Sajt koji zaradjuje oko 10.000 dolara mjesecno

Moj prijatelj je moderator na sajtu <www.natabanu.com> i znaci iz pouzdanih izvora znam da taj sajt zaradjuje tu sumu novca. Nema adsense samo neke lijeve reklame, kako dali vara?

mom prijatelju je sumnjiva informacija koju je dao tvoj prijatelj…

1 Like

U Srbiji je sve moguće, pa i to da ti pouzdan izvor i nije toliko pouzdan.

Možda je rekao dinara…

4 Likeova

Ne znam, istina je da ima 165,088 likeova na fb. Ne moraš biti visoko rankiran na googleu da bi imao posjete. Iako čisto sumnjam da ima toliki prihod.

Možda lik ima još siteove sa strane, pa sve ukupno ima toliki prihod, što bi onda imalo smisla. Za regionalne siteove stvarno ne vjerujem…

Moj prijatelj dobila 800 dolara mjesecno kao platu a ima nekoliko moderatora, troskovi za sajt, server… i naravno zarada za “gazdu”

Ja nisam imala srece sa tim reklamama jer je klik placen 0.001 dolar

Za one koji nevjeruju neka odu na sajtove sto rade procjenu zarade i vrijednost sajta.

Prijatelj je uvidio da si se naložila na internet zaradu pa te malo prži. :slight_smile: Može se protumačiti i da te motiviše. :smiley:

1 Like

i da gradiš backlink (čuvenom siteu u korist) :slight_smile:

1 Like

Postoji velika razlika između procjene od nekog servisa i stvarnih prihoda. Nije bitno koliko korisnika, posjeta, štajaznam čega imaš, bitno je samo kolika je očekivana zarada… Sve ostalo je nebitno…

BTW: Istina je da postoje siteovi koji zarađuju masnu paru, ali ti siteovi su kao nogometaši. Od njih pola milijarde, samo nekoliko tisuća može zaraditi za kruh, a tek nekoliko stotina žive u velikim vilama i voze Bentleyje…

Ok aj recimo da je pretjerao sa cifrom i da je to negdje oko 5 tisuca?

Zar to nije cudo jer sajt je 100% nelegalan a uzmaju dobre pare

Čudno ti što nelegalan sajt uzima velike pare? Uvijek je bilo lakše uzeti pare nelegalno nego li legalno.

Cudno mi da moze da radi cak i na face ima linkove

U titlu weba mu je sulejman veličanstveni tako da sa SEO pogleda mislim da su to riječi koje te odmah lansiraju na prvo mjesto. A sad svi to gledaju, te serije. 50 % weba su reklame. Tako da se valjda posjetitelji zeznu i kliknu reklamu, a znamo kako su ljudi glupi pa klikču sve živo i neživo.
A opet ako mlati toliko love, svaka čast, ne znam da li bi mogao na neki ilegalan način tako zarađivati.

Zasto ne bi imao na fb linkove?

Koliko vidim taj sajt linkuje sa dailimotion, Vk i slicni servera a to ti je u toj meri nelegalno koliko kada i ti postavis na Fb pesmu sa youtube, a ne posedujes autorska prava na to. Razlika je samo u kolicini sadrzaja ali je sistem isti…

Bilo je vec mnogih sporova u kojima je sud u SAD, CA, SW, DE presudio da embedovanje nije protuzakonito, nije moralno ali ako ne radi upload za potrege sajt nije protuzakonito. Cesto se u ovakvim temama pokrene pitanje sajta kino.to ali niko ne kaze da je taj sajt pao zbog utaje poreza i uploada filmova a ne embedovanja.

Inace 100% nema 10 000$ mesecno, nema teorije posto znam tu firmu cije oglase drze i znam kako placaju, tako da ako nema bar 40-50 miliona poseta mesecno zaboravi te price. A tvoj prijatelj zna ono sto mu drugi kazu, a nas narod je poznat po preuvelicavanju da ne kazem kur*enju u cilju izdizanja sebe.

Zabranjeno je i to Davore.

Sve oni to sami postavljaju, uploaduju na razne servise i onda samo linkuju

meni ni sajt ne radi reci prijatelju da fejka malo

Da, Sulejman Veličanstveni…to prevodi sultanovadruzbaNET i nema niti gdje postoji da neki video servis ima opciju da se embed code može prikazati samo na jednoj odnosno njihovoj stranici, tako da to zloupotrebljavaju druge stranice i stavljaju embed code kao da su oni to preveli. Ista stvar se dogada sa sulejmanvelicanstveniBLOGSPOT.

Ali takvim stranicama pada posjecenost jer uvijek imas ljudi gdje pisu u chatu da se na sultanovadruzbaNET moze naci odmah prevedena epizoda jer oni to prevode pogotovo ljudi na fb gdje se rijec o tome prosiri u sekundi.

natabanu možda imaju nekoliko tisuca posjetitelja dnevno, ali nema šanse da baš 10k$ zarađuje.

koliko ljudi ne mogu povjerovati čim neko spomene neku cifru to je čudo. ja sam imala blog raspali koji je imao epizode serija raspalih nekih 70ak i zaradjivao je 200 dolara od bidvertizera. natabanu je sajt koji je uveliko poznat onima koji prate serije i sto je bitno imaju mnogo serija i mnogo epizoda. pozicija na gugl im je prosle godine bila toliko jaka, a kad su u pitanju serije nevjerovatna, a i posjeta je kad su serije u pitanju nevjerovatna, a ako cemo realno umna snaga populacije koja gleda serije nije nevjerovatna tako da je suma od 10000 realna od reklama tipa bidvertiser koje su jadno placene al pise download i plej. nemojte pričati napamet i nemojte biti zavidni, ima ljudi koji bas zaradjuju i svaka cast im na tome. da zelite malo istraziti mogli bi znati koliko posjete imaju ovakve stranice.