301 redirect i SEO

Naravno @c3po da je BH metoda, jer kao sto kaze @anja1 ovo cista manipulacija. Evo gore @Makica redirektuje “food” domen na “pets”, sto ne moze da bude nikako WH metoda. Zna se za sta se koriste exp domeni sa jakom metrikom. Ili money sajt, PBN ili 301, a sve je to ili GH ili BH.

Sve to od prvog do zadnjeg što ste nabrojili radi 301 redirect, zvali ga vi BH metodom (to ste maloprije prozvali tako, nisam vidio do sad), ili netko naivno kao ja mislio da je to običan 301. :blush:

Inače, osobno sam za redirect 301 čuo negdje prije 12, 13, možda i više godina i ne padam friško sada na te priče o tzv. BH metodi kao nečemu fascinantnom… To koji će se niche koristiti i na koji način govori samo o mogućnostima i znanju webmajstora, i direktno će djelovati i na razultat. :wink:

Ne shvatite me krivo, ne želim ni vama ‘soliti pamet’, cijenim i vaše znanje i rado pratim posebno događaje ove tematike, dakle, nema problema, slažem se sa svim što ste napisali, :+1: no i obični backlinkovi su sve to, samo jedna manipulacija, ovako ili onako. :o:

Naravno da jesu, i guset postovi su BH. Pravilo je vrlo jednostavno “racunaju se samo prirodni linkovi” e sad sto ima dosta prostora za manipulaciju i sto se manipulise to je druga stvar. Nailazio sam na slucajeve gde su ljudi dobijali banove i zbog guest postova. Tako da svaki nametnuti link je BH sa vecom ili manjom sansom da bude sankcionisan.

@c3po šta želiš reći ne mogu skontat? pročitah nekih 7-8 puta i dalje nisam siguran šta zapravo želiš reći

1 Like

Koji dio posta ti nije jasan? :blush:
Vidiš, neću ti reć’ da čitaš opet, nema potrebe.
Zanemari. :wink: :o:

pa poprilično cijeli post mi nije jasan. zna često to biti i do mene ne sumnjam. kad mi nije jasno ja pitam, nije sramota

Evo da postavim rezultate, za sada je imalo znacajnog efekta na SEO za nekoliko kljucnih reci.

Mogu da nadjem brdo domena sa linkovima sa najjacih sajtova, e sad me interesuje kako bi bilo da te domene ozivim i napravim fiktivni url koji dobija link sa tih jacih portala i da onda taj url linkujem na neki srodni url na mom sajtu. Kako bi G citao taj link? Kao link sa tog kupljenog domena ili kao link sa jaceg portala?

Ako radis 301 onda ti cita kao link sa jaceg portala, a ja bih to odradio tako da ozivim taj sajt , vrlo bitna stvar u cijeloj prici je da se drzis teme tog clanka koji ima dobre linkove. Po mom iskustvu vise ti vrijedi link sa zive domene pa taman imala samo 2 clanka, nego 301 sa mrtve domene.

A to mu onda dodje kao PBN, morao bi da vodim racuna o serveru, da li ce G da ga indexira itd. Ovako sa redirekcijo ja dobijam ono sto mi treba i ne povlaci ostale rizike. Mada generalno sve je ovo prehebotina.

Bas sa redirekcijom povlacis rizike, jer bez obzira koliko domena bila cista uvije postoji mogucnost da google ne voli nesto u vezi nje. Na moj nacin barem znas da li je domena indexirana, kako clanak kotira nakon nekog vremena itd. Postoji tu puno faktora, a ja obicno radim tako da taj sajt tretiram kao i svaki drugi ako vidim da pocne rangirati za dobre kljucne rijeci. A da nema posla i ulaganja onda bi se svi bavili sa ovim.

1 Like

Momci, jel urodilo plodom? Moze jedan kratak izvjestaj tj. screenshot?

Pozdrav kod mene jeste,kao sto rekoh redirektovao sam food domen na pets i urodilo je plodom no nemam vremena za ovaj sajt pa nista na njemu i ne radim, cak nemam ni 1 backlink samo taj redirekt sto sam odradio i to je to…

Ovaj pad krajem sedmog meseca jer mi je sajt bio offline a nisam ni primetio .

Da napomenem da sam redirekt skinuo sa domene u julu a stavio sam ga u maju ovo sam odradio samo kao test za sad je sve ok traffic stagnira 60-80 poseta dnevno,

Lep pozdrav.

3 Likeova

Gdje si nasao te domene na aukciji koje si uzeo, jel tu i onaj lik isto kupio, sto je digao na 3m posjetitelja mjesecno?

redirekcija svakako daje rezultate. Ja sam na jednoj domeni započeo projekt, koji mislim ugasiti sa istekom domene, pa sam 3 mjeseca prije nego istekne uradio 301 na drugu staru domenu (WP portal) koji je samo stajao

1 Like

Kupujem ih sam radim to vec pola godine skoro, ali da kazemo da sam ucio od tog lika sto je digao na 3M posetioca.

Uglavnom godaddy aukcija, mada biddujem na preko 5 sajtova.

Lp.

1 Like

Kako ide, ima li još koristi od ovakvih redirekcija ?

Da li je neko kažnjen u apdejtima ? :saluting_face:

Možeš biti kažnjen jedino ako si kupio neko smeće od domene i onda redirektao na svoj sajt. Ili ako je domena odn. sadržaj koji je na njoj bio totalno nevezan sa temom tvoje web stranice na koju redirektaš.