Dropshipping u 2024. iskustva

Pozdrav za ekipu koja radi DS ili nešto slično. Da li je pouzdano preko UpWorka platit nekog Indijca/pakistanca/nigerijca ili kineza da mi sredi Shopify stranicu, SEO? Što se tiče supply-a koristio bi usadrop, zendrop ili već nešto slično, ciljane zemlje bi bile zemlje sa velikom online kupovnom moći. Što se tiče marketinga i popratnih stvari sve bi bilo plaćeno da odradi netko profesionalan. Zanimaju me iskustva ljudi koJI trenutno rade DS. Usput me zanima da li su spy tools poput PipiAds i sl, scam ili pouzdani alati, jer na netu ne mogu pronaći ništa konkretno.

sto i rekla Ana Bekuta: “Manite se ljudi”. Nema od ovog kruva

Da si ti zdravo, dropshipping je umro 2019 godine. :headstone::headstone:

Ostali su samo gurui koji pokazuju shopove iz 2018te, predstavljaju se upsjesni, a prodaju edukacije i kurseve.

1 Like

Zašto bi DS bio “Dead”? Sve ovisi o marketingu.

@simeon zar nisi ti pisao tutorijal od DS-u, a sad ti “nema kruha”?

i prije 100 godina su se kocije prodavale, sad vise nema smisla pored auta

Pa vidiš, stigli ovi električni automobili, voze te sami, još malo pa lete a ljudi i dalje kupuju benzinca.

Sudeći po vašim odgovorima, nebi vaše komentare uzimao za ozbiljno, prevedeno - neozbiljno i neprofesionalno.

1 Like

Ne znam za dropshipping ali znam za SEO: Ako zelis pokopati stranicu slobodno daj da ti radi netko sa fiverra za nekoliko dolara. Dosta puta sam popravljao stetu koju su napravili.

ma ne mislim za par dolara nego u rangu 1000€ za start pa na dalje, ako radiš SEO možda možemo pričat

Kažeš, sve ovisi o marketingu a ti bi platio nekom profesionalcu da to odradi?

Nijedan “profesionalac” ti ne može garantirati SEO rezultate ispod nekoliko godina (a ni tad, posebno za tier 1 zemlje koje spominješ), a taj “profesionalac” košta jako puno, pa računaj dali imaš toliko para - tisuće a možda i desetke tisuća nečega i nekoliko godina strpljenja prije prvih rezultata i dali možeš pronaći takvu osobu.

Jedno je biti sam webmajstor pa pokušavati sa nekim svojim projektom pa riskirati samo svoje slobodno vrijeme i nešto novaca, a drugo je kockati toliki novac a bez iskustva u svemu tome će te samo pokrasti ti koje plačaš.

Radije poslušaj savjete ljudi koji su to prošli (ja nisam ali otprilike razumijem što znaći seo danas).

1 Like

Primjer droppshipping sajta - https://eliteshipco.com/ - zadnjih 30 dana 161680 $ revenue - od toga reko bi barem 30% profit - najbolji proizvod - mini portable label printer

Dropshipping nije mrtav dapace vecina sajtova funkiconira na dropshipping sustavima i reako bih 50% ecommercea je cisti dropshipping. Bitna je kvalitetna izvedba. Pa sam Amazon je dropshipping sistem samo na velikom razmjeru.


Mislite da bi netko placao oglas da ima 15 milijuna prikaza da niej profitabilan?

2 Likeova

Ajde pokazi nam svoje uspjesne dropshipping prodavnice

Misli sta zelis to je tvoje pravo.

pa mora biti uspješnih dropšiping prodavnica čak i sa čistim SEO i organskom posjetom, ubjeđen sam da ima. međutim prije svega treba vidjet kolika je vjerovatnoća za tako nešto. ima i npr amaton aff sajtova i dalje, ali u daleko manjem broju uspješnih nego ranije. ono što je vjerovatno je da većina tih dropšiping sajtova funkcioniše dovođenjem posjete preko reklama.

ona ga prodaje za 98 dolara. košta relnih 25 dolara može i za manje vjerovatno da se nađe. ogromnu maržu ima i može ako dobro optimizuje i napravi reklamu da ulaže baš tonu za dovlačenje kupaca. zanimljivo je što aliexpress šiping do amerike traje 10 dana a imaju i dosta skladišta po usa, dakle nije čekanje ko kod nas po dva mjeseca.

no ono što mene čudi kod tih prodaja su ljudi koji kupuju za cijenu od 98 dolar


u dva klika se nađe eto na amazonu isto za 30-40 dolara i još brže stigne. razumijem da je tona tehnološko nepismenih i da masu ljudi troše pare nepromišljeno ali da je baš tona nepromišljenih to mi je kastig. a ipak vjerujem da jeste tako.

sad većina ovdje se bavi sajtovima i uveliko računa na organsku posjetu. vjerujem da spomenuti sajt a i većina drugih dropšipin sajtova nema ništa organske posjete, a to većini i nije ni bitno, jednostavno usavrše reklamiranje optimizuju reklame i šibaju, ne zajebavaju se sa guglom. ono što je koliko viđeh u usa ■■■■■■■■ zbog prava potrošača, povratka robe i ostalog, pa tu ima najviše problema. ono što ja slušah ljude koji se time bave tako vele. i vele zbog toga da je dropšiping digitalnih proizvoda zbog toga najbolji.

ima li ko neki primjer dropšiping sajta koji ima neke solidne organske posjete?

