Ima li neko problem sa NativeMedia jucer i danas…

Ima li neko problem sa NativeMedia jucer i danas reklame se prikazuju ali broj pregleda i klikova ne mrda jucer mi se nije refresovalo 7 sati i preslo je u novi dan i dalje mi stoji 0

1 Like

Bilo je već priča o tom problemu, zašto držiš njihove reklame kada malo malo im nešto ne radi. Nebih vratio njihove reklame da mi kazu da daju po kliku 0.50

Imaš druge ozbiljne mreže, batali se naših posla.

Pozz ma novi sam u ovome svemu tako da bas nisam upucen,dnevno posjeta oko 2000 3000 i u konstantnom rastu je moze li neka preporuka

Probaj Mgid ili (neke kolege s foruma) preporučuju adskeeper. Verujem, da će ti još neko predložiti po koju mrežu za oglase ima ih dosta dobrih.

Na tebi je odabrati onu koja će ti najviše odgovarati i tebi po pitanju zarade i sajtu.

1 Like

Ja samo čekam da dostignem ovaj minimum za njihovu isplatu i gasim ih. Dosta je bilo ove zajebancije. Nekada su bili vrh, ovo danas što su oni je užas.

1 Like

Moj savjet MGID ili Adskeeper ovo ostalo nula bodova native media je odavno propala nekad su bili extra sad su losi osim sto im se gase reklame odbijaju i od zarade jedino im je bilo pozitivno sto placaju svaki utorak

Odbijaju li ti zaradu meni su odbili jednom vise od 20% od tad sam ih ugasio i nikad vise ih ne bi stavio na svoj sajt

Ruku na srce, nikad mi nisu odbijali. Na početku sam bio prezadovoljan njima. Ali ovo sada, što im je cijena klika užas, što mi sad za minumum isplatu treba i po 3 mjeseca, ja to više neću da tolerišem.

1 Like

Pre 2 godine ja kad sam radio bili su super svaki utorak su mi slali 200-300 Eura onda su poceli da odbijaju i gase im se serveri a pored toga i cijenu klika su smanjivali bas dosta.Jbg ja sam probao sve mreze al mgid se pokazao kao najposteniji jedino sto MGID placa jednom mjesecno a native sedmicno

Kolika je cijena klika na MGID?

Koliki je prag za mgid msm koji broj posjetilaca

5 hiljada UV mjesecno

1 Like

Traze da imas bar 3000 mjesecno i obicni ti traze admina da im das od analitike al kad prihvate te nemas problema meni je trenutno cpc kod njih oko 0.020 mozda malo manje al to je to

Eh super hvala ti puno korisne informacije se dobijaju ovdje na sajtu

1 Like

ja bih da se ispravim jer tek sad vidim da sam pogresno napisao … 3 hiljade UV DNEVNO … ne mjesecno

1 Like

Poslao sam na provjeru pa sam odbijen tako da sam odustao,neka stoji ovako kako jest svakako mi posjeta na web se povecava iz dana u dan pricekat cu dok ne bude nesto konkretno hvala vam svakako

Na našoj mreži sve je više oglašivača, posebno od kada smo izvršili rebrending i usmerili se prema stranom tržištu.

Većinom nam se javljaju stranci zainteresovani za saobraćaj s našeg područja, ali i iz šire geografske regije. Trenutno su nam najzanimljivije Slovenija i Hrvatska, za te dve zemlje možemo da prodate saobraćaj koliko god da imate.

Međutim, ne očekujte od nas da odredimo cenu klika, jer to je nešto na šta nemamo apsolutno nikakav uticaj. Ne možemo nikoga obavezati da plati pet ili deset centi po kliku, ako im se to ne isplati, odustat će pre ili kasnije.

Cena klika uglavnom zavisi od kvaliteta saobraćaja koji šaljete oglašivačima. Ako ih varate ili šaljete saobraćaj lošeg kvaliteta, oglašivači neće biti spremni platiti visoku cenu klika.

Postoje oglašivače koji plaćaju i po pet ili deset centi za ova naša područja, ali to se obično svede na neki ograničeni vremenski period, jer opet sve zavisi od saobraćaja koji dobiju.

Baš kao i izdavači i oglašivači migriraju između različitih platformi, tako imamo slučajeve oglašivača koji su koristili Mgid, Midas ili neku drugu mrežu, a nakon toga su prešli kod nas.

Domaći oglašivači uglavnom ne koriste nativno oglašavanje, ali stranci su spremni uložiti značajne budžete, često i po nekoliko hiljada eura.

Što se tiče drugih tehničkih problema, svakako možete da nam se obratite i tu smo da primimo svaku vrstu kritike. Nabržu pomoć dobićete putem Telegrama.

Dakle, ukoliko imate kvalitetan saobraćaj, slobodno se pridružite našoj mreži. Ako vam neka druga mreža nudi bolje usluge, to je sasvim u redu.

