Fiskalizacija na webu (s odmakom od 10 godina)

Ne znam kako radite vi koji imate web shopove.
Kada je kartično plaćanje, logično bi bilo da kupac dobije fiskalizirani račun na mail nakon potvrde o uspješnoj transakciji. S robom može doći nešto tipa otpremnice i po potrebi papirnata kopija računa.

Zbunilo me slijedeće, supruga je kupila neku điđu preko weba (HR) i na mail su dolazile samo poruke o narudžbi i sl.
S isporučenom điđom je došao fiskalizirani račun.
Kao da je Štefica ™ nakucala račun na svojoj kasi i ispintani račun priložaila u paket.

Kako vi radite, jeste li imali problema radeći na jedan ili drugi način?

Rucno napravim racun i stavim ga u paket. Tako radim jer mi nitko na poreznoj nije znao reci dali web shop smije slati fiskalizirane racune od 0 do 24h. Slali me na 10 vrata, a 11sta je bio izlaz.
Kartica je fiskal.

3 Likeova

Znači stvarno smo Afrika sa strujom. Želim reći toliko o državi i zakonima

1 Like

Odlično. Znači to je više manje uhodana praksa.
Tnx

BTW, ako se dobro sjećam poslovnom prostoru se može upisati radno vrijeme 0-24 jer je to sasvim legitimno.

istina

211 karaktera

@trnac knjigovoda mi to nije savjetovala jer sam jedini zaposlenik, a webshop nije definiran u zakonu ‘0-24h’. Cinjenica da je i knjigovoda vec u godinama i ne lovi stvari danasnjeg vremena pa ne riskiram i radim racune unutar radnog vremena. Ako je netko vise stime upoznat nek se javi :slight_smile:

Išao sam još tražiti i izgleda da je računovotkinja dala dobar savjet.
https://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=19173

Zadnja rečenica mišljenja:

Što bi značilo da se usluge moraju odmah fiskalizirati jer nema isporuke niti dostave. Prvo što mi pada na pamet su karte.

1 Like