Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Da, morali bi svaki drugi dan nešto objavljivati da vas krene, i tako par mjeseci…zahtjevno je to…

Ima ima šanse, samo, kako Wolf :wolf: kaže; još je tu puno posla. Evo mojih few tips: :blush: Hvala što si podijelio link s nama, mada mi se čini da sam ovo već vidio, svejedno;
Rođak dobro zvuči, nije pravi Englez ni Amero ali je više nego dovoljno dobro za Youtube, to je u redu. :fu: Nego, bilo bi mnogo bolje, a to bi utjecalo i na gledanost i popularnost kanala; da kad već govori uživo; da bude i prikazan na ekranu. Sporedno je jeli neki ljepotan, samo nek’ se počešlja (ako ima kosu) :slight_smile: i obuče nešto prikladno, to bi bio veliki korak naprijed. :movie_camera:
Ovako imate samo statične slike u svom videu, što mislim da moraš izbjegavati da budu konstanta, :frowning: vidljivo je da su jedine pomične slike – tuđi videi. Prikazom rođaka uživo riješio bi sve ovo o čemu govorim. :o:

1 Like

Ma lijep je rođak i ima dobar izgled stvarno, vidjeću da ga nagovorim…ali za takvo nešto bi trebao neki studio ili prostor za to, glupo je da bude facecam na ovakvim tipovima videa, drugo da npr. snima neke reakcije ili nesto tako…ali u svakom slučaju razmotrićemo te opcije, hvala ti na savjetima…

1 Like

Mislim čak da nije. Možeš snimati i u sobi da je zid iza njega. Čak i u kafiću, ili u prirodi, a ako je tada u pozadini nebo bez oblaka jednobojno; to se da postprodukcijski postaviti da bude pozadina kakva god želiš. :blush:
Veseli me ako ćeš ovo razmotriti. :o:

1 Like

Rođo ljep ko’ slika treba ga objesit’. :joy: Šalim se…
Nabavite zeleno platno na ebayu je $4 pa neka slike i videi idu u pozadini, možete napraviti da izgleda ko u vjestima, sa svim onim prelaznim efektima…sve to jednostavno se da izvest u Filmori. Evo baš sam je nekidan skinuo…

1 Like

Njemu su već nekoliko puta brisali kanale, tako da danas ga ima, sutra ga nema. NBA je vidio da ovakve stvari prolaze na YouTubeu, pa su i oni počeli ubacivati poene igrača i najbolje poteze sa utakmica na svom kanalu. Tako da sam siguran da novac sa ovog kanal ide u džep NBA a ne Dawkinsu :slight_smile:

Vjerovatno je naredno pitanje: “Ali on 500k+ subova…”. Mislim da se NBA odlučio da mu ne briše kanal (Dawkins je trenutno najpopularniji za NBA highlightse) jer sigurno imaju neku korist od toga. NBA se zadnjih godina dosta posvetio marketingu na društvenim mrežama i to im je donijelo sjajne rezultate što se tiče gledanosti. Sigurno u taj plan spada i YouTube, a možda je čak i Dawkins u tom planu a da to on ni sam ne zna :thinking:

Zato mi je bilo cudno. Znam da nema sanse da ga nisu skontali

Pozz. Jel možete preporučiti neku “početničku” kameru za yt? znaci razmjerno cijeni i kvaliteti… jel se može za cca 500-600 kn kupiti nešto da valja?

Nemoj čekati rođaka nego koristi ovo http://www.fromtexttospeech.com/

Ja mogu sa svoje strane samo reći da od kada sam prestao koristiti text to speech software, bolje je krenulo i publika se promjenila, ovi iz engleskog govornog područija mrze to i iz Usa nečeš vidjeti $. Meni je to odmah u startu zaribalo kanal i usmjerilo u neke sirotinjske zemlje…Tako da…to je moje iskustvo…

1 Like

Slažem se Wolfe. :wolf:
To je odveć amaterski, i suprotno od onog što sam preporučio par postova iznad. :o:

1 Like

Ima pravo, ovo što priča…mali kanali ispaštaju zbog grešaka velikih youtubera odnosno kanala…

1 Like

Ko i u državi nam, zbog velikih glavonja nadrapamo mi mali…odplačuješ dugove tuđih grešaka…

1 Like

Ćao ljudi!

nisam uopšte bio aktivan, ali sam video ovu temu i pitanje na početku i želim da iznesem moja iskustva:

  • počeo krajem 2013
  • do sada 290.000 subs
    -oko 290.000.000 pregleda
    U prvih 3 godine nisam koristio paid promotion, samo sam grozničavo tražio forume na netu koji se bave nišom mog kanala i postovao tamo. Poslednjih godinu dana sam koristio FB i imao dobar uspeh, ali je cilj bio samo povećati obaveštenost potencijalnih gledalaca sa Balkana o postojanju kanala i povećati prisutnost FB strane kanala na FB-u. Eto, ako ima neko pitanje - tu sam! :smile:
3 Likeova

Kada si nam dao sve ove informacije, mogao si komotno napisati i naziv kanala. Veoma je lako pronaći tvoj kanal uz sve podatke koje si nam dao. Tako da ako si mislio sakriti svoju nišu, nisi u tome uspio. Razmisli da li želiš da drugi saznaju za tvoju nišu. Hvala na ponuđenoj pomoći :wink:

'Ajde nije baš toliko lako. :blush:
No svejedno, znam da nam Bad može napisati pregršt korisnih stvari, zato predlažem da “vadite notese” kad vidite da piše nešto… :blush:

Bade, dobrodošao na Forum. :o:

1 Like

Možeš dati više informacija o zaradi sa ovim pregledima?

Iskreno, koliko si zaradio sa ovoliko pregleda i sa balkanskom posjetom? Ako nije tajna :smiley:

Olafe, postoji razlog zašto ne želim da iznosim neke informacije, pored ostalog, zato što nisu bitne (iz mog iskustva). Tip niše nije presudan za uspešnost kanala. A tvoj odgovor smatram, u najmanju ruku, nepristojnim - po principu “ha, ha, naćićemo te”, na taj način se ne dočekuje neko na koga računaš da podeli informacije i znanje sa tobom. Nisam pisao da bih nešto krio, a ti kao nalazio i time nešto (sebi) dokazao, već da razmenim znanja i dobijem/dam pomoć. Još jednom ti hvala za ovakvu dobrodošlicu.

Izvinjavam se unapred što ne mogu da iznesem takve informacije. Ali mi verujte da i na moj kanal važe ista pravila kao i na Balkanu i zarada je mizerna u odnosu na kanale sa distribucijom na zapadni deo sveta…