Zelim pokrenuti web shop za vina i trazim iskusnog developera

Dakle, zelio bih pokrenuti web prodaju vina. Trenutacno imam samo registriranu odlicnu domenu za HR trziste. Dropship model poslovanja - dakle nemam svoj lager, robu isporucuju proizvodjaci cija vina su oglasena na sajtu. Ivo je samo na razini ideje. Nemam kontakte s proizvodjacima i trgovcima koji bi pristali oglasavati - prodavati svoja vina na mom sajtu.
Ako netko ima znanja i volje odraditi ovaj projekt neka se javi. Svi prijedlozi i ideje su welcome. Naravno, placam po dogovoru i po fazama realizacije projekta.

1 Like

Zanimljiva je ideja. Ja sam možda zainteresiran za web razvoj, pod uvjetom da si ozbiljno odlučio krenuti u projekt. :slight_smile: Hosting prilagođen projektu također nudim, ako ga već nisi kupio.

Moze poblize sto sve mozes odraditi a sto ne? Mene zanim all-in-one usluga, ne samo izrada web stranice (SEO, SEM, analiza kategorije - branse i konkurencije, email marketing, retargeting ogasavanje, FB oglasavanje, Google Adwords…).

All in one shema je mogla proći prije petnaestak godina, ako uopće i tada. Sad ćeš morati potražiti nekoliko stručnjaka za različita područja ako želiš da svako bude odrađeno kako treba.

To je samo moje skromno mišljenje, naravno, možda se javi neki genij i odradi sve. :slight_smile: Ako se odlučiš na sastavljanje manje ekipe, onda sam zainteresiran pa se čujemo na PM ili na mail. :wink:

Ok. Thanks na musljenju.

Mogu odraditi ovo od početka do kraja
Reference:

  • 10+ izrađenih web stranica (web shopovi, portali itd)
  • završena internet marketing akademija (fb, google adwords, e-mail marketing, remarketing, istrazivanje tržišta)
  • studij računovodstvo i financije (završavam)
  • praksa - projektno planiranje (2 mjeseca radio u uredu projektnog planiranja)
  • diplomski rad - projektno planiranje (upravo u izradi)
  • radio i sudjelovao u više web projekata (slične strukture - jedan upravo u izradi)

U navedeno mogu uključiti znanje i iskustvo u pokretanju poduzeća, računovodstveno i pravno znanje u izradi troškovnika i vođenju malog poduzeća.

Mogu sve napraviti, od pocetka do kraja … ali evo neka kolege iskreno kažu koliko bi to koštalo.
Ja procjenjujem da mi treba oko 2-3 mjeseca rada na projektu da bi ga doveo do faze “ulaganje u marketing”.

By Stipe

Zanima me projektni plan -struktura. Zelim vidjeti sto sve obuhvaca pojedina faza projekta: pripremna faza sto obuhvaca (analiza trzista i konkurencije - sto sve podrazumijeva); pocetak razvoja…itd.

Tražim partnera koji bi se uključio u razvoj sajta o vinima (ne samo prodaja).
Domenu imam. Ja bih financirao projekt, a partner bi trebao realizirati projekt po principu "ključ-u-ruke i bili bismo ravnopravni 50-50.upite i prijedloge možete slati na: [email protected]

Pozdrav,
zanimljiva ideja… za recenziju.

Ko misliš, da če biti tvoji kupci ?
Znači planiras B2C prodaju vina online…

Jesi li uradio research, ako ova ideja uopšte ima potencial odnosno koliko je taj potencial?
Iskreno ne vjerujem da postoji neka velika masa ljidi koji bi kupovali vina online… pogotovo što ides samo na HR tržište…
moguče je, da posoji jedna manja ciljna grupacija koja bi možda tu i tamo kupila neko vino kojeg je inače teško nači u prodaji…

  1. e sad KW research koliko ljudi to upošte traži online (vino, domača vina itd)

  2. Moraš znati, da če ti biti marketing biti jako otežan. Pošto oglašavanje alkohola ne prolazi na FB i sličnim najmasovnijim mrežama. Pa me zanima gdje planiras dobiti promet?
    Posoje druge mreže ali te nisu ni blizu po dosegu ciljnih skupina…

  3. treča stvar koja me zanima je koliko planiraš imat zarade na komadu vina?
    Ako je to 0,5€ ili 1€ neznam koja ti je računica… i kako planiras to raditi/prodavati da bih došao na neku zaradu koja bih bila OK da tvoje vrijeme ne ide u prazno…

Mnogo je još ovdje rupa, prije nego kreneš u realizaciju/i trošenje/ ovoga :wink:
Osim ako nešto neznamo, što nisi napisao…

Postavljanje webshopa i plačanje oglasa ili SEO ne znači uspjeh - na žalost.
90% web shopova brzo odlazi u zaborav …

Tu smo da pomognemo, koliko možemo sa komentarima i pitanjima koja su bitna…

Pozdrav!

3 Likeova

Dobra pitanja.

Jedino bode u oči, što si izmješao č i ć koliko je moguće, ali i ja sam nepismen…pa samo suosjećam.
Nije ti loše poraditi malo na tome…vjeruj, utječe.
Ovo je valjda poruka od mene za mene…jer ja baš isto srljam s pisanjem.