Ispod su screenshotovi nekoliko poslednjih poruka koje smo dobili od oglašivača.

Svako ko želi da napusti našu mrežu ima puno pravo na to, te ga ovim putem pozivamo da preduzme potrebne korake. Međutim, vi ste ovde izneli optužbe na naš račun o oduzimanju zarade, a upravo to vas diskvalifikuje kao legitimnog sagovornika.

Budući da nismo upoznati s korisničkim imenom pod kojim ste registrovani u našem sistemu, teško nam je da identifikujemo vaš slučaj ili potvrdimo istinitost vaše tvrdnje. Nikakav direktni kontakt s vaše strane nije nam upućen.

Primetili smo da se nekoliko korisnika na forumu žalilo zbog oduzimanja zarade u iznosu od 20%, što smatramo pomalo neobičnim.

Umanjenje zarade koristili smo kao strategiju u borbi protiv zloupotrebe reklama naše mreže. Neki korisnici postavljali su reklame naše mreže kao popup, što je u suprotnosti sa našim pravilima. Ukoliko korisnik ima dva vidgeta na svojoj web stranici, pri čemu je jedan postavljen u skladu s pravilima a drugi kao popup, oduzimanje zarade primenjeno je na popup widget, dok je zarada za regularno postavljen widget bila isplaćena.

U našim pravilima jasno je definisano da su popup reklame zabranjene i da njihova upotreba rezultira zabranom naloga. Imajući u vidu ograničenje našeg tržišta i nemogućnost potpune zabrane, ali i potrebu za zaštitom oglašivača od nekvalitetnog prometa, odlučili smo se za umanjenje zarade kao kompromisno rešenje.

Ponavljamo, svako ko smatra da ne bi trebao da bude deo naše mreže, i ko veruje da naša mreža na bilo koji način promoviše obmanu, slobodan je da odmah ukloni reklame sa svoje web stranice. Garantujemo isplatu svih zarađenih sredstava, bez obzira na to da li je minimalni prag za isplatu dostignut.

Još jednom vas pozivamo da nas kontaktirate iz bilo kojeg razloga, kako bismo mogli da rešimo bilo kakve nesporazume ili pitanja koja imate.

Gospodo, ponoviću. Prije 2, 3 godine ste bili mreža za poželjeti. Bili ste mreža na koju sam ponosan bio i ja i moji prijatelji. Ne znam šta se sa vama u međuvremenu desilo ali ovo ovako kako vi funkcionišete više ne ide.
Prvo, reklame su vam užas postale.
Drugo, cijena klika vam je katastrofa. S tim da ću napomenuti da nas kao korisnike uopšte ne zanima da li cijenu klika diktirate vi ili neko drugi, mi smo u vašoj mreži i mi smo nezadovoljni onim što nudite.
Treće, umjesto da se pravdate na način na koji činite, bolje da se izvinite javnosti, tj. nama korisnicima za izuzetno lošu uslugu.
Četvrto, mislio sam da je samo do mene u pitanju, ali vidim i ovdje da se mjesecima već ljudi žale a i moji prijatelji takođe, pa sam na kraju shvatio da nije samo do mene i mojih prijatelja, nego je problem mnogo širi.
Peto, ako postoji ikakva šansa, popravite reklame i cijenu klika i ne dopuštajte da vam serveri svako malo padaju jer kao što i sami vidite, ljudi polako odlaze s vaše platforme, među kojim sam i ja. Možda zbog vašeg obećanja i vrlo brzog djejstva po pitanju reklama i cijene klika odvratite mene i svu ovu masu ljudi koja bijesno želi da ode od vas ali to možete postići ukoliko najhitnije i najbrže moguće riješite probleme na koje vam sugerišemo.

Ne znam da li se promijenio tim od prvobitne Nativemedie ili ste postali nezainteresovani za vaše korisnike, ali znam da ako smjesta nešto ne preduzmete i popravite nam zaradu, izgubićete nas kao vaše partnere, ali ovaj put trajno.

Oprostite na dužem tekstu, od mene toliko.

Hvala, Jovane, na dobronamernom komentaru. Zaista, neke stvari koje ste spomenuli su tačne, i trudićemo se da ih ispravimo. Međutim, mnogi komentari ovde nisu dobronamerni i često dolaze od osoba koje su sankcionisane na našoj platformi zbog raznih prekršaja. Neko ko čita ovo sa strane ne može lako da proceni šta je istina. Mi ćemo, u svakom slučaju, razmotriti načine na koje možemo rešiti taj problem.

Što se tiče naše mreže, mnogo toga se promenilo od osnivanja i mnogo toga će nastaviti da se menja.

P.S. Možete nas kontaktirati da vidimo kakav promet imate i da li se nešto može popraviti.