Problemi s hostingom, danas ide apgrejd skripte

Možda ste primjetili da je forum povremeno bio nedostupan zadnjih dana, a razlog tome je nekakav bug u skripti koji bi trebao biti otklonjen u novijim verzijama.

Trenutna verzija: 0.9.9.3
Najnovija verzija: 1.1.1

Danas tijekom dana ću obaviti apgrejd, pa se mozda privremeno pojave neki problemi s prijevodom, dizajnom i slicno.

3 Likeova

I daj bogati to sve na staru domenu webmajstori.net.

2 Likeova

najbolje bi bilo da se ono sto je bilo prije na webmajstori.net vrati meni je vbulletin najbolji za ovo i da se vrati ta domena sto kaze @creatifcode

2 Likeova

Bilo bi dobro kad bi @steelmaiden napravio nekakvu anketu i pitao clanove sta misle o tome. Ja bih takoder vrlo rado da se forum vrati na onu skriptu na kojoj je bio, a isto tako bi volio i da se vrati na domenu webmajstori.net

2 Likeova

Ja se već prepao da je do mene, stalno mi otvaralo bijelo hahah, uf ok :smiley:

Kad smo kod osobnih zelja - uvesti neki vid reputacije.Vjerujem da je vecini korisnika nakon selidbe na Discourse zasmetalo to sto su izgubili “crtice” sa vBulletina :wink:

Znam postoje lajkovi, ali nije to to.

1 Like

Meh, nema ništa od navedenog, pišete na prazno :wink:

Apsolutno se slazem sa @creatifcode

I ja se slazem da je ovaj doscourse vise za neke fun forume, recimo forum.hr bi bio doabr na njemu gdje ljudi pricaju bezveze i niej bitno tko sta prica, glavno da se prica.

A ovdje je bitna reputacija, pogotovo akos e kupuje/prodaje nesto. Mnogi ljudi neznaju jeli osoba legitimna ili nije. A kako ste jos kod rpebacivanja resetirali datum prijave svih korisnika, ispada da smo svi noobovi na forumu. I netko tko je vec 10 godina na ovom forumu je sad izgubio tu svoju reputaciju…

Cekam translation fajlove da budu gotovi prije nego napravim upgrade jer je dosta toga izmjenjeno pa bi nastao nered. Discourse ostaje, a domena i registration dates ce se vratiti prije ili kasnije.

Baš suprotno, zamisli kad bi forum.hr postavio ovakvu skriptu gdje svake minute bude par objava, nitko živ se ne bi snašao.

Ovakav tip skripte je dobar za specijalizirane forume kao što je i ovaj, gdje dolazi ista ekipa i gdje nema puno poruka svaki dan.

1 Like

Steta sto ne osluskujes clanove ovog foruma zbog kojeg ovaj forum i jest tu.

1 Like

Osluskujem, ali nebi se svi slozili s vama, i nisu bas svi nezadovoljni novom skriptom. Discourse je buducnost, vBulletin je proslost, a ja sam uvijek za ovo prvo.

1 Like

Mozda bi se onda mogla nabaciti kakva anketa pa da to razrjesimo demokratskim putem?

1 Like

Discourse budućnost? Hmm zašto ga onda niko ne koristi? Jednostavno - nepregledan. Da li stvarno misliš da može neko da traži temu koja je pisana pre mesec dana (a ne seća se imena) da je traži tako što će skrolati u nedogled dok je ne potrefi? Ne - radije će zapamtiti u kojoj je kategoriji, u kom podforumu i naći je za nekih 2 minuta. Ovako i kada izabereš kategoriju/podforum, opet dobijaš skrolanje, a da ne pričamo o tome da bar 30% foruma je napustilo upravo zbog ove “nenajavljene” tranzicije.

Ako misliš da je ovo budućnost, daleko si se unazadio. Upravu si za jedno - vbulletin postaje prošlost, međutim to je jedna od najpreglednijih board skripti tako da bi bilo bolje da je zameniš sa nekom normalnijom (Xenforo, Invision Power ili čak da ideš na free - phpbb), a ne da promeniš kompletan koncept foruma za par minuta. Jesi li pogledao statistiku i broj aktivnih korisnika naspram vB WM-a?

1 Like

Mogu pokrenuti jednu čisto informativnu anketu nakon što vratimo nazad originalne datume registracije, jer to je čini se jedan od ključnih razloga nezadovoljstva. Kažem informativnu, jer na vBulletin se ne vraćamo no matter what.

Problem je što neki aktivnost foruma uspoređuju s primjerice 2006. ili 2007. godinom kada je aktivnost bila puno veća, a pad te aktivnosti pripisuju promjeni skripte. Međutim to nije točno jer je aktivnost drastično počela opadati još dok je forum bio na vBulletinu, a razlozi tome su sasvim drugi - primjerice Facebook je jedan od njih.

Baš zbog toga razloga sam se i odlučio na ovakve promjene. A rezultati su upravo suprotni od onoga što neki misle, jer ove godine je bilo znatno više topica nego zadnju godinu rada na vBulletinu.

Možda zato što je tek izašao iz bete dok vBulletin postoji skoro 15 godina? A vjerojatno je jedan od razloga i taj što se ne može hostati na običnom shared hostingu. A to da ga nitko ne koristi je glupost, a evo i neki primjeri:


http://discourse.ubuntu.com/


https://hashtalk.org/popular
http://forums.hummingbird.me/

I još mnogi mnogi drugi koji se ubrzano prebacuju s vBulletina i ostalih zastarjelih skripti na Discourse.

Onda je problem u početnoj stranici kod ovih što pokazuju nezadovoljstvo, jer su navikli da je početna uvijek view s kategorijama. Treba napraviti ovako kao što ima sitepoint.com

Ma skripta je dobra ljudi.Treba samo voditi vise racuna o forumu.Da se napise neki pravilnik te da se radi po njemu.

Pisao sam o sekciji OGLASI, kako je krenulo forum ce postati neki oglasnik, jer stalno spamuju jedni te isti ljudi kako prodaju neke stranice koje nemaju veze s vezom.

Druze ovo ako ti je nepregledno, ja ne znam sta je pregledno :smiley:

IMO:

Postaviti početnu stranicu da prikazuje kategorije te ubaciti gumb koji vodi na zadnje poruke, na stranicu kao što je ova trenutna. Tako će svatko imati izbor.

Znam da nije izvedivo, ali uvesti potvrđivanje identiteta osobnom iskaznicom - razlog tome su mnogobrojne prevare, a i vjerujem da svatko voli razgovarati sa osobom, a ne s nekim nadimkom :wink:
Vjerujem da bi to trebalo poboljšati i kvalitetu rasprava jer svatko kome je stalo da izgradi ok online reputaciju će se potruditi da piše kvalitetnije i bolje postove te da izbjegava da drugi korisnici za njega ostavljaju loš feedback.

P.S.

često je forum nedostupan, bar bi webmajstori trebali više-manje biti online, a i kad već nisu online da se postavi jednostavna poruka da je u tijeku održavanje foruma i da navratite kasnije.
Manje iritira nego kad preglednik izbaci poruku daje stranica nedostupna. Zbog takvih stvari se sve češće navikavam u preglednik upisivati IZF umjesto WM. :smiley: