Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Pozdrav, naslov kratak i jasan…koliko ima youtubera ovdje?

Osim što me zanima koliko vas ima, ako ste volje možete podijeliti par informacija:

1.koliko imate subscribersa?
2.koliko vremena vam je trebalo da dođete do tih subscribersa? Ovdje ne mislim na vrijeme dok ste učili zanat, nego ono kada ste znali što radite …kojom brzinom ste rasli. Pri tome je ok da spomenute ako je taj rast uzrokovan plaćenim promocijama

  1. da li ste plaćali za promociju nekog vašeg videa putem npr. facebook kampanje? Ako je to bio neki od boljih videa koji ste promovirali, koliki vam je bio omjer organic vs paid reach?

Toliko za sad, mada mi se nekako čini da ovdje nema puno youtubera…razuvjerite me! :slight_smile:

3 Likeova

preko 100k, trebalo mi je oko 2 godine :slight_smile:
nikad nista placeno… sve organic.

3 Likeova

Bravo, zvuči dobro.

Ako imaš volje slobodno dodatno odgovoriš:

-da li si imao ikakav medij, tipa dobro posjećen web ili nešto…putem kojega si promovirao youtube kanal / filmiće?
-jesi li ikako radio na promociji ili si pretežno izradom filmića prepustio kanal da sam sebe promovira? Ako si radio promocije, ugrubo kakvog tipa su to promocije bile.

Evo ja sam bas u procesu nabavke profi/starter opreme u iznosu 20k kuna baš za youtube. Kako bi nadopunio svoj website na nekakivm yt show-om.

  • nista, youtube je prva stvar s kojom sam se poceo bavit, sada mi upravo on sluzi za reklame aplikacija/igara/stranica koje napravim. :slight_smile:
  • nisam skoro nikakve promocije imao, osim djeljenja malo po fb grupama i suradnjom sa drugim youtuberima koji su snimali slican content.

Zvučat’ će ti još bolje kada kreneš u taj svijet. Samo naprijed. :slight_smile:
Ovo što kaže Random Lik najčešće je dovoljno; kada (ako) snimaš prave videe. :sunny:
Takav video će najčešće biti promocija sam sebi, naravno da nije naodmet bilo kakva dodatna vrsta reklame.

  • Broj video pregleda je još mjerodavniji broj od toga koliko je pretplatnika na kanalu. Pravi je kanal kada se takav broj mjeri u milijunima. :smile:

20k kuna… e pa to bude onda ne profi oprema nego i više od toga…sto si uzeo za tolike novce?

Ja sam se bavio s youtubeom 2015 i islo me dobro dok se moglo u jednom networku postavljat copyright sadrzaj

Evo za 20k pregleda zarada http://i.imgur.com/FYKJbPZ.png

Najvise pregleda je US,Canada,Australia i jos neke 2 zemlje ali se nemogu sad sjetit

Inace za tih 20k pregleda u QuizGroup sam dobio malo manje para jer oni nisu full mcn nego neki aggregator pa valjda dio para ode i full MCNu jer su oni kao podfirma neke firme (bar tada su bili)

A kad sam otisao u Freedom onda sam dobio za iste preglede $120

Najgore je u networku sto ih 90% placa prekasno, npr Freedom plati sto zaradite ovaj mjesec tek 31.3 i dok s paypala prebacite pare na karticu to bude 4. mj

Zato je dobro gledat ako birate network one koji placaju svaki mj kao QuizGroup i Fullscreen

Mislio si reći “dok se je moglo kopirati, krasti i stavljati tuđe videe kao svoje”? :slight_smile:
E pa Bogu hvala i na svu sreću takvima će se apsolutno stati na kraj. Ti si se eto ostavio Youtubea još 2015 kada si vidio da ne vole lopove (one koji krše autorska prava), a jučer (prije 23 sata) si se uključio na naš Forum da širiš tu ideologiju?
Ja ti poručujem da budeš oprezan i da hodaš po rubu. :frowning:
Pratim te i dobit’ ćeš ban prvom prilikom kada kažeš nešto što ne bi smio. :smile:

