Sajt koji zaradjuje oko 10.000 dolara mjesecno

A je ti računaica nema smisla. 0.1$ klik nema nijedan sajt sa adsensom u Srbiji kamoli sa ovim download reklamama i popupovima koji se naplačuju 0,0001 po prikazu.

Ne kažem da je nemoguće da sajt zaradi toliko ali ne uz ove brojke. Lako je moguće da ovakav sajt ima preko 100 000 posjeta dnevno.

Mia,nije u redu iznositi javno takve informacije, pogotovo sto se radi o tvom “prijatelju” .
Zarada nekog sajta je privatna stvar kao i tudja plata, i u necije tudje ime iznositi takve stvari je prilicno lose.Ne znam sta si zelela konkretno sa ovom temom da dobijes, u svakom slucaju nista dobro ni prijatelju ni sajtu .

2 Likeova

Da se ukljucim na ovu temu…imam slican sajt (znaci warez sadrzaj) al znatno vece posete, pa ne ostvarujem ni priblizno 10.000 dolara mesecno.

Drugo, ovo nisu adsense reklame (jer se za to dobija trajni ban, koji sam ja dobio jer sam imao dnevno 300$ na adsense) … Po mojoj proceni, gledajuci njegovu statistiku on uzima oko 700$, a taj tvoj prijatelj moderator je verovatno volonter koji eto da ne ispadne fanatik kaze da zaradjuje kintu.

Toliko od mene.

P.S. nadam se da gresim u tvrdnjama, jer nemam neku zlu nameru niti ljubomorisem, ali samo sam realan i dobro sam izanalizirao sajt.

aleksandar ciric, nisi ti dobio ban na adsense zato jer si dnevno zaradjivao 300 $, nego zato sto si imao adsense na stranici sa warez sadrzajem, sto nije dozvoljeno po Adsense TOS.

1 Like

E ali ne na stranici kao “stranici” -> DOMENA, nego na PAGE. Pazite, Google jako voli sve citat kako pise, pa tako pise i da ne smijete imati adsense na PAGE sa copyrighted ili nekim tako shit content.
Well, nebi sad nuzno debatirao al isprobano i kad se drzis ko pijan plota sto pise, vise te ne diraju. Gdje to kao i u vecini regulativa koje covjecanstvo pise ostavlja mogucnost za naci rupu.
Druga je stvar sto je pol webmastera u pravilu zavrsavalo smjer kavana pa je problem poslozit to sve rucno, i tako se onda neke i relativno jos OK stvari pretvore naglo u pizdariju (npr, site wide sidebar ads i slicno)

No, 10k usd od sajta je dosta. Ali opet, nie bas ni cudo.
ALI CPM se obicno racuna po UNIQUE visitu, plus shaving - koji ide i do cuda %, pa tako u biti moramo poslozit sve na bazu apsolutno unique ljudi unutar 24h, kako vecina tih radi.
Onda po tome, ako ima i 100k visita na dan, zbog vjerojatno manjeg broja new visits, i jos manje broja apsolutno unique visits, cijela stvar mora ici u sferu 300.000 visita na dan da bi se ostvarila golema kolicina unique, pa iz toga nekako matematikom koja je za CPM losa (i pop up) doslo do eventualnih 333 usd / dan. I tako me to onda bez obzira na sve dovede do racunice: brutalno not likely ili jako jako tesko.

Dolazimo do ziher preko 5 milijuna potrebnih posjeta na mjesec, ako ne i 10. Onda je jos tu trosak servera (ne samo bandwith) gdje moras to imat na necem sto moze opce i servirat tolke pageviews po danu, bez da crkne svakih 10 min, ili radi sporije od javnih sluzbi drage nam republike, sto ce potegnut isto dio troska dolje, neto se smanji automatski.

Tier 3, aka HR/SR/BIH i ove nase banana drzave su zadnji shit sto se kupovne moci i advertising kampanja tice, pa tako su i cijene reklama gotovo nikakve cak i na adsense.

Ustvari sjetil sam se kak smo frend i ja preuzeli mega sajt od 6 servera i ravno 5.5-6 milijuna posjeta na mjesec (180-230k na dan) pred 2 god, i kad smo poslozili sve zivo i mrtvo gore (a INTL sajt) i gurali sto god smo mogli, JEDVA je dosao do profita od ako se dobro sjecam 5k USD cisto. Jer je model pojeo ostalih 3-4 tisuce koje su se jos nabrale bruto (serveri pogotovo - jedan posten jak server vec kosta rang 1000 usd / month). Da, i tako, da. Nema sanse lol.
Jedino sto ovaj ne mora furat 6 servera nego je jedan eventualno 2 dosta, al opet INTL > Balkan CPM/RPM tako da se opet nesto sve poravna.

znam… ne moras me ispravljati

ne vjerujem u to sto tvrdi tvoj prijatelj, adsense je zabranjen na sajtovima koji krse autorska prava sto ovaj sajt ocigledno radi nebitno da li hostuje na serveru ili stavlja linkove serije, filmovi, ima vjerovatno tu posjeta iz drugih zemalja ne samo hr/bih/srb posto nas traffic je smjesan i slabo placen koji god nacin koristi za zaradu. ako su ovo pravi fanovi na fb stranici i to svaka cast, ali mislim da ima mozda 10-15% zaradu od 10k

Pogledajte na chatu koji mjeri posjetu, u 2 poslije ponoci ima 4000 online a preko dana to bude i oko 12000

Imali neko sada nesto za reci, ali pametno?

