Jadna Hrvatska Carina

Pa da, to sam i napisao. Carina se obracunava na cijenu proizvoda + trosak dostave + PDV

Cijena jednog ili više proizvoda nije isto, a trebalo bi pojedinačno, oni ukupno.

Da naravno. Problem je ako stignu u isto vrijeme pa carina uzme stvari u svoje ruke. Zapravo, oni mogu reagirati ako uoce cesta narucivanja. Ako posumnjaju da preprodajes robu imaju pravo da reagiraju. Jbg, zato i postoje registrirane firme za uvoz/ izvoz/ provoz roba .

1 Like

Hahaha, to bi bila bananana da im dodje 10 zarulja svaka u svom paketu, garant bi mi interpol dosao doma.

No, sto mi mogu? Ako recimo ne preprodajem, ako kupujem stvarno az sebe, ali kupujem puno. Jel mi mogu sto? Razumijem da mogu poszumnjat, ali ako ne preprodajem sto ce se desiti?

A to ne znam zapravo. Mozda mogu prekrsaj sloziti pa pozvati na sud da se branis? Ne znam, pisem na pamet. Inace, imam iskustva samo sa BiH carinom, i poprilicno dobra za sada :slight_smile:

Huh, to bi mi bilo dovoljno da vise ne narucujem nista. Imam i ja zasad dobra iskustva s carinama, nesto ode na carinu ali to je moja greska sto nisam platio DHL. Uglavnom kao sto sam vec pisao uvijek uzmite DHL kada se radi o malo vecim svotama.

Vidim da se spominje DHL, najgora solucija je ako roba ide na carinjenje, a dostavljač je DHL, to bude troškova, špedicije, vađenja dokumenata kod carinske uprave… procedura im je još gora no kod obične pošte.

Da. DHL ima svoju spediciju i svaka roba koja treba ici u proceduru oni ce je i staviti u proceduru. Nisu im cijene bezobrazne, u skladu su sa drugim spediterskim firmama

Postoje selleri (konkretno na aliexpressu) koji ako odaberete DHL dostavu, robu salju u UK gdje se prepakirava i salje k vama. Nema placanja PDV-a niti carine. Tako sam narucio Xiaomi RedMi Note 2 mobitel za 1000 kn, DHL dostava je bila 7 dolara, nisam platio ni kune PDV-a niti ikakvih drugih glupih HR nameta.

Kakav kineski? Ak je sd procesor flashas ga preko edl moda sa miflashom, nema nikakvog kineskog, nit bootloader ne treba bit otključan… jedini uvjet kolko sam vidio je da instaliraš dobre drivere i da imaš x64 os, 2x flashao global stable preko edla i jednom dev preko updater app… prvi put stable čim je došo mob jer je bio vendor rom, pa ubacio dev da otključam bootloader i opet preko edla stable… nikakvih problema nisam imal…

Topone šalje dhlom bez carine, doplatiš 26$ i ide u uk, tam se prepakira i ide u hr(jel još kaj rade, ne znam) i ne plaća se pdv jer je iz eu paket… Čovjek s drugog foruma (nezz jel smijem stavit ime pa nek admini dozvole ili zabrane, do onda samo u pm šaljem) surađuje s topone i prek njega se dobije 5$ popust i kaljeno i maska kao poklon ak se dobro sjećam, isto tak i ak ima problema s narudžbom ili pitanja, preko njega se brže odgovor dobije…

A dhl direkt iz kine, mislim da im se onda mora platiti pdv i dodatnih 100kn il kolko već za vođenje carinskog postupka i da treba eori broj il kaj već

To je nekada prolazilo, ali više ne radi. Isprobano dva puta.

Huh, narucio si preko DHL Warehous EU? JA sam prije 2 tjedna tako narucio Xiaomi Redmi Note 3 Pro i nije isao na carinu pa me zanima jel se to sad promjenilo?

Narucujes od krivih trgovaca, ovo tvoje je samo preko Madarske poste poslano iz Kine, kroz Madarsku je samo u tranzitu i kao takvo podlijeze nametima. Npr trgovac “Top One digital store” sa Aliexpressa salje pakete preko DHLa, ti paketi se u UK prepakiraju i salju dalje, tebi stigne bez ikakvih dodatnih nameta.

Ovisi odakle narucujes. Neki trgovci/webshopi salju iz EU, ali ipak moras platiti davanja jer roba ima naljepnicu da na nju nije placen porez/carina prilikom ulaska u EU (nisam ni znao do neki dan da se roba moze tako uvesti) i kao takva podlijeze nametima. Ovaj gore trgovac kojeg sam spomenuo, 100% salje bez dodatnih nameta jer od njega je preko 100 ljudi iz Hrvatske narucilo mob.

Onda sma imao srecu da se nisam upecao.

Nije da je sa svima tak, ali citao sam na par nasih foruma da se u zadnjih par mj. bilo vise slucajeva carinjenja na robu iz EU, mislim da su svi bili sa TinyDeal EU webshopa.

E sad kako znati tko šalje iz Kine u EU i prepakirava, a tko šalje iz Kine direktno. Uglavom u oba slučaja je bilo - šaljemo iz EU warehouse, a kad ih kontaktiraš zašto je stalo na carini kažu da nigdje nije bilo napisano da neće stati na carini i izmotavaju se… Na paketu nije bilo ni K od Kine, pošiljatelj mađar i tracking počinje iz Mađarske, ali očito carina nekako zna prepoznati takav paket.

@NeedHelp taj AE trgovac što šalje DHLom onda plaća carinu sam kada mu dođe paket u UK ili?

E, da, meni na honorbuy je pisalo DHL from KINA i tu se placa carina i sve sto treba, a DHL EU Warehouse je pisalo da se nista ne placa, tako je i bilo.

Predpostavljam da oni uvoze onda paket u EU i placaju sve namete. Jer nemozes ti platiti uvoz i u Madjarsku i u Hrvatsku. A recimo oni uvoze u Italiju jer predpostavljam tamo je najeftiniji uvoz i onda iz Italije su dostavili do mene, ali preko Njemacke sto mi je opet cudno sta nije islo direkt iz Italije.

Razlika DHL KIna i DHL EU Warehouse je bila cca 20$ vise za DHL EU.

Ne znam, vjerojatno, jer po tracking broju se vidi da u paketu putuje više stvari, u mom slučaju bilo ih je 7, i od tamo samo tvoja ide k tebi.

Kako znati ? Pa lijepo. Citas review za svakog sellera,ja sam isto narucio od ovog top one. Ima preko 1000 reviewa i nitko iz EU nije platio nikakve namete.