 god web dev, pravio sam sajtove za malu lovu, honorarno, batalio sam to sve kasnije jer sam se mucio par meseci da nadjem posao zbog konkurencije, dobio ban na upworku zbog previse apliciranja.
Ja imam zelju da ucim, ali da ucim nesto sto me zanima, iskreno web dev mi je najinteresantiji ali isto toliko nemam zelju zbog konkurencije i tipova iz indonezije koji rade za 5$ a pored njih ima firmi koji rade za 300$ a kvalitet je zagarantovan.
Znaci prosao sam vec jednom kroz to i ne prolazimi se opet.

Trenutno trazim bilo sta da radim a da mogu da zaradim neku sicu.
Vidi ovako trenutno bih pokusao sa QA, da li imas neku preporuku za literaturu i koliko bi mi vremena trebalo da se usavrsim u tom poslu?
I moze malo vise detalja za VA opciju, takodje i za microworkers koji sajt mozes da mi preporucis

prvo si napisao backend dev, pa web dev, pa posle izrada sajtova, da budemo nacisto sta to znaci, jel radis u nekom programskom jeziku ili instalacija wp ili html smatras kao backend dev ?

Ljudi na zapadu zive od toga, gde je potrebno mnogo vise nego ovde, kod tebe je prvi problem sto su tebi konkurencija azijati, ili nisi dostigao neki nivo ( sto nije problem ) ili jednostavno ne znas da se prodas odnosno frilens je sinteza prodaje i konkretne vestine, obe su bitne . Ne znam kakve tacno detalje ocekujes za VA, napisi konkretna pitanja, svakako si mogao i izguglati, a microworkers - dovoljno je bilo da si samo kopirao i isto tako bi ti izasao sajt prvi na google-u .