Želje klijentele koji znaju struku bolje od nas!

Eto da li je imao netko situaciju, kad složite jeb*** web.
I onda vas klijent posere sa idejama o kockama vamo tamo, uglavnom nešto što ni na kraju pameti ne bi radili, niti vam je on nikada rekao, već vam je dao slobodne ruke doslovno, a onda ste doživjeli slom živaca?

Klijent upalti pola love, mala stranica, ali sada sam na rubu da vratim novce jer mi se ne da zajebavati, a složio sam 90% weba.

Stvar je što složili smo web da smo zadovoljni s njim, a danas razgovor, osjećam se kao posran.

TO ništa ne valja, a ideje koje želi, su van pameti. Dobiti će smeće doslovno…

I što tad radite? Ili sam to samo ja doživio?

Da ne kažem da su se sad pojavili zahtjevi koji totalno izlaze van cijene, a onda naravno spominje se i priča kako super firme prodaju web stranice za 800,00 kuna?

Što TADA radite? Kome se treba za to zahvaliti?

Progutao sam knedlu odradim prema nacrtu, ali od skoro 100 stranica kroz dugi niz godina, nisam doživio ovakvu situaciju toliko stresno. Možda starim.

Napravili smo 90% stranice, potrpali sav sadržaj koji smo dobili, tako da povrat novca ne dolazi u obzir.

Naplati vise i za ubuduce na svom sajtu stavi kada se dogovorite sto kako gdje da je to zavrsen plan i da nakon toga ide gradnja sajta, sve naknadne stvari biti ce naknadno naplacene AMEN.

Kazes moze, ali moj sat je toliko, i rijesimo to bez problema :slight_smile:

da ne otvaram sada novu temu jer je i moj slučaj vezano za tako nešto slično … zanima me da li netko ima neku šprancu ugovora da je posta

Ma uvijek se dogovorim s ljudima ali ovaj put ne ide, ne želim vratiti novce, a želim drugi dio. A njegova je da posao nije gotov jer stranica nije kako je naveo, a naveo je klasična portfolio stranica:
citiram:
"dolje su neke stranice koje su ok, ali sav grafički i dizajnerski dio prepuštav vama"

http://www.viadukt.hr/
KAKVE fucking veze imaju ove dvije stranice???

Da posve si upravu. Danas radim uvjete poslovanja s uključenom tom stavkom kao i priprema PDF ugovora koji trebaju potpistai prije početka radova, možda me makne tih nenormalnih situacija.

Da li ima tko kakav primjer da ne izmišljam toplu vodu?

Ako ti baš nije nužno potreban taj novac učini sljedeće.

Zahvali mu se na ukazanom povjerenju, uplati mu nazad novac i reci da mu nažalost nisi u stanju isporučiti stranicu kakvu on treba.

Računaj da će ti srat o tome kako je to neprofesionalno i kako si mu uzeo vrijeme.

Onda će te pokušati nagovoriti da nešto makneš od njegovih fiksnih ideja, da će dodat malo više novaca, da će ti sredit još neki job. Tu ne smiješ posustat sve da ti ponudi svoju kćer. No means No.

Progutaj knedlu, odi doma napravi ugovor gdje ćeš sve detaljno objasniti kako radiš, koje su tvoje obaveze a koje od naručitelja i rekao bi Gibonni, drugi puta ću pametnije.

Prije ili kasnije naiđeš na takve tipove, moraš samo naučiti reći neće moći. Prvi put je najteže ali vjeruj mi kasnije ćeš uživati u tome kad ih zaobiđeš i ostaviš ovim drugima koji ne znaju reć ne. Oni ostanu zbunjeni u tvojoj prašini dok ti odlaziš u sumrak za pravim klijentom. A ove luzere ostavljaš u pustinji iza sebe.

2 Likes

Update, odradio im što su hjeli, te uvećao račun drugi za cca 50% platili i zadovoljni su sada…
Ali svjedno izgubio živce na tren, i bacilo me to malo van pogona.

No ugovor je u pripremi, nikako da ga završim.
Tiče se mogućnosti izmjena nakon početka rada i dogovorenih radova, te uvjeti plaćanja, koji su klijentu predstavljeni te se mora s njima složiti ako hoće da radimo web.

Evo imam u međuvremenu jedan sajt gotov 95%, trebam preseliti na domenu.
Lik platio cca35% od dogovorenog, prošlo je i mjesec dana, žurili smo se da se stigne prema njegovom do 01.07.
i sad me rekao bih lagano izbjegava već 7 dana. Ja stavio sve na pauzu da to stignem.

Ovaj tjedan dva puta odgodio je sastanak, i sad čekam da mi kaže da i danas ne paše…

A najgore sve išlo preko preporuke, radim s ljudima koji su me preporučili 4-5 godina. I sad ti znaj…
Još sam mu i zato dao malo slobodniji način plaćanja bez 50% odmah u startu.
Ma koma!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey