1and1.com Ne žele mi dopustiti da obnovim domene koje istječu za 7 dana

Godaddy, Namecheap, Namesilo za druge nebi stavljao ruku u vatru.

Sto kada te male firmice propadnu? Ono vlasnik nestane kao sto se to kod nas znade desavati, sta onda?

1 Like

Onda sjest i plakat, zato vazne stvari nikad kod nasih ne kupovat. Ali to pametan zna, ne moram govoriti…

Ko ima gram mozga znat ce gdje treba platit racune.

Da mi je vazan projekat od kojeg mislim zivit ne bih kupovao domenu za 99 centi zasigurno.

Oni su ok, samo imaš povoljnije opcije vani. Ako se radi o jednoj domenu onda pusti tu.

Par kuna povoljnije nije bitno. Domene su jeftine. Kod nas su 90ak kn. Ali puno vaznije je sigurnost. Stp kad te firme zatvore. Cija je onda domena?

mnogo dobar sajt , lep trafic bilo bi steta da ga izgubis

Mislim da ti ne mogu uzet te domene, bez obzira kakav je njihov TOS. Naravno, oni pokušavaju otežati da produžiš, ali nemoj odustajati, posebno ako stranice rade zaradu. Domene još nisu niti istekle, a postoji i 30 dana koje ti registar mora omogućiti da produžiš domenu kod njih.

Traži da ti odmah u najkraćem roku omoguće produženje domena u suprotnom ćeš ih prijaviti ih ICANN organizaciji. Pismeno traži, ako već nisi, čisto da imaš dokaz. Ne bi bilo loše da potražiš pomoć i u CARNetu, koji je aktivni član ICANN-a, a gdje ti vjerojatno mogu pomoći s informacijama kome da se obratiš.

1 Like

I cim ti se otvori prozor za transfer, brzo se prebaci, moj savjet na namesilo.com

Da, najbolje je prebaciti, tj imati sve domene kod jednog registra jer ih je najlakše pratiti tako. Ili zapisano negdje u nekom dokumentu po mjesecima kada koja domena istječe. Mnogi varaju, meni je nedavno jedna domaća firma tako “šutila” o isteku domene, a kada je istekla, nakon par dana su me zvali telefonom da još uvijek mogu produžit tu domenu. Naravno, puno skuplje nego da sam ju imao na NameSilu recimo. A transfer više nije moguć jer je domena službeno istekla.

Osobno uskoro planiram napraviti “veliku” kontrolu svih domena, popisati ih u excel fajl, poredati po mjesecima i svakog prvog u mjesecu vidjet koje domene istječu mjesec nakon i odmah ih produžiti. Čisto da ne mislim o tome i da ne plaćam skuplje nešto što ne moram. Jednog dana ću ih vjv imat sve na NameSilu, a do tada ću se snalaziti ovako.

Ne odgovaraju vise na mailove, zadnja 3 puta su napisali da nazovem neki broj. Na zalost ne mogu nista, cista krada mojih domena i kasnije samo ucjenjivanje. Ne mozes vjerovati da je ovo danas moguce.

Bugi. možda i nije da ne možeš ništa;

Mislim da je ovo jako dobra ideja, vrlo je moguće da ti CARNet pomogne. Vjerujem čak i više od same informacije. :blush:

Hocu, sad cu im poslati mail.

Ništa na žalost od njih,

Postovani,

Registracija .com domena nije u nadleznosti CARNeta. Predlazemo da se, ukoliko sumnjate na kriminalne radnje navedene stranice, obratite policiji.

Za sve dodatne upite vezane uz CARNetove servise i usluge i dalje Vam stojimo na raspolaganju putem besplatnog broja telefona 0800 227 638 ili putem elektronicke poste na adresi [email protected] svakim danom od 8 do 22 sata.

Srdacan pozdrav

Carnet je nadlezan za .hr domenski prostor, za ostalo nema ovlasti.

