Adon domena

Da li je teze optimizovati adon domenu. imam hosting na hostgatoru (bejbi) i pored glavne domene imam jos dvije domene koje se racunaju kao adon domene. na glavnu domenu i sajt dobijam trafik sa gugla ali na ove druge domene nema trafika sa gugla tj na jednoj nesta sasvim malo. ima li uticaja to sto su adon domene na pozicioniranje u guglu

Zar nitko ne kuži da nas ovaj član prca već duže vrijeme?

Zar nitko ne kuži da nikoga u administraciji foruma nije briga za to? :stuck_out_tongue: Glavno je da ima što više postova…

Koji vam je vrag, pitam sve stvari koje me interesuju, a ne znam ih. Bugi smaras vise sa upadima na teme i glupim komentarima. Nekulturno je da udjes na temu i prozivas me bez razloga. Jesam pitao nesta sto nije vezano za sajtove ili nesta sto nikome drugom nije pravilo problem ili pitao se neke stvari. Broj postova mi stvarno nije bitan jer kao sto vidite nit imam potpisa nit link na sajt pa da mi je bitan broj postova.
Mozda bi manje pisao da ima vise ljudi koji imaju zelju da daju koji savjet i upute druge. Ja sam nekad pisao kretenske teme koje nisu imale nikakve veze sa sajtovima pa mi ti bugi nisi upadao na temu i prozivao me. Tek od nedavno imam sajt (sajtove) na wordpressu i normalno je da nista ne znam i da me mnogo zanima zato i pisem puno postova. Sta je pogresno u pitanju da li je teze optimizovati adon domenu za gugl. Adon domena mislim na potpuno odvojeni sajt mojsajt2.com a ne nesta.mojsajt.com
ako pitanje ne valja moze li pojasnjenje sta je lose u njemu?

Ajde mu netko odgovori gore jer i mene zanima :slight_smile:

ne razumijem sta je smijesno

Ukratko, nema razlike između “težine optimizacije” addon domene ili “primary” domene. Ljudima vjerojatno nije jasno zašto bi to netko uopce pito pa ih to malo zbunjuje.

Al cuj, 100 ljudi, 100 pitanja. Nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.

hvala na odgovoru. Sto bi reko MR Gerison iz Sout Parka “ne postoje glupa pitanja, postoje glupi ljudi” kad ga karman pita neku glupost.

Izgleda da sam saznao sta je problem kod adon domene. Cackam po guglu pa mozda sam nasao odgovor.
Adon domena koju sam kupio moze joj se pristupiti mojadomena2.com kao i preko mojadomena2.mojadomena.com i izgleda da je to problem jer se pravi dupli sadrzaj i gugl me automatski kaznjava. Koliko sam citao treba se uraditi neka redirekcija ili tako nesta. Jesam li na dobrom putu? Hvala svima za svaki odgovor i savjet.

evo sad sam pricao sa nekim is hostgatora evo sta kaze
It would seem that the addon domains are getting traffic ( 50ak posjeta prim aut ), however the awstats folder is stating that it’s for the subdomain dns entries of the primary domain, currently looking to correct this for you.
subdomain dns entries of the primary domain može li mi neko objasniti sta to znaci?

when i write directly in adress bar i can visit my addon domain mysite2.mysite.com and is that problem? Is that google see like duplicate content?
Jerry S.:No problem at all, Generally google would not see the addon domain content, but if you have not configured this via the .htaccess in your cPanel, it may load from both addresses

Generally google would not see the addon domain content sta ovo znači??

Evo izvor odakle sam procitao da ovo sto ispitujem moze biti problem
http://www.fayazmiraz.com/remove-subdomain-access-from-addon-domain/

Interesuje me vase misljenje.

Redirektaj cjeli taj folder (subdomenu) putem .htaccess-a na addon domenu.

Nemoj gledat posjetu iz awstatsa nego si implementiraj Google Analytics :wink:

Vjerojatno Goran (još) ne zna što je to .htaccess file. :njam:
Ali, nije ni potrebno, ne treba ništa dodatno upisivati u .htaccess vezano za addon domenu, nikakvi redirekti.
Dovoljno je samo uredno sve organizirati u Cpanelu hostinga (i u domenskom registru, jasno).
A nemoj se Gorane brinuti :sprst: niti o takvom “duplom sadržaju”, to tako mora biti, dobro ti kaže taj lik iz Hostgatora.
Imaš addon domenu i to samo ti znaš (možda i Google, jasno, ali neće se on ljutiti) :), don’t worry be happy. :doki:

Dakle, svejedno je jeli ti domena addon ili nije, druge su stvari mnogo bitnije. :wink:

opet moram dici ovu temu posto mi nista jasno nije. Primarna domena svakodnevno dobija sve vise i vise posjeta iako nista na njoj ne radim (ne zalim se - dapace). Adon domene koje su mladje jedna 4 jedna 7-8 dana i pored svakodnevnog dodavanja sadrzaja i of site optimizacije (koja je po istom principu radjena kao i za primarnu domenu) ne moze se naci ni na prvi 10 stranica gugla za frazu koja je u naslovu sajta i u domeni. Posjeta za adon domene preko gugla je vise nego jadna skoro nikakva i ne znam sta se desava. Cini mi se da kad napravim link za addon domenu on vise gura primarnu domenu nego adon domenu. Jel to moguce? Mozda zvuci kretenski pitanje ali takav napredak ja vidim. Ili je mozda do toga sto su adon domene takve da imaju od 5 do 10 puta vise exact trazenja pa mi gugl drzi sajt u sandboxu. Pročitao sam da to znaju uraditi sa novim sajtovima. Cak sam za ovu jednu adon domenu kupio 3000 posjeta (prije par dana) da se nesta malo pokrene. Pravo da vam kazem nemam pojma kako to djeluje na gugl ali kupio sam posjetu iz te drzave za koju je napravljen sajt. I tih dana je bilo pregleda 5-6 po posjeti ali poslije par dana opet sam na 10ak posjeta sa gugla. Pokusao sam i pisati postove sa dugackim manje trazenim naslovima i rangirati za te manje trazene fraze ali sve to ide skoro nikako. Dizajn je isti kao i na primarnoj domeni, plugini isti sve je manje vise isto ali sa adon domenama (sajtovima) nema napretka.
Moze li neka ideja sta je u pitanju?

Iko da meni kukavcu objasni sta se desava?

Znaci…posadio si jabuke pa se cudis sto nisu rodile odmah prve godine?

do sad su radjale na losijem terenu pa im trazim hemije koja ce ih pogurat da liske krenu izbijat. nije mi problem sto jabuka nema no sto mi drvo vene. cudim se sto se grane jednog drveta povijaju pod plodovima dok su druga dva stabla zakrzljala. pa ako ima koji poljoprivrednik da mi objasni sta se desava sa druga dva stabla.

:slight_smile: Epic

opet si se rodio, a ubili te nekoliko puta :zub:

Isto je.

online sam besmrtan.
cudno mi je sto lakse dobijem posjetu za blogove na bloggeru no za sajtove sa adon domenama. al dobro ja sam majstor za bloger a i vi veze nemate sta je u pitanju pa dobro mozemo nastaviti sa dobrim komentarima.