99design vs upwork?

Zanima me vaše mišljenje, šta je bolje, mislim gdje je laše dobiti posao, iskreno meni je 99design puno bolji jer je dosta sve preglednije, manje je posla ali ljudi nude 3 puta više novca nego na upworku, upwork u posljenjih godina dosta sere sa nekim stvarima, prvo što uzima nenormalno velike provizije a drugo što jebe sa nekim formularima da bi ti isplatili novac i onda im još kada pretražujem poslove za kategoriju web dizajn izbacuje i grafički dizajn i jako je nesloženo sve, istina je da više možda korisnika ima tamo ali po meni je 99design dosta bolji i napredniji u nekim stvarima. Šta vi mislite ili još bolje šta koristite?

Po mom mišljenju to su dvije različite stvari. Odnosno, 99designs je baziran na konkursima, dok je UpWork rađen za ‘pronalazak posla’. Tako da je dobro koristiti obje platforme istovremeno. Prednost UpWork-a u odnosu na 99 je što ćeš na UpWorku prije pronaći klijenta sa kojim ćeš nastaviti dalji rad, i izvan plaftforme, tako ćete izbjeći i dodatne provizije. Na UpWorku, odnosno prijašnjem oDesku (dok se nisu spojili zajedno oDesk i Elance), sam pronalazio razne klijente, također sa dosta njih i dan danas radim (2+ godine). Što se tiče mog ličnog iskustva, dajem + za UpWork, jer na 99 nisam nikada uspio zaraditi neku lovu, te sam nakon određenog perioda i odustao, ali naravno ovo govorim samo svoje iskustvo. Vjerovatno ima i drugih ljudi kojima je obratno.

Tako da, najbolje je koristiti obje (ukoliko je moguće)