1 cent FB kampanje

Pozdrav,
ima netko iskustva sa postizanjem vrlo malog (1 cent) CPC-a u kampanjama na fejsu?

Realno mozda igrice,vicevi i taj niche zabava se moze dok druge ozb stvari sumljam

Može se, čak i američki lajkovi, sve je postavkama oglasa. Fb ne naplaćuje prema lajk-u, nego prema prikazivanjima oglasa, tako da što je veći ctr, manja je krajnja cijena lajka…

Čarolija je, najbolji tip posta koje publika voli + skupina koja će najbolje reagirati na isti.

Znam, nakon malih istraživanja, vrlo zanimljivi rezultati. Čak se i US targetirani lajkovi mogu dobiti za 1 cent…

može više detalja? kako postavljate takve oglase (konkretno koji sadržaj i koja publika)? na što ciljate? :smiley:

Točno targetiraš ljude koje hočeš. Znači ako ti trebaju ljudi koji prate sport i iz hrvatske su, onda napraviš oglas u kojem ti je zemlja, hrvatska, zanimanje sport i hrvatska, a pod sliku staviš recimo sliku nogometne repke…U tekst oglasa napišeš: Stisni lajk ako želiš gledati Modrića i društvo na europskom prvenstvu.

Isti princip možeš primjeniti u svakoj niši i na svakom jeziku, potreban je samo dobar CTR i lajk je vrlo povoljan. Možeš testirati samo muški spol na gornji primjer oglasa i uspijeg je blizu.
Targetiram samo odvjetnike u new yorku koji su određenih godina i imaju zanimanje za luksuzne satove i još 5 filtera, reklama me košta 0,01$ po akciji (kad bi taj isti oglas stavio samo na US bez dodatnih targeta, akcija bi me koštala preko 1$).

@Pacman23, hvala ti na detaljnom opisu, molim te pojasni mi ovo…
Na ovaj način reklamiraš tek svoju FB stranicu, zar ne?
U tom slučaju taj odvjetnik u New Yorku koji ima zanimanje za luksuzne satove je još uvijek daleko od tebe, zar ne?
Ili je riječ o reklami za Website? :slight_smile:

Što postavljaš kao način naplate? Po prikazu reklama / po kliku / po lajku ?

Ti na taj način možeš do njega na koji način ti odgovara, tj. dobiješ klik na svoju FB stranicu, svoju webstranicu ili njegov lajk. Ovisi točno što želiš, možeš dobiti bilo koje od toga.

Plaćaš broj prikaza reklame, onda se prema tome formira cijena za lajk, komentar, posjetu ili što već gađaš.