Adbuka - zabranjeno za Hrvate

Prijateljica ima stranicu sa erotskim pricama, na koju sam joj ja instalirao wordpress i odredjenu temu. Pokusali smo sa etargetom, medjutim zarada je nikakva, pa smo se prebacili na adbuku. Nigdje na stranici od adbuke ne stoji da ne isplacuju u Hrvatsku tj. da isplacuju samo u Srbiji, niti pise bilo sto o tome. U prepisci sa njima na chatu jasno i glasno sam im rekao da sam (tj. prijateljica) iz Hrvatske, na sto su oni odgovorili da nema problema i da neka samo ispunim podatke do kraja (broj deviznog racuna itd.) sto smo i ucinili. Medjutim, sada kada je doslo vrijeme za isplatu, prave se grbavi i navode slijedece:
Adbuka radi u skladu s propisima države u kojoj je registrovana. Morate shvatiti da ni zbog jednog klijenta ili publishera Adbuka nema nameru kršiti zakone. Opcije smo vam već dali, možete sačekati da s firmom izvan Balkana budemo u mogućnosti da isplaćujemo lakše (i dalje ćete vi lično biti obveznik plaćanja poreza u svojoj državi ali od nas bi dobijali bruto iznos) ili da vam isplatimo umanjen iznos za poreze prema ovdašnjim zakonima. Ali da vam isplatimo bruto iznos a da mi potom platimo poreze na koje nas država obavezuje to svakako ne možemo.

Na pitanje kada bi ta isplata (umanjena za taj porez) bila, tj. kojeg datuma, vjesto izbjegavaju odgovor.
I u njihovom sucelju, kada se ode na zaradu, postoji zarada sa PDV-om i bez PDV-a, a mi (prijateljica) smo vec ovu zaradu potrebnu za isplatu i to sa odbijenim PDV-om dosegli odavno tj. jos u petom mjesecu.
Pa se sada pitam, tko je ovdje lud, i da li su oni ludi ili mi, posto nam nije jasno kako je moguce placati porez dva puta ??!!

1 Like

kakve reklame nudi adbuka ?

Ne vidim kakve to ima veze s ovim sta sam napisao…

Pitam da li su takodje erotske reklame ili kao u adsense-a :smiley:
Ako su erotske imaš drugih ponudjača :smiley:

Reklame su kao kod adsensea, znaci obicne i sa erotikom nemaju veze…

Sto ne kreneš sa adult zaradom :smiley:

Mislis na onu temu od anje ? E pa to se ovdje ne uklapa, jer su na stranici erotske price, jako je dobro posjecena (1500 UV dnevno) i trebaju mi neke reklame u stilu adsense, ali da su na nasem jeziku jer je posjeta sa Balkana.

Mislim na plugrush odprilike 1k klikova je 0.7-1.0$ o pop up-ima govorim :smiley:

1 Like

Uvedi SMS pretplatu na čitanje priča. Nešto tipa 2-3 € mjesečno. S obzirom da je stranica posjećena moglo bi biti i pretplatnika.

Ova adbuka je uzas i katastrofa. Poceli su nesto laprdat o nekakvim porezima, a na njihovoj stranici stoje dvije cifre, sa odbijenim PDV-om i bez toga. A Hrvatska i Srbija imaju ugovor o dvostrukom oporezivanju, medjutim oni sada traze dokumente mirovinskog i zdravstvenog osiguranja iz Hrvatske. Nikako mi nije jasno sa cim to ima veze, ali ok, poslat cemo im i te dokumente.

Evo javlja prijateljica da su se javili mailom i da je suradnja okoncana
zbog blacenja. Eto kako posluje adbuka, kad izneses istinu, onda ih
blatis ! Sram vas moze biti, a jos niste ni vidjeli sto je blacenje, jer
sada zakupljujem domenu za koju cu se potrudit da bude prva u googleu
kad se napise adbuka (sto mi nece biti veci problem), gdje cu sve ovo
iznijeti,i cjelokupnu prijepisku sa maila, i postove sa ovog i IZ foruma.
“Blacenje” je tek pocelo !

To rokeru!! Kad neko nevalja to triba javno reći!!

1 Like

Pogledas kakav su oglas dali za radnika i onda shvatis s kim imas posla ustvari.

http://nisamovca.com/PostDet.aspx?postID=812

Citao sam i na IZF kako pise taj njihov vlasnik ili sta je i to ne razumem kako neko moze da veruje takvoj osobi posto ako ima takav stav prema internet zajednici i svojim korisnicima od kojih zivi kakav je u stvarnosti. Nekulturan, bezobrazan, drzak nikada nisam cuo ni za jednu oglasnu mrezu s takvim pristupom…

Takodje njihov TOS je katastrofa (sve njima a partner nema nikakva, cak ni osnovna prava sto se vidi i u ovom slucaju) ja ne znam kako iko moze da se slozi s tim, jedino ako se ne cita pa se samo ide na ok.

Dzaba da ti neko kaze imaces 1000e mesecno kada ti te pare neces videti, bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Ja im ne bih popustio, kada me Yield nije hteo platiti ja sam pisao o tome svugde od digitalpinta, wjunction, blackhat i ko zna koliko blogova i foruma i javili se kao s izvinjenjm i plate sve. 4 meseca je trebalo nisu odgovarali na mail, na FB ladno kuliranje. Nisam bio jedini kojeg su pokusali da zavrnu pa se brzo prosirilo i drugi su se javljali kako su prosli, cak sam naisao na mnoge teme koje su drugi otvorili i jos vece cifre od moje (mnogo vece) pa sam napisao da sam i ja tako prosao.

Mislim nisam nista lagao, postavio sam slike od maila sto smo pisali dok nisu poceli da kuliraju, slike sa FB gde se vidi kada je procitana poruka itd i nema sta da se bune kada se na slikama sve vidi.

Ako ti vec ne misle dati posteno zaradjene pare onda mozes bar da upozoris druge i sve sa dokazom ako imas slike iz maila ili skype itd da ne bude posle nije istina, laze itd.

Ma misle oni isplatit, ali pazi ovo, treba im dokaz o mirovinskom i zdravstvenom osiguranju mene u Hrvatskoj ??!! Pa kome je to ikada trebalo za zaradu od Internet reklama ? Isplatit ce oni, ali nakon odbitaka nekakvih poreza, mada u ugovoru , koji stoji na adbuka stranici, ne pise nista o iznosu poreza, nego samo pise da se na tu zaradu placaju porezi po Zakonu. Mislim, nemam namjeru izbjegavat porez, ali svatko normalan (adsense, etarget i svi ostali) isplate ti cijelu zaradu a ti se sam bakces s porezima i na tebi je da li ces to platiti ili ne, ti snosis sav rizik a sama adbuka s tim nema ama bas nista.
U svakom slucaju, da bi se shvatila slozenost cijele situacije potrebno je procitati temu na IZ forumu, tamo se javio neki bastijan (pretpostavljam vlasnik adbuke) i poceo laprdat kojekakve gluposti. A kada sam mu rekao da cu zakupiti domenu i raditi kao crnac da bude prva na googleu za upit “adbuka”, i na njoj cu iznijeti sve sto pise na IZ forumu, sto pise ovdje i cijelu email prepisku, onda se usro ko grlica i poceo pricat kako je to kaznjivo i da zadnji koji je to napravio da mu je FBI pokucao na vrata. Hahaha decko je jako komican :smiley: :smiley: :smiley: !
“Ocrnjivat” cu ih gdje god stignem tj. napisat cu pravu istinu o njima da se nebi netko zaje… kao i ja.

Procitao sam temu ali ne znam, nema on na osnovu cega da tebe tuzi za klevetu, jel on to naveo u TOS ili bilo kada spomenuo pre trazenja isplate? Ako nije znaci njihova je greska i treba da plate posto ti kao klijent nisi bio upoznat s tim od pocetka, i da ne znam kako dubi na glavi njihova je greska ako nisi to naznacili posebnim delom. Ne moze on tebe da tuzi sto ti govoris istinu i sto nisi bio informisan o uslovima.

Ja kada sam se prijavo davno jos za eTarget odmah sam dobio mail od menadzera gde je objasnjeno da placaju samo na devizni racun otvoren u Srbiji i da je minimalni iznos 10 000 din, i svaka im cast, da slabo placaju je istina (katastrofa) ali da su uvek ispali posteni nema reci stvarno jesu.

Tek mi deo o porezu nije jasan nikako sta oni imaju s tim da li ti placas porez ili ne, sta da nece mozda da provere jesi li platio racun za struju pa da i to odbiju ako treba. Da nije tuzno bilo bi smesno.

A ono kada je onaj Infinity rekao da isplati nekom tvom drugaru ili kolegi iz Srbije pa da ti ovaj posalje ni to ne valja, kaze covek onda ce ovaj iz Srbije imati da plati vise poreza od tebe. :smiley: O covece sta te boli qc nije na tebi da mislis hoce li ko da plati porez ili ne, ti regulisi svoj, a ostali neka se brinu za svoj.

Mogu samo misliti koliko ljudi ima van Srbije iz okolnih zemalja koji ce proci kao ti kad dodje vreme isplate.

Balkanci su ti cudo, taj iz te firme moze da bude bog i batina za Balkan da je fer posto realno i nema neku konkurenciju sem adsense al ne, ne moze to pa da ga jbs, tacno smo katastrofa.

Sve u svemu srecno kako god isao i nadam se da ces izvuci pare nekako.

Tema je obrisana, mada mi nije jasno zasto, ali ok, neka brisu. Ja svakako pravim stranicu na kojoj cu iznijeti sve lazi adbuke, pa neka se zna da su lopovi. A sa svime sto ti ovdje kazes se apsolutno slazem, jer bastijan prica nebuloze i izmislja toplu vodu.
Ja cu novac dobiti, ali naravno umanjen za te nekakve poreze, ma katastrofa. etarget je vec na rubu propasti, a mislim da ni adbuka nece dugo sa ovakvim poslovanjem.
A onaj tko je obrisao temu na IZ forumu snosit ce dio krivice ako se nekome desi isto sto i meni, jer je sprijecio dotok informacija do ljudi.

Vratili su temu nakon moderiranja i zakljucali ju. Bito da nije obrisana, pa neka se vidi kakve nebuloze i gluposti pise vlasnik adbuke…

Hvala Zdenga na ovom savjetu, jer smo postavili plugrush i zarada je fantasticna u usporedbi sa sugavom adbukom. Mozda i bolje da se ovo ovako desilo, jer da nije imali bi adbuku i sada na stranici…

1 Like

Kad vec imaš erotski sadrzaj ne bi falilo ništa da imaš i erotske reklame :stuck_out_tongue:

Savjet : Dodaj pop up na sajt :slight_smile:

Dodan je popup, kao i mobile redirect, kao i feed od stranice. Za sada imamo 1.8 $ na dan (nadam se da ce biti i vise), sto je za adbuku nedostizno.