Addon Domains - ne mogu dodati domen

Pozdrav, treba mi pomoc oko dodavanje domena. E ovako, domen je kupljen juče, podesio sam dns, i kad hocu dodati domen u cpanelu piše mi ovo:
(XID hm25hd) Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

Gdje ti se nalazi domen?

Mozes provjeriti ovdje da li je DNS preusmjeravanje problem. Predlazem da prvo to uradis:

Tu vidi jej sve stima (server IP, nameservers…)

Inace uvijek mozes otvoriti ticket ili poslati mail na support ako ne izidjes na kraj s tim.

Evo ovdje imas objasnjeno kako dodajes addon domen u c Panelu. Ovo je kod inmotionhosting, ali stvar je slicna i kod drugih:

Da li si promenio nameservere kod domain registrara?

Domen je registrovan na namecheap, obratio sam se na support, rekli su da je domen udaljen i da treba sačekati. Proslo je 24h i nista… proverio sam na hosting checker evo fotografija, dns lepo podesen

Jesam. To je prvi korak, sačekao sam neko vreme, napokusavao sam se dodati domen i opet nista.

treba nekad proći 24/48h

Hvala u svakom slučaju. :slight_smile:

Propagacija DNS-a je čudo, od 15 minuta (onaj “brzi” flush od strane vlasnika), do 2 ili 3 dana čekanja.

U svakom slučaju još jednom sve provjeri jel tehnički ok podešeno, pa onda ipak još malo sačekaj.