žž.

Trebao bi se fokusirati na vina koja nisu dostupna u svakom Lidlu/Konzumu/Kauflandu…
To su uglavnom skuplja vina, butelje, ekskluzivna pakiranja i slično.
Pogledaj postojeće webshopove vina, pronađi 10-20 vina od različitih proizvođača i nazovi ih i raspitaj se koje su mogućnosti suradnje.
Kada sve to odradiš su uspjehom (li vidiš da ide u dobrom smjeru), tek onda možeš krenuti s web shopom.

Sretno

Skoro sam i ja ušao u istu nišu jer znam da ljudi koji imaju para vole popiti i skupu butelju. Fokusirao bi se na naša vina, a slao po cijeloj EU. Stranica na nekoliko jezika. Odustao sam jer kao što je naveo kolega radi se o alkoholu i teško je to reklamirati. Nisam siguran i kako na to gleda Google Ads. Pa sam razmišljao za početak krenuti sa blogom i fokusirati se na SEO pa kad vidim što ljudi čitaju i kakva je potražnja tada na blog podignuti shop. Pa su onda krenuli Google algoritmi i onda si razmišljam što ako se pokrene algoritam i pokosi stranice o alkoholu i sl. Uglavnom tada sam odustao.

bozoou,
izvinjajem se na pravopisu - živim u inostranstvu i tamo sam se i školovao (završio fakultete).
Tako, da vjerovatno i to utječe na moje greške u HR pravopisu :wink:

A i na forumu višeput zbog brzog pisanja, pogriješim nešto jer i ne provjeravam prije objave.

Ali nadam se, da su me forumaši razumjeli :wink:

Lijep pozdrav!

3 Likeova

Ja sam imao slicnu ponudu za suradnju prije kakvih dosta godina, no tu bi se jos vise uslo na domace proizvode, kao OPG ponuda paketi, ali sma ubrzo odustao jer brate u nasoj drzavi je toliko trulo da mi neke stvari jednostavno nisu jasne.

OPGeovac moze prodat ispred kuce koliko zeli i hoce, tamo je cjena 1 kuna
U Lidlu taj isti njegov proizvod (znaci kupljen od njega) je 0.75 kuna

Dok je tako online prodaja bilo cega na tu temu nema smisla…
Osim ovo da ciljas tajkunere koji vole popiti dobra vina a opet koliko je takvih i dali oni uopce kupuju vina online ili imaju nekog svog errand boya koji to radi za njih i juri od ducana do ducana…

Malo ću uletiti u OT, ali neka…
Da sada idem raditi web shop, to bi bilo za klinkice od 12-17 godina. Imam takvu doma (14), navukla se na web shopingiranje i svako malo čujem “tata/mama, doći će paket, novci su na stolu”.

Kakva vina, kakvi bakrači :smile:

2 Likeova

Da se i ja nadovežem na ovu temu. Imam/imao sam nekakvo iskustvo s tom branšom. Stvar je u tome da veliki vinari imaju kvalitetna vina i njih ne zanima tu prodaja online itd, oni rade suradnju s velikima (lidl, restorani, konzum itd). Mali vinari možda bi i bili zainteresirani ali tko će kupiti njihovo vino + poštarina?

Svaki malo kvalitetnije vino možeš naći u većini wineshop-a po hr ili trgovinama.

Možda bi mogao na eu tržište ali opet tu je potreban veliki marketing, poštarina, osiguranje itd itd, ne znam koliko je isplativo.

Kada bi radio ovako nešto prvo bih 200 najvećih vinara nazvao i predložio im ideju, raspitao se što misle itd itd. I onda bi išao na veliki projekti, sve ili ništa. Tipa skoro sve poznatije vinare iz hr u ponudi itd…

Reći ću ti samo da su vinari teški klijenti, nisu otvoreni za nove ideje. Koliko je loše, toliko je dobro onima koji s njima surađuju.

1 Like

Dobro je dok kaze novci su na stolu, problem nastaje kada kazu stavite novce na stol, hehe

Par webshopa sa alkoholom tipa promili(.)hr posluju jako dobro, a vjerujem da bi i webshop sa vinima isto tak poslovao. Kod nas po trgovinama je tesko naci kvalitetna vina, a nisu svi iz velikih gradova da bi isli traziti neki wineshop. Zbog carine i ostalih davanja, ja bi ciljao na EU i agresivno krenuo sa FB i IG kampanjama, kasnije sa nesto vise love i sa google adsima.

Ja bi jos samo skrenuo paznju da ti VRLO vjerojatno treba neka dozvola a mozda te i kace neki porezi za rasprodaju alkohola bilo online ili offline predpostavljam, ali neka me isprave.

Jedna zanimljivost, u bivšoj firmi gdje sam radio imali smo projekt izrade samo frontenda za mobilnu verziju za https://www.jacques.de (potrebno otvoriti s mobitela)

Inače su imali 130m€ prihoda u 2013. https://de.m.wikipedia.org/wiki/Jacques’_Wein-Depot