2 Instagram profila od 50k pratioca - kako da steknem honorar na njima?

Posjedujem 2 Instagram profila od 50 hiljada kativnih pratioca, prosjek lajkova po slikama 2 i 2.5k, ima li neko nekakav prijedlog kako da steknem neki honorar na njima, kako se krecu cijene prodaje ?

Uglavnom je cijena za profile iznad 100K - nekih 10-14$ po 1,000 pratitelja, ako je velika vecina publike iz SAD-a, onda je cijena cak malo i veca

Ako se radi o domacoj publici, onda je cijena u vecini slucajeva duplo manja od ove gori sto sam navea

Ti se šališ? Dakle, ja bi za svoj profil koji je prošli mjesec prešao 100k followera trebao dobiti maksimalno 1400 dolara? Reci molim te da se šališ. Još tvrdiš da ako je domaća publika da je i duplo manje!?

Gdje si to izvukao? Mogu li vidjeti? Engagement rate mi je iznad prosjeka i 90% objava dobiva 7-8 hiljada lajkova, a često ode i preko 10. Uredno radim po nekoliko swipe upova dnevno i u mjesec dana to uvijek bude 600-700€ od google adsensea, a dodajmo još sitne reklamice kad se javi ekipa u inbox.

Nemoj se ljutit ali valjda postoje neke iznimke. U mjesec dana se izvuce ta kinta za koju bi se trebao prodati profil. Zaista???

1 Like

Pardon krivo sam napisa, cijena za profile ISPOD 100K se vrti otprilike kako sam napisa

Naravno da postoje iznimke, za jedan profil od 80K nude mi 800-1000€ a za profil od 130K nude mi 3,000-4,600€ … ako profil od 50K zaraduje tipa 100-300€ mjesecno, logicno je da ga neces prodat za 500-600€…

Sorry jos jednom krivo sam napisa, logicno je da cijena moze varirati od profila do profila jer mnoge stvari utjecu na cijenu kao sto je: niche, iz koje drzave su pratitelji, engagement i sam rast profila (nastavlja li zdravo rasti ili ima spike-ove sto najcesce znaci da se profil pumpa sa pratiteljima

Prije nekoliko godina sam se aktivno bavia prodajom profila i cijena se kretala kao sto sam reka, ali su bili manji od 100K (20K-90K)

1 Like

Profil od 150k followera može vrijediti manje od profila s 5k zainteresiranih followera za nišu koja se lako monetizira. Cijena je relativna i ne može se općenito odrediti vrijednost nekog profila…

Naravno da će profil vezan uz digitalni marketing s kvalitetnim postovima i zajednicom od 10k ljudi biti puno vrijedniji od profila s smiješnim fotografijama ili citatima od 50k ljudi.

Cijena se određuje i na temelju zarade profila, te aktivnosti i niše.

Ivan je sasvim dobro rekao što se tiče cijene profila koji su opći. Cijena Instagram profila je također manja od cijene web stranica s organskom posjetom koje generiraju 600€ mj pasivno. Osim što zahtjeva vrijeme da se vodi, nikad se ne zna kada će IG promijeniti algoritam i smanjiti doseg objava i storija ili napraviti neku drugu promjenu.

Ako od FB stranice ili IG profila zarađujete mjesečno 500€, sasvim je realna prodajna cijena od cca. 2000€ uz rizik koji kupac uzima…

2 Likeova

Pises gluposti, vidis da se covjek i zeznuo na komentaru pa je replicirao.

Kupac si znaci doslovce odmah vrati pare koje je dao za profil. Pricao sam s jednim poznatim tipom iz hr koji mi je kazao da ovo moje puno vrijedi od vasih brojki. Ivan je objasnio stvari koje utjecu i bas sve te nabrojane stavke idu u prilog mom profilu. Nisam u ovih sest godina nikad muljao s followerima jer znam da se to kad tad osveti. Naivce mozes zeznuti ali prave suradnje ne.

Sori ali nema logike nikako ovo posljednje sto si napisao. Samo idiot bi prodao nesto tako mocno za tako smisnu cifru…

Vrijedi ono vise, ali nece ti niko dati toliko love koliko ocekujes.

1 Like

Istina da to vrijedi vise, ali nazalost malo tko ce toliko ponudit jer ka sto je @d1namic reka, ne radi se o web stranici sa kojom ti upravljas, vec ovisis o korporaciji

Ima sam profila u proslosti koji su mi pasivno donosili 200-400€ mjesecno ali isto ih nisam uspia prodati ka web stranicu. Ljudi se vecinom odluce na prodaju profila jer su ih kupili po manjoj cijeni ili jednostavno vise nemaju vremena voditi ih da im se isplati. No, ne kazem da je nemoguce prodati ih po vecoj cijeni, velike firme koje kupuju stranice u njihovoj niši cesto znaju ponuditi vece iznose samo kako bi drzali ‘monopol’ te nise sa svim svojim stranicama. Ja sam uspia prije nekoliko godina prodati Facebook stranicu od 420,000 lajkova za 12,500€ iako vecina publike nije bila iz Tier 1 drzave. Radilo se o najvecoj stranici u jednoj nisi. Par godina nakon toga proda sam stranicu od 200K u jednoj niši za svega 1,000€

1 Like

Jos ako je muska domaca publika :joy:. Ja vam mogu naci zenski profil sa 312k za nekih 2.000-3000e

Domaca…

1 Like

bok,

može savjet molim vas,

ako namjeravam napraviti nekoliko instagram stranica, dali za svaku moram imati novu e-mail adresu ili postoji rješenje da to sve imam preko jedne e-mail adrese kao kod facebooka ?

i dali je bolje imati običan account ili business ?

i dali postoji razlika između instragram profila i stranice ? ili je to sve isto ?

hvala

Ja imam Privatni i poslovni preko jednog računa, dakle moguće je, ali se više ne sjećam kako sam odradio.

1 Like

ok. budem pogledao još.

O cemu se radi tj u kojoj si “niche” nishi, jeote nemam sh, dobar ti je reach za ovo vrijeme, najbolje ti je promovirati tim ljudima nesto svoje ili 50/50 sa nekim ako nemas svoje