Zvucna kartica

ovak…
imam problem sa zvucnom karticom…
do juce je normalna bila i radila je kak treba… pa sam formatir’o komp, i sad ne radi :S
nemogu slusat ni muziku, ni pola igrica pokrenut…
kuco sam dxdiag u “run.exe” da vidim koja mi je kartica jer sam mislio da samo trebam drajver skinut i instalirat, al ni to ne mogu jer mi uopste ne pishe nishta o kartici osim da nije prikljucena :S
jel iko ima ikakvu ideju … shta da radim ? :S

… hvala

:visi:

[quote=“Outlaw”]ovak…
imam problem sa zvucnom karticom…
do juce je normalna bila i radila je kak treba… pa sam formatir’o komp, i sad ne radi :S
nemogu slusat ni muziku, ni pola igrica pokrenut…
kuco sam dxdiag u “run.exe” da vidim koja mi je kartica jer sam mislio da samo trebam drajver skinut i instalirat, al ni to ne mogu jer mi uopste ne pishe nishta o kartici osim da nije prikljucena :S
jel iko ima ikakvu ideju … shta da radim ? :S

… hvala

:visi: [/quote]
Nisi dobio nikakve CD-ove (drajvere) uz komp? Ako jesi, među njima je sigurno drajver za zvučnu. Moguće da ti je i drajver za matičnu isti kao za zvučnu, pa si na njemu pogledaj moraš li prek tog CD-a instalirat zvučnu.

A možeš i ručno otvorit komp te pročitat koju zvučnu imaš, te nakon skinut s neta drajver i instalirat.

ma dobio sam cd-ove samo ne mogu nac drajver od zvucne… nema nigdje :S
a prob je i u tome shto na samoj kartici nishta ne pishe… nekad je bila naljepnica sa bar kodom, proizvodjacem i modelom kartice al toga vishe nema odljepilo se i otislo u 3 … :S

A u tom slučaju, ne znam kako ti mogu pomoć. :frowning:

Ako je tako, vjerojatno ti je jeftinije kupiti novu karticu za 50-ak ćuna nego se hebati s time par dana i pitanje je hoćeš li to srediti.

Ako nije integrisana zvucna trnac :). Inace, moras znati neke detalje ako zelis da skines online. Ja sam za svoj Hyundai laptop tragao pola godine lol.

Citiram:
"…na samoj kartici nishta ne pishe."

Laička pretpostavka da ipak nije onboard. :slight_smile:

Ja sam svoj laptop otvarao i nisam nasao nikakve podatke o njoj :). Nista ne mora da znaci.

prvo bi u device manageru trebao pogledati koji drajveri nisu instalirani, jer je vrlo moguće da nisu instalirani ni drugi potrebni drajveri (npr. za čipset) pa ti windoza ne prepoznaje zvuk.
Ako je posebna kartica odšarafi taj jedan vijak koji ju drži za matičnu i kućište te ju izvadi i nađi bilo kakve podatke upisane na samoj kartici lili na čipovima te ih upiši u google, guglaj malo, doćeš do toga koji drajver ti treba za zvučnu po vrsti čipa koji se nalazi na njoj.
Ako ne nađeš napiši te podatke ovdje pa ću ti reći koja je zvučna.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja