Addon domena brisanje dostupnosti kao subdomene

Imam addon domenu i na shared hostingu i radi sve ok. No taj sajt je dostupan i preko addondomena.primarnadomena.com

Sad nisam 100% ubijeđen ali moguće da to nema nikakvog efekta no mene nervira, pogotovo što su se u ahrefsu počeli pojavljivati beklinkovi za addondomena.com sa addondomena.primarnadomena.com

Vidio sam da ima opcija da se redirektuje preko htaccesa da vraća 404 na primarnu domenu, ali nešta mi se ne čini kao normalno rješenje jer redirekcija ide sa addon domene (ako sam dobro shvatio). Drugu opciju sam vidio da se ip u dns setings od addondomena.primarnadomena.com podesi na nepostojeći IP. I u komentaru vidim da neko kaže da može da se samo izbriše IP od addondomena.primarnadomena.com i www.addondomena.primarnadomena.com. Ja sam to učinio na test sajtu i čini mi se da radi sve normalno tj da se ne može pristupiti više addondomena.primarnadomena.com addon domeni (sajtu)

Sad da ja priupitam da li je ovo ok rješenje? Da li će se šta pojebati naknadno? Ili mogu to odraditi? Sad kad pokušam pristupiti testsajtuaddondomena.primarnadomena.com dobijam

This site can’t be reached testsajtaddondomena.primarnadomena.com server IP address could not be found.

a testsajtaddondomena.com radi sve normalno

Mislim da nema potrebe uzbuđivati se zbog ovoga, sasvim je normalno da se addon domena ponaša i ovako:

Dakle;

Ne znam jeli OK, ali je sasvim sigurno - nepotrebno rješenje. :blush: :o:

Da moguće da je bespotrebno, ali ne viđam mnogo sajtova u ahrefsu da imaju link sa subdomena, i čisto je besmisleno postojanje sajta kao subdomene čak i da ne radi nikakvu negativnost, a eto mene dere neka paranoja da je to negativno. Mada večina sajtova su mi kao addon domene i nije im smetalo ništa, no ja bih ipak to makao jer ništa sigurno i ne donosi postojanje paralelnog sajta na subdomeni.

Pa zato pitah oću li što pokvarit ako ovako učinim ko sa test sajtom

Ako povoljno djeluje na tvoj feeling, već je to dovoljno da opravda taj potez i učini ga korisnim. :blush:
Eto, još će netko napisati mišljenje, ili ti sam nakon nekog vremena. :slight_smile: :o: