Adform ili Adsense?

Pozdrav ekipa, imam neke nedoumice pa me zanima vaše iskustvo oko toga.
Godinama sam koristio adsense na portalu i uglavnom sam zadovoljan bio rezultatima. Zna biti frustrirajuće kad dođe onaj nagli pad koji je uglavnom kroz prvi i drugi mjesec u godini, ali ostatak godine je milina. E sad, stavio sam famozni Adform pa mi nije jasno nešto.

Daje to lijepe brojke dnevno, ali sada mi se dogodio čudni pad. Prije točno tjedan dana (17.2) imao sam 52.3 tisuće pregleda i dalo je solidnih 49€. (420 k impresija). Samo dan prije imam okruglo 100 tisuća pregleda gdje se uzelo 93.7€. (800 tisuća impresija). I ok, sve štima to. Ovaj četvrtak na 73.4 tisuće pregleda dalo je samo 17,14€, a bilo je 420 tisuće impresija. Kako to? Jučer opet 76 tisuća pregleda i na jedvite jade prešlo 30€ zarade.

Je li to normalna stvar da isto dođe do takvog pada? Ljut sam jer imam jako mali prostor za adsense koji je aktivan i on je recimo dobio 5€ jučer što je nestvarno, a danas je već na 8.2€ Sad zamišljam kako bi opet gorio adsense da stoji umjesto ovoga ili sam u krivu? Hvala svima na pomoći

Pa sve zavisi kakve su ti se reklame Adform “vrtele” taj dan .Zavisi od advestera nekad ponude jače cifre nekad slabije. Verovatno pošto je kraj meseca budžet im se istanjiio pa samim tim i cena klika na reklame

Hvala na brzom odgovoru, ima logike. A ovako, što misliš da bi trebalo više forsirati?

Ja bez problema imam mjesečno između 2-3 milijuna pregleda i dosta aktivnu publiku…

iskreno ne znam kakva je mreža Adform , koliko plaćaju CPC i CPM (ako ga imaju) to jest koliko su dobri .Ali za adsense znam da bilo dobro ako su ti posetioci iz zapadnih zemalja da malo više napraviš prostora adsense oglasima .

Jednostavno tesitiraš i jedne i druge ,prepoloviš… Pogledaš koja pozicija oglasa od adsensea donosti ti najbolju zaradu te ostaviš isto tako uradiš (ako imaš detaljniju statistiku) i za Adform. Pratiš jedno 10-ak dana da imaš neku sliku i onda sam proceniš

Znaju klikovi sa adsense ako su sa zapada da donesu lep CPC iili još bolje pokušaj sa google ad manager (GAM)

Za mene lično, adsense i sada (GAM) je jedna od najboljih opcija. Što za druge ne mora da znači.

1 Like