Adsense - Broj reklama po stranici

Znam da su dozvoljene 3 reklame, ali…
Google kaze:

Currently, on each page AdSense publishers may place:

  • Up to three AdSense for content units
  • Up to three link units
  • Up to two search boxes

Da li to mozda znaci 3 content units + 3 link units?

Pitam ovo zato sto na jednom sajtu vec godinu dana furam fazon 3 content units + 2 link units po stranici. Ogromne su stranice tako da se ne poklapa nigde 2 reklame u istom vidiku i Google me ne dira.
Na ostalim sajtovima se nisam igrao sa vise od 3 reklame…

Da li ima neko ko je dobio upozorenje zbog vise od 3 reklame ili slicno?

Nećeš ti dobiti upozorenje nikakvo, samo ti google neće prikazati više od 5 reklama a napraviti će nepotrebni prostor na stranici, tj. prazan prostor, i stranica neće izgledati ni malo privlačno.

Kod mene otprilike na svim stranicama ide ovako :

Dvije reklame sa strane (300x250) Jedna na početku, objave, pa ista reklama ispod objava.
Jedna reklama ispod naslova objave (728x90).
Dvije reklame ispod teksta (300x250) jedna do druge, s tim da se samo jedna prikazuje na mobilnim uređajima.

Tako da stranica sama, zavisno od uređaja prikazuje od 3-5 reklama, iako više zarade ima s mobilnih, tablet uređaja.

Aha znaci moze da se postavlja vise od 3 i to nije zabranjeno?
Oces da kazes da rokas 5 content unita?

Da, 3-5 zavisno od uređaja, rezolucije. Na rezolucijama ispod 200px ne prikazujem nikako reklame, tek od 250px prikazujem jednu reklamu. Uglavnom gledam da ne zbunjujem korisnika sa reklamama a ujedno da je na vidiljivom mjestu ukoliko ga zainteresuje. Google ti definitivno neće poslati nikakav notice da izbrišeš neke reklame ili da prikazuješ previše reklama, ali će ti definitivno poslati notice ako ti reklame nisu raspoređene kako treba ili se previše uklapaju u sam sadržaj, tako da zbunjuju samog korisnika (navođenje na slučajan klik).

Ja tako postavljam jer mi to donosi najbolju zaradu. Drugi imaju neke druge načine. Što se mene tiče dosta sam testirao sa time i do sada ovo mi donosi najbolju zaradu.

(728x90) će svima donijeti najbolju zaradu u to sam siguran, ali gdje postaviti takve 3 ili 5 da su nekako iole dobro raspoređene? Praviti listing? Prekidati tekst? Testirati ću i to nekada.