[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Rankusnow usluge sam koristio prosli mjesec, i upravo sam platio za naredih 30 dana. To mi dosta olaksa stvari i ubrza napredovanje na pocetku… Kad istekne ovaj mjesec mislim da necu vise koristiti njihove usluge, jer jednostavno nece biti potrebe za tim.

Linkove takoder gradim i ja sam, i to poprilicno kvalitetne. Dosad sam dobio linkove s wikipedie, kickstartera, i nekoliko niche specific web siteova sa DA 60+. To bi trebalo imati utjecaja na rank za nekih 15,20 dana.

Kako dođeš do takvih linkova? Spam komentari ili nekome platiš ili?

Ma nema koristi od spam komentara. Treba kontaktirati vlasnike web stranica i pokusati s njima dogovoriti suradnju, nema druge. Kad je kickstarter u pitanju, kontaktirate pokretaca projekta i pitate ga je li zainteresiran za suradnju. Vi napisete review njegova proizvoda, a on doda vas link na project page.

Takoder trebate kontaktirati i pisce na portalima tipa nytimes, forbes i slicno, pronadete ih na linkedinu i pitate jesu li voljni dodati vas link u neki od clanaka koje pisu. Takvi linkovi kostaju i po 1000 dolara…

3 Likeova

Koliko pošalješ, na koliko dobiješ odgovor, a s kojima uspiješ dogovoriti suradnju. Ja imam jedan relativno popularan blog na ENG pa mi svaki dan stižu takve ponude, sve redovito brišem bez da čitam.

OK metoda no da li ti se isplati toliko vremena trošiti na jednu micro-niche stranicu, pošto ih google u zadnje vrijeme baš voli penalizirati.

Ne vjerujem da se itko od takvih novinara proda za link na svome članku, opet ponavljam za jednu micro-niche stranicu.

Dnevno posaljem 2,3 ponude, nekad malo vise. Otprilike 10% ih zavrsi sklapanjem suradnje. Pod suradnju smatram objavljivanje mog guest posta(s linkom na moju stranicu) na njihovom blogu, nikakva razmjena linkova u sidebaru ili footeru ne dolazi u obzir.

Ovisi o potencijalu vase niche, u mojem slucaju se isplati. Mozete vi praviti i authority page, ne treba to biti micro niche. U oba slucaja ovo je dobra metoda za dobiti kvalitetan link.

Vecina nece, ali ima ih koji hoce. Nemojte pokusati podmititi stalne pisce, nego vanjske suradnike. Na vecini portala oni se vode pod “contributors”. Takve likove nadete na linkedinu, i vidite s cime se sve bave… ukoliko se bave freelancingom, postoje sanse da pristanu na vasu ponudu. Svatko ima svoju cijenu!

Preduvjet je naravno da vam stranica lici na nesto i da je sadrzaj kvalitetan. Kvalitetu sadrzaja nikad ne podcjenjujte, ne trazite najjeftinije pisce, ne pisite sami clanke o stvarima u koje se ne razumijete…

Vidim na nekim SEO forumima, cesto se Forbes spominje kao portal na kojem ova metoda prolazi, ali vidim da i Huffington Post ima hrpu external linkova u svojim clancima, garant se i oni ovim bave.

1 Like

Veliko pocetno ulaganje ali bas veliko. Za koliko ocekujes da ce ti se povratiti ulozena investicija? Ok, napisao si da je prvi mjesec bilo 100$, znaci ako ce se zarada povecavati, jel realno da za 6 mjeseci povratis ulozeno?

Sta kada ti proizvodi pocnu zastarjevati? Jel sve iz pocetka ili dodajes na istu stranicu?

uloži da se množi :joy:

Pa i nije bas tako veliko, ocekujem povrat investicije do kraja ove godine. Dio proizvoda ce zastariti ga 2,3 mjeseca, to je skroz normalno. Zato i pisemo 4,5 novih recenzija svaki mjesec.