ALI PAMETNO;

Pa sad cu ti rec da session timeout na pojedinim aplikacijama tipa chat, ili kajjaznam, moze biti definiran onako kako ga programer napise, onaj koji to napravi.
Tako ljepo, whos.among.us ima 8 min timeout, I GA jos manji (real time) a vec odavno poznata i popularna metoda za pravit se vecim je ljepo povecat session timeout ili ga jednostavno ne smanjit na realne stvari,
Npr, bounced user se tako moze prikazat kao neko online, a daleko je od online. Isto vrijedi i za SVE one koji su tamo manje od definiranog vremena koje ima skripta.
Sto zna biti i do pola sata.

Taman da i ima, chat useri su zadnji shit za monetizaciju, nie ih briga ni za reklame, ni ponude, ni CPA, ni ista nego chat. Pa tako su TROSAK a ne zarada.

Sad si ti snimio jedan podatak bez posebne analize i trazis pametne odgovore, a postavljas ne toliko pametne teze :smiley:
:stuck_out_tongue:

Ljepo ti govori rulja - sanse da drma toliko - male do nikakve. Reci ce ti i Sime sto se desi s adsense (koji nesmije imat al nie ni bitno) kad navali posjeta u broju.
I tako 100 stvari o kojima treba vodit racuna, sama posjeta je drek stats.
Imao sam 280.000 posjeta na mjesec na sajtu s seks igrama i necuvenih 1400 kn (200€) profita. A ne drzim se bas zadnjim dripcem kad se radi o A/B testovima, optimiziranju i slicno, tako da to je sto se tice posjete.
Plus, sve ovo sto svi govore vec dugo - BA traffic.

Tak da, eto. Nadam se da je dovoljno pametan odgovor za tebe.

Pregledao sam sajt i zakljucak je da zaradi s tim reklamama maksimalno 10 $ mjesecno ako i to. Reklame su neke ljeve a ti neki ljevi slabo placaju ExYu Traffic. To sto on ima neznam ni ja koliko tisuca lajkova na facebooku to nema nikakve veze ako hoces mozes na razno razne nacine u jako malo vremena prikupit dosta lajkova na facebooku. Uglavnom taj prijatelj laze.

Reklame koje upotrebljava su; http://propellerads.com/

Ne razumijem na što si mislio ako se odnosi na mene?, koji sajt i što (igrice za odrasle). Nisam u toku.

Prije svega ovo je samo jedna reklama i pokusaj da privuce nekog na sajt
:smiley:

sajt ima oko 4mil posjetioca mjesecno, tesko bi se s ovom brojkom posjetioca zaradilo 10.000$ i da su u pitanju googleove reklame ali sve u svemu jako dobar sajt koji zaradjuje jako finu lovu

Ovaj sajt je 90-eti u Srbiji i oko 9000-ti na svetu, 10000$ dolara ne zaradjuje sigurno moje strucno misljenje je da bi zaradjivao oko 5000$ da koristi adsense, ali posto ga ne koristi to jest verovatno je banovan ne znam koliko bi mogao da zaradjuje :slight_smile:

Postoje sajtovi u Srbiji koji imaju 3000-5000 poseta dnevno, a zaradjuju 10.000- 20.000e . mesecno.

Ja znam za 4 takva primera, a ima ih sigurno mnogo vise. Odnos posete i zarade ne moze da se gleda crno na belo i kroz adsense samo .

Ali ako pricamo samo o klasicnoj zaradi preko reklama, pitanje je kako je sve monetizovano, mozda ima rotator za pop up, davno sam napravio slican za adult, gde po unikatnoj IP adresi menja sponzore, tako da za svaki pregled strane iskace pop up od drugog sponzora i povecava se dobit i svaki posetilac se maximalno iskoriscava . Na primer, korisnik ima 1000 poseta ,i 6000 pregleda. Ako ubacimo 4 sponzora, taj sajt dobija 4000 unikata dnevno za zaradu a ne 1000 .

Hehehe…u Srbiji, svašta se kod vas dešava :smile: Nema Srbija takve firme da se uspije ubrati taj novac, nedešava se ni vani a kamoli kod nas(yu).

Da nebi bilo zabune imam takvih sajtova, u Srbiji, ni približno te cifre nedobijem, možda 20 puta manje i to u sezoni.

Jeli to moguce napraviti, 5 popup a samo po jedan iskace a zarada X5

Jolla, u pitanju su usluzne delatnosti, a ne zarada od adsense-a .

Mia,sto ne bi bilo moguce, skripta gleda po kolacicima i ip adresi koliko i koji je pop up prikazan .

Postoje mreze koje izbacuju vise pop upova, ali obicno vecina dobrih daje zaradu za jednu IP adresu za 24h, tako da , ako se rotira, prakticno svaki pregled strane je kao novi posetilac u ocima tog novog sponzora u rotaciji . Recimo Juice ads daje pop up jednom. Posetilac kada dodje na sajt, otvori mu se pop up od juice-a, i on nastavi da ide po sajtu, posle toga mu se otvara od plugrusha-a, pa od ero adv. i tako dalje…

Vlasnik sajta http://www.natabanu.com/ ako zaradi mjesecno 10 $ sa reklamama koje ima moze se tuci nogom u guzicu od srece. Da ima google reklame moguce da bi izvukao nekih 300 $ mjesecno a sa ovim ljevim reklamama ne dogura ni do 10$. Ukratko, svi zivi lose placaju klikove (PPC, PPM) za ExYu drzave a od svih njih je najozbiljniji i najbolji google.

Ukratko u vrh glave izvuce nekih 10$ mjesecno. Ovo sve ostalo sto se ovdje razbacivaju sa ciframa 10.000$ / mjesecno ili 1.000$ / mjesecno su price za malu djecu.