Čudan problem sa pocetnom stranicom

Preuzeo sam jedan shop koji je rađen u Oxygen builderu. Sajt se nalazi na Siteground hostingu i bukvalno svaki dan imam problem sa pucanjem pocetne stranice. Stranica se skroz raspadne. Nakon sto obrisem cache sve se vrati u normalu.

Nakon sto kliknem da editujem homepage dobijem ovakvu poruku:
Uncaught ReferenceError: CmpRdWVyeSgnI3N2Zy1mYW5jeV9pY29uLTE4NS0yMycpLm9uKCdjbGljaycsIGZ1bmN0aW9uICgpIHsKICBqUXVlcnkoJyNzaG9ydGNvZGUtMTgxLTIzJykuY2xpY2soKTsKICAKfSk7 is not defined on line #1 in .ba/?ct_template=main&ct_builder=true&oxygen_iframe=true

Pokusao sam postaviti neki drugi page da bude kao glavni i pucanje se vise nikada nije desilo, a pocetna je radila uredno. Dakle, problem je samo kada se u Wp-u pocetna postavi kao defaulti homepage.

U petak sam obrisao homepage i napravio sve ponovo. Homepage se opet raspao. Obrisem cache, sve radi kako treba.

Ne znam vise sta da pokusam. Jedino da obrisem kompletan sajt pa da ponovo napravim.

Moze li biti da nesto siteground zeza? Mogu li nekako postaviti da se cache automatski brise svako par sati? Mozda to rijesi problem.

Hm, da, tebi nije definiran CmpRdWVyeSgnI3N2Zy1mYW5jeV9pY29uLTE4NS0yMycpLm9uKCdjbGljaycsIGZ1bmN0aW9uICgpIHsKICBqUXVlcnkoJyNzaG9ydGNvZGUtMTgxLTIzJykuY2xpY2soKTsKICAKfSk7

:slight_smile:

Sorry, morao sam…ali…evo sad za ozbiljno. Kada ovaj string staviš ovdje: https://www.base64decode.org/ na Decode from Base64 format dobiješ:

jQuery('#svg-fancy_icon-185-23').on('click', function () {
  jQuery('#shortcode-181-23').click();
  
});

taj kod je od oxygena, odnosno način klasa, pa traži to.

Uspio sam to rijesiti. Instalirao wp rocket i podesio da se kesiranje radi svaka tri sata. Sada se desio novi problem:

koji je cache plugin ukljucen? izgleda da su siteground serveri na litespeedu, instaliraj ls cache plugin

Wp rocket. Hajde sada cu pokusati sa litespeed.

Mijenjaj postavke wp rocketa, kod Optimizacija datoteka, uključi/isključi opcije (minificiranje, kombiniranje…), pa vidi.

Instalirao sam litespeed. Za sada stranica radi bez problema. Izgleda je ipak do kesiranja bio problem.


Ne i dalje imate problema kada se ode na shop, mislim da problem nije do keširanja. Mislim da je ovde problem sa Java skriptom, a možda čak i sa samim serverom. Proverite PHP na serveru, Memory limit, jer Oxygen bilder traži više resursa posebno prilikom izrade kompleksnih stranica. Stavite Memory limit na max. Mod security i firewall pravila na serveru. Oni mogu ponekada blokirati izvršavanje nekih opcija Oxygena. Optimizujte server za brzinu. Takođe pokušaj da ispratiš da li se dešava neka greška prilikom izvršavanja JS koda na početnoj i na shopu. A pre nego kreneš sa svime ovime, probaj da iskuljučiš keširanje za JS , pa proveri kako će da radi.

Na ovo sumnjam vec odavno. Prebacio sam kompletan sajt na svoju poddomenu i vec 2-3 dana ne izbacuje nikakve greske https://mumu.sarajevomarketing.com/.

Pokusat cu jos ovo, ako ni to ne uspije uradit cu migraciju na drugi server.

Samo se bojim da cu morati sve obrisati i ponovo raditi.

EDIT: Bila je verzija 7.4, prebacio sam na PHP 8.1. Evo memory limit

Sada sam gledao uredni ti je trenutno

Da, proradilo je nakon sto sam povecao PHP verziju.

Kada se stavi link na story i kada se klikne, stranica izgleda ovako.

iskljuci sve u ls cache pluginu i ukljucuj jednu po jednu stavku … purge all cache nakon svake izmjene

combine css / combine js opcije znaju biti rizicne