Bravo, odlicno napisano. Naravno da postoji uspjesnih dropshipping prodavnica i uvijek ce postojat.
Ali daleko od toga da je to “najlaksi” biznis model, zlatna groznica bla bla gdje ti samo napravis sajt i platis reklame i pare dolaze dok spavas… To je ono sto samoprozvani najveci dropshipping guru Aleksandar Stanic promovise i navlaci ljude u svoje grupe od 500 do 1000e mjesecno.
Istog tog lika su komentarisali na reditu, pa mozete procitati… Na papiru njegova sva zarada dolazi od uplata na firmu u Srbiji, a njegovi shopovi imaju gomilu negativnih reviews da je scammer. Ovdje imaju svi dokazi o shopovima, firmi, uplatama…

A ja licno znam osobu koja je prijatelj s njegovim bivsim cimerom, kada je bio najvise u hajpu i pokazivao milione na svojim shopify storovima, a otkazao je rentu stana jer je taj cimer otisao a njemu bilo skupo placat.
Sve u svemu sve se svodi na istu grupu prevaranata, prvih 20ak gostiju na Biznispricama, koji samo prodaju kurseve i palamude.

Meni licno je super dodatno monetizirat neki sajt pored adsensa, koji ima traffic , ali to bi bio neki digitalni prozivod.

I onda neki Kinez se pita zasto neki balkanac to kupuje na amazonu za 30-40 eura kad je kod njega na trznici taj printer 10 dolara. Amerima je sve do nekih 100 $ vise manje impulsivna kupovina. Dali su ameri ludi sto placaju kavu 6-7 $ dok je u Hr - 2 $? Dali sma ja lud sto ostavljam euro-dva napojnice a kava je euro i pol? To se zove kupovna moc. I ono sto je tebi mozda puno nekom je malo.
Pa ja na kindleu za neke knjige dam po - 20-30 eura bez razmisljanja a neke ni ne porcitam do kraja hahah a mogo sam iste nac negdje rabljene jeftinije.

ma apsolutno nije u pitanju kupovna moć. vjerujem da ja baš idem u krajnost i pretjerujem u tome ali ako ima onlajn jeftinije za 2 dolara neđe ja ću ga iskopat i nać i platit manje dva dolara pa taman potrošio 2 dana za koje vrijeme sam mogao zaradit 200 dolara. da, znam to je već bolest, ali mi je bolest i to da nešto plaćaš 3x skuplje jer nećeš izdvojit minut dva da nađeš jeftinije. moguće da je dosta do te onlajn pretraživačke pismenosti koju dosta ljudi nema. i moguće da i ja slično radim u oflajn svijetu kad kupujem garderobu da to isto ima neđe po masu nižim cijenama a ja ne znam jer me ne interesuje pretjerano nit kupujem prečesto.

1 Like

Kako nije kupovna moc? Ako imas placu 5000 dolara mjesecno dali ti je 60$ puno i dali ces razmisljati satima i traziti da prodes jeftinije? Ako imas placu 1000 dolara onda vjerojatno oces.
Nasi ljudi tu na balkanu su svi skrtice al to je zato jer 99% ljudi jedva prezivljava. Na primjer dok sam radio u Irskoj mislis da sam ja isao od restorana do restorana gledajuci di cu usprat 20-30 eura na veceri? Kad sam isao jednom mjesecno na veceru npr sa zenom nisam se brinuo jer ce bit 60 ili 100 eura.

Uspjesni “dropshipperi” prodaju pricu zapakiraju proizvod i imaju odlicne reklame i love kupce da impulsivno kupe nesto sta im realno ni ne treba. Nije da sad neko razmislja e danas moram kupit glupi printer za mob. Oni naprave neku reklamu npr joj dugo sam razmisljala sta da kupim frendici za rodendan a tad sam ugledala ovaj printer , frendica je bila odusevljena sve slike sa proslave rodendana smo mogli isprintat odma i napraviti kolaz na zido od njih ovo je bila nevjerojatna uspomena. I voila zenske kupuju.

apsolutno stoji to sve što si napisao, vjerovatno lično gledam previše, jer ja npr restoran ne gledam jel jeftiniji ali, online gledam kao u treću decimalu, gledam jel usb hub 1.3 dolara ili 1.6 dolara. a neću se najes nit će mi ič u životu značit 0.3 dolara. a spreman sam provesti dan cijeli da ga nađem za 1.2 dolara

1 Like

Ja gledam vecinom za tehnologiju koja je preko 200 eura ostalo bas i ne… Dok moja mama gleda za sve gluposti po ducanu. Tipa ulje je 30 centi jeftinije u konzumu i ta sranja. A i cinjenica koja tesko ulazi u mozak je zapravo koliko je Amerika veliko trziste - 300 milja ljudi jbt - hr ima 3.8 milijuna

1 Like