Enom je majka :wink:

Zašto ne kontaktiraš ICANN direktno? Ako nema na stranicama njihovim nekog maila baci im poruku na Facebook (to mi je često praksa kada trebam veće kompanije, pa me oni usmjere koga da kontaktiram). Još jedan mail baci CARNetu, da ti pomognu u svojstvu članstva/suradnje s ICANN-om. Bar neka ti daju neki kontakt. Ništa ne košta.

U konačnici, kupi nešto kredita za skype i zovi ih. Ja ne bi odustao ako ijedan sajt zarađuje.

Ne mogu editirat post, to su valjda mjenjali na forumu, pa će morat bit drugi post.

Zainteresirala me tema pa sam išao dodatno istraživati. Domene ti i dalje imaju status “OK” prema ICANN-u, a status OK vrlo je jasan: “This is the standard status for a domain, meaning it has no pending operations or prohibitions.

Ono što sam također pročitao jest da ICANN svakom registru dozvoljava da sam kreira uvjete za produženja domene, ali kada ista istekne (to je onih 30 dana koje većina nudi, taj period može biti do 45 dana i to mogu regulirat od registra do registra). Oni ti sada zapravo trebaju omogućit čak i transfer domene. Probaj i na tu kartu igrat - pošalji im mail tipa otključajte mi domenu i pošaljite mi security key da napravim transfer. Možda ti pošalju?

Ne bi bilo loše da pogledaš mailove i vidiš što ti piše, do kada ti je dospiješe plaćanja. Samo platiš račun i tražiš da produže domenu? Pogledaj šta piše, pa ćeš bolje procjenit.

Svakako, svaki registar, uključujući i 1and1, mora se pridržavat UDRP-a. Baci poruku ICANN-u na bilo koji način, Facebook mi prvi pada na pamet, dođi do njihovog kontakta i nešto ćeš morat moć riješit. Nemoj čekat da domene isteknu.

EDIT: Baci poruku Kinezu, njegov mail sam jedino našo, možda te proslijedi nekome…

[email protected]

EDIT: Evo i kontakt forme

Eto, sretno :slight_smile:

Ja sam danas pokrenuo proces transfera jedne domene kod domaćeg Avalon-a. Javim kasnije kako je prošlo. Inače do sada, kako sam već pisao nisam imao nekih većih problema s njima. U dva navrata su naplatili produženje kad nije trebalo :slight_smile: ali moram priznati da su nakon reagiranja uredno vratili novac na PayPal. Sad ću vidjeti kakvi su kad se radi o transferu domena pa se javim s povratnom informacijom.

Nećeš imati problema kod prebacivanja kada je domena u panelu. U moj slučaju domena nema u panelu da bi ih mogao prebaciti a aktivne su. Ne žele mi dopustiti da platim navodni dug da bi mi vratili domene jer što ga kasnije platim to su kamate veće a i čekaju da domene isteknu tako da moram platiti još godinu za 4 domene + kamate.
Ne mogu ništa, bespomoćan sam, obratio sam se na 10 strana svi samo ignoriraju.

Jesi ih probao zvati s skypeom? Lupis 10 eura na skype i zoves ih. U tvojem slucaju ces svakako iamt neke troskove pa sad vidi jel se isplati trositi novac na te domene, ako da onda probaj vidjet da ih nazoves ako su ti tako rekli, ali koristi skype da te nebi ovi nasi lesinari iz telekoma jos bolje oprali.

Jesam, kažu isto što i preko maila, da su moj zahtjev poslali na odjeli na naplatu, ignoriraju. To je bilo prije 10 dana, domene istječu sutra, ne mogu ih više ni transferirati. Ignoriraju čekaju datum isteka domena.

Nije stvar ni u tome trebaju li mi domene ili ne, ako ih ne platim do sutra onda mi raste dug, ja želim zatvoriti dug i vratiti domene. Zna se što slijedi nako toga, zovu one agencije za naplatu, ako ignoriraš onda još bolje, za par godine će dug biti x10 pa će opet zvati.

Na mail više niti ne odgovaraju, ima 10 dana.