A @bozoou zanemari ove njegove gornje savjete vezane za mreže, jer ako ćeš raditi pošteno i po TOS-u (a koliko te znam mislim da hoćeš) tada ti to nije potrebno i najviše ćeš i zaraditi preko Youtube adsensea, jer te mreže i nihovi subscriberi dijele jedan te isti Adsense kolač i ne mogu zaraditi više. :blush:

5 Likeova

Još ništa, tek sam krenuo u pripreme za kolko cu uzet, a u planu je:

  • dslr fotic (7k kn)
  • oprema za fotic (rasvjeta, stalak, torba itd) (3k kn)
  • dron sa 4k kamerom (10k kn)

Apsolutni sam amater za fotografiju i vide-e, znaci krecem tek sa time svime al ovo mi je dobar razlog i motivacija da uđem u ovaj posao, učim i jos na kraju zaradim od toga zahvaljujuci webu kojeg bi ta oprema, fotografije i yt kanal trebali komplementirat :smiley:

Bravo bravo Opica, :slight_smile: to je pravi put.

  • Točno. oprema za fotić je jednako bitna kao i sami aparat.
  • A dron, pričali smo i ovdje na Forumu, sve 5.

Obavijesti nas ovdje kako ovo ide molim te. :slight_smile:

1 Like

Da ne otvaram novu temu. Htio sam ubaciti link unutar YouTube videa u End screen & Annotations prema svojoj stranici i dobio sam ovu poruku

Your use of external links must comply with AdWords policies, YouTube ads policies, and YouTube Community Guidelines. Don’t use external links to redirect traffic across domains. Any violation of these policies may result in removal of the feature and/or termination of your YouTube account.

Znači li to da ne smijem linkati van YouTuba?

Možeš, možeš linkati na (svoje) web siteove koje si prethodno verificirao i naveo ih kao Associated Website u administraciji za taj kanal.
Tada možeš staviti i (taj) link van Youtubea na video. :slight_smile:

1 Like

Skužio, hvala.
Još jedno pitanje. Gdje vidite promet od YouTuba u Analayticsu?, meni ga nema ni pod social ni referal.

I još jedno pitanje.
Imam jedan strike, dali se ti stikeovi ikada brišu ili se samo zbrajaju?
Dali mi je pametnije da kreiram još jedan kanal da bi smanjio opasnost od toga da mi se jedan dan banaju svi videi?

Ako kreiram novi kanal dali ću moći isti web site dodati kao Associated Website pošto neće biti na istom gmailu odnosno webmaster toolsu?

Drago mi je Bugi, ajde, sad ćeš stavit link na Web na video (to je potrebno, jasno). :blush:
Promet sa video kanala se gleda u administraciji samog kanala, i pretpostavljena zarada. A konačna zarada vidi se tek 15-og u mjesecu kada se doda na Adsense. To sam i ja skužio tek nedavno, i slažem se da to po običaju nisu najbolje posložili. :frowning:

Sa strikeovima nemam iskustva, ali bojim se da se zbrajaju, nema brisanja. Moj ti je savjet da igraš po pravilima i ne bojiš se kazni.

Vjerujem da hoćeš, zašto ne? :blush:

Ma znam za Youtube Analytics, nisi me razumio. Zanima me gdje u Anylticsu od websita mogu vidjeti koliko klikova mi je poslao YouTube na linkove u potpisu i ove na kraju videa. U Anylticsu nigdje nema YouTube kao referal a sigurno ima koji klik.

Ja koristim Statcounter analytics, nisam baš to pratio, ali vjerujem da se vidi, no nisam siguran. :blush:

Možda filter

AKo hoćeš nešto s youtubeom, kao bloganje, vijesti, show, bla bla.
Mislim da uz opremu zboravio si kvalitetan back screen, koji može doći samo par tisuća.
To plus jebena rasvjeta.

A snimati možeš s aposlutnom bilo čime…

DOBRA Rasvjeta + screen kanal će ti imati u startu puno više mogućnosti.

1 Like