1000€ za oglašavanje

Uskoro završavamo sa jednom stranicom i odredili smo budžet za oglašavanje od 1000€. Koja su vaša iskustva i savjeti, kako najbolje iskoristiti ta sredstva. Inače, ne radi se o nikakvoj prodaji, blogu ili slično već o zabavnoj web aplikaciji izrađenoj na 9 svjetskih jezika. Mislim da tu adwords ili etarget nemaju baš puno smisla. Zanima me kako bi najbolje mogli odraditi SEO pošto stranica neće imati puno teksta niti će se dodavati novi članci. (primjer akinator)

Ja bih ti predložio facebook oglašavanje jer nije toliko skupo, a možeš točno odrediti na koje posjetitelje ciljaš, kada će se oglas prikazivati, kome… itd.
Uglavnom, ja osobno sam jako zadovoljan ovom vrstom oglašavanja i pomoglo mi je za neke nove stranice.

20-30% će sigurno na facebook otići, ali što sa ostatkom, plaćeni članci, kupovina linkova??

Daj nam link na sajt, kada dobijemo bolju sliku o cemu se radi, sigurno ce ljudi imati ideja gdje uloziti budzet :wink:

Tko je odredio 1000 EUR na marketing? Ti koji pitaš što s time napraviti ili netko tko se razumije u marketing?

Prvo što moraš napraviti, moraš detaljno reći o kakvoj se aplikaciji radi i koji su jezici u pitanju.

Možda će najbolje biti platiti nekom novinaru 1000 EUR da napiše i objavi recenziju koja će imati 10x bolji učinak od svih fejsova zajedno.

@ w00t stranica nije još gotova, kada završimo stavit ću link

@ trnac malo mi je glupo sav budžet utrošiti za jednu recenziju ili članak, mislim da bi bilo isplativije kupiti više sponzoriranih članaka kod manjih stranica…

50% " mislim da bi bilo isplativije kupiti više sponzoriranih članaka kod manjih stranica…" i 50$ facebook

Tipičan primjer žmuklerskog razmišljanja. Tako sam i ja razmišljao i radio i onda kada sam podvukao crtu i sumirao iznose ispalo je da sam potrošio priličan iznos bez opipljivog rezultata.

Je, bilo je posjeta i sve krasno ali nije bilo trajnog efekta.

Zašto bogataši kada daruju, daruju 6 cifrene iznose?
Zato što kada daju takav iznos pozovu TV, radio i novinare i naprave kampanju koja vrijedi 10x toliko. Da su 10 godina davali siromasima po 50 kune na ulici, potrošili bi isti iznos i njima je to bačena lova.

Kada se radi takvo što, treba KUMULIRATI i efekt mora biti daleko bolji. Kada se rasprši, sve ispada beznačajno.

daj 500e nekome tko zna sto radi i napravit ce ti s ostatkom bolje nego onaj koji nezna s 5000e.
S tako “ogranicenim” budzetom razmisli o nekakvom viralnom marketingu.
1000€ nije neka lova s kojom se da “pokrenuti” sajt, pogotovo ako se ide klasicnim metodama oglasavanja.

facebook.com (referral)
83 20.15%

Za moj web