1&1 domene NE UZIMAJTE!

Eh ovako kupim skoro domenu na ovom sranju 1&1 za 1$ i sada me dave sa naplatama nekim, i potrazivanjima od 1.99$ svaki mjesec. Kakva je ovo glupost. Upravo su mi poslali inovice od 5.95$

Citaj TOS i budi pazljiv, koristim domene dugo kod njih i nema problema i dodatnih naplata…

Next, next…

Vjerovatno nisi pazio i prilikom narudzbe si mozda narucio dodatnu uslugu poput whois guarda, private maila i sl.

Ma nisam jer znam dobro sta sam tad platio i sasvim uredno i sada se pojavile nekakve naplate

Mora pisati šta tačno naplaćuju?

Ako ti nije problem daj nam screenshot sta tacno zele da naplate.

Ako je domena dobra a ne bude druge osim da platis, plati tu uslugu za naredna 2 mjeseca pa uradi transfer domene na drugi registar.

Kada sam dobio inovice naravno najebao sam im se svega sto mi je palo na pamet :smiley: sad su mu odgovorili kao This account has xxxx.com and an additional virus scanner. Invoice 202013903776 of $5.97 is for three months of the additional virus scanner.

Naplacuju ti taj virus scanner. Vjerovatno je automatski kvacica sama bila oznacena za taj addon, a ti nisi primijetio.

Ali opet ti je trebalo prikazati u totalu na kraju kada si prvi put placao tih 5.97 $.