To mi sve zvuči kao veliki projekt, a ti radiš micro-niche, no možda baš zato uspijevaš… Nema svatko toliko vremena i novaca da uloži u jedan micro-niche, a po mom iskustvu koliko god se ja trudio micro-niche propadne kad google skuži da je sajt tu samo zbog zarade.

Sto tocno podrazumjevas pod micro niche sajt?

Hehe, točno to sam ja tebe htjeo pitati, očito imamo drugačije definicije. Po meni (kako sam ja radio) sajt skelpan na brzaka(ali da na nešto liči), sa unikatnim tekstom, nabrzaka odrađenim SEOm, 2-3 dana posla. Povoljan hosting, premium tema koju sam si prilagodio, domena po $1, com ili net. Kada dobije promet stavlja se amazon affiliate, ali ne prenapadno, za par mjeseci google prestane voliti sajt. Tematika sajta na primjer golf7accessories.com

Micro niche sajt je sajt koji se bazira na usko segmentirani proizvod, naprimer sajt sa trampolinama, koji si naveo negde na pocetku @Jolla - da bi google prihvatio micro niche sajt kao legitiman, mora da imas vise generalnih clanaka od onih sto prodaju proizvod. Authority sajtovi su projekat koji jedna osoba nikako ne bi mogla da pokrene, to su sajtovi sa nekoliko hiljada clanaka…Na micro niche sajtu, mozes da imas naprimer 7-8 clanaka koji prodaju proizvod, i jos oko 30-40 generalnih clanaka.

1 Like

U sidebaru jedan rotator, i oko 20 članaka (reviewa) koji imaju jedan link prema amazonu. amazon se stavlja kada dođe promet. Par how to i sl. članaka koji nemaju affiliate link. Tako sam ja radio, u početku $100 sa sajtom zaradim ali nakon par mjeseci google prestaje slati promet.

Ja pod micro niche site podrazumjevam sajt koji je tematski baziran na jedan tip proizvoda. Npr elektricni brijaci aparati. Takav je sajt na kojem ja trenutno radim…

Zasto se polemise oko definicija? Zna se sta je niche a sta je micro niche i nema tu puno izmisljanja:


U web smislu, pod izrazom niša se misli na temu o kojoj će biti web sajt ili blog

http://webzapocetnike.com/sta-je-mikro-n…li-micro-niche/
Pod pojmom mikro niša podrazumjevamo usko definisanu oblast interesovanja

Naravno da svi znamo što je što, ali drugačije pristupamo izradi i vođenju takvoga sajta, @Anteloff troši dosta vremena i novca na jedan takav, ja se baziram na više takvih sa manje truda za svaki od njih.

Zarada u prva 2 dana 11. mjeseca premasila ukupnu zaradu iz 10. mjeseca ($90)… screnshot sutra/preksutra kada se proizvodi dostave pa budu uracunati tamo u zaradu…

2 Likeova

Ma ne mora screenshot, verujemo ti :smile:
A da li kupuju proizvod koji prodajes, ili nesto drugo?
E da, jos nesto: kada gradis linkove, da li ciljas homepage, postove i kategorije?
Kako stoje stvari sa anchor textovima? Koliko procenata ti je ““keyword” for sale”, brand keyword, a koliko neki longtail exact keyword?

@Anteloff
Samo pitanje: 450$ za SEO? Rekao si da clanke kupujes na odesku. Shvatam da dio novca ide na pisanje i vjerujem da veci dio sume ide na nesto drugo pa ako ti nije problem da malo bolje pojasnis ovaj dio.

I moze print screen zarade! :slight_smile:

@bobo_1 u tih 450 nije uracunato pisanje clanaka. $450 se odnosi na SEO paket kupljen kod rankusnow. Kao sto sam gore naveo, uz taj kupljeni seo paket seo radim i ja sam tako da to dosta dobro napreduje zasad.