[5 Besplatnih Review Članaka] Novinar sa 10 godina iskustva uz rad na RTL-u, HRT-u, 24 Sata, NovaTV

Plaće su jako loše…nažalost.

Nadodao bih također da je tema za tekst koji je naručio @spale bila “Kako pripremiti auto za zimu?”. Uokoliko netko želi vidjeti članke, te i ostale, samo mi se javite u inbox ili ovdje u komentar sa svoji mailom i šaljem odmah.

Pa barem 100 kuna ili vise ako random sklepani clanci koji nemaju tecnost i katastrofalnu gramatiku hrvatskog jezika koja je BTW teza negorecimo engleskog jezika, pa vidis i po ovoj recenici koju sma napisao da nije gramaticki kak treba.

Znaci ako rnadom osoba koja ne pise, nije prosla novinarsku skolu i nema novinarskog radnog iskustva moze naplacivat 5 kuna po 100 rijeci onda mislim da nocinar moze barem 20.

Jedan prijatelj studira novinarstvo, pise za jedne vece novine, dobije 400-500 kn za jednu kolumnu, ali ne smije pisati za nikog drugog osim za njih.

1 Like

Dobro kolumna je skroz druga stvar s obzirom na pisanje članaka. A i sve ovisi što je prijatelj pisao. Ne može netko tko piše putopise samo “odlučit” napisat review članak kao profi

Dobio besplatan članak koji je vrlo brzo i točno napisan baš kako je i dogovoreno. Hvala Jure

1 Like

Hvala na recenziji :slight_smile:

Može molim vas review članka? :slight_smile:

Sklopljene još tri suradnje. Cijena je 500 riječi - 6€ zbog velike potražnje. Hvala svima na velikom odazivu.

1 Like

Odlično urađen posao, brzo, profesionalno i ispravno, prema dogovoru. Sve preporuke za ovu ekipu.

1 Like

Hvala lijepa, puno nam to znači :slight_smile:

Bump

Dobio clanak. Nisam stigao prije napisati recenziju, rijetko dolazim na forum.
Svakako pisac za svaku preporuku s obzirom na cijenu kvaliteta je i vise nego dobra.

Dosta zanimljiv clanak za citanje, bez nepotrebnog gomilanja teksta kako bi se postiglo vise rijeci i vise naplatilo. S tim sam do sada ima najvise problema kod domacih pisaca.

trenutna cijena od 6€ na 500 rijeci je jako niska, profesionalnu novinarku koja je istina na vecem nivou od ovih tekstova placam 350kn po kartici teksta (1700 znakova)

Jedini nedostatak je nemogucnos izdavanja racuna, pa kao firma ne mogu koristiti.

1 Like

A jel se nemoze sklopiti ugovor o djelu pa se kao firma moze platiti? Neznam, pitam, nesto sam nacuo da to tako ide.

@Jure1993
znaci koja je sad cijena? I jel ima taj pisac neku profesionalnost, recimo jels e bavi necime, jel expert u nekom podrucju, nemam HR site, pa mozda ako nam se expertize poklapaju mozda bi mogao nesto sklepati pa uzeti usluge.

Cijena je sada 6€ za 500 riječi. Dignuli smo cijenu jer je previše narudžbi. Pisac je pisao o svim temama za koje smo dobili upit. Jedan gospodin je tražio reviziju jer nismo dovoljno dobro definirali tematiku, a od ostalih samo pohvale. Piše i review članke. Nedavno je napisao za jedng Samsunga - 1000 riječi i čovjek zadovoljan, dapače, u ovom momentu sklapamo dogovor za sljedeće članke.

Za pisanje na engleskom - malo ćemo odgoditi jer i ovako imamo previše posla, a pisac će do tada usavršiti svoj stil. Uskoro će meni osobno trebati review članci za jednu ‘test’ straincu pa ćemo tako testirati CTR i bounce rate njegovog pisanja na engleskom.

Ahhh pa nisi nista rekao. Ok to sto on pise sve teme, to je pohvala, ali mene zanima dali taj pisac ima hobije, ili se mozda necim bavi ili sta ja znam.

Dali voli kosarku, prati je onako kao najveci fan ili mozda gleda i igra badminton ili pa je mozda baletan ili radi na bausteli, ajd daj malo info o piscu cime se bavi, sto radi u slobodno vrijeme sto voli i tako. Jer ako cu ulazit u projekt onda bi htio uci sa tvojim piscem, odnosno da sve narucim od njega, a za to mi je bitno da voli to sto pise ili zivi to sto pise.

A vidim da cu dobiti i konkurenciju za englesko pisanje, ako cijena bude prihvatljiva i ako clanci budu ovakve kvalitete osobno cu narucivat clanke od vas za niche koje ne volim pisat, samo moram rec da se dobro organizirate, jer sam vec narucio clanke na engleskom od ljudi sa foruma i vidio portfolio clanke pisaca na engleskom i to jednostavno nije to, kosta puno, a svaki clanak trosim po pola sata da ga popravim…

Pa evo, voli tehnologiju, a upravo smo se upoznali igrajući košarku :smiley: Prije je također pisao putopise.

Da da, engleski tekstovi se moraju još usavršiti. Nije to tako jednostavno za napisati. Pogotovo za review članke, ipak tu treba doza ‘uštogljenosti’ kako bi izgledalo profesionalno.

Bas naprotiv, ustogljenost ne pomaze u prodaji. Clanak treba da da potrebne informacije, da opusti citaoca i da ga ubedi. A moze da ga ubedi kroz nekad saljive primere zasto je bas taj proizvod dobar. Prodaja nikako ne znaci ustegljonost. Profesionalnost se ogleda kroz druge stvari.

Slazem se, gledajući s tog aspekta smatram da ste u pravu. S druge strane, probajte se postaviti u poziciju nekoga tko želi pročitati specifikacije proizvoda o čijoj se kupnji premišlja duže vrijeme (gaming mouse, laptop, TV…). Da li biste htjeli pročitati “veseli i opušteni” tekst, ili biste radije savjet nekoga tko razumije i piše kao profesionalac?

Ja se eto igrom slucaja bavim prodajom vec nekih 12 godina, F2F prodaja tako da malo baratam materijom ali svako ima pravo na svoje misljenje :slight_smile: