Adsense/Facebook novi problem

Naime posaljem zahtjev za novu domenu na adsense odobre je, i prvi post da postavim na fb stranuca odma je blokirana od strane fb. Moze li mi neko pomoci vjerujem da nisam jedini kojem se to desilo, dali ima kakav uticaj ads.txs na adsensu jer ga nisam.postavio na domenu ?

Domen je vec koriscen na FBu verovatno i na crnoj listi je.

Ma nova domena prije par dana sam je kupio

Ti si je kupio pre par dana, a mozda je neko koristio ranije. Daj domen na pp ako neces ovde javno pa cu da ti kazem da li je koriscen.

Desava se taj problem sa novim domenama da blokira fb zadnja 2-3 mjeseca

1 Like

ako je domena .top .work .online .info … moze biti i to problem kontam

Kupi domen koj ima engleske rijeci. barem je meni to pomoglo

Objavi link na svoj timeline i iskocit ce ti notifikacija od fb u fazonu prijavljen link, spam i slicno, klikni na njega prebacit ce te u support centar i imat ces opciju kao Fb ponovo pregleda tvoju objavu, uradi to i trebalo bi ti odblokirati domenu nakon par dana.
Ja sam ih par tako odblokirao i dan danas rade iako spamam po 1000 linkova dnevno po stranicama.

Koja je logika spamati/postovati 1000 linkova/objava na facebook? To i zaslužuje perma ban. Čak i najveći nemaju toliko objava na facebooku dnevno.

@Afan
Kontaktiraj podršku da provjeriš u čemu je problem. Kao što su ti već napisali iznad, domen je već korišten od druge osobe koja je kršila pravila.

1 Like

40-50 stranica i 24 objave svaki dan, gdje tu problem?

8h rada dnevno -> 3 kvalitetne objave po 1h (mislim na kvalitetno napisan tekst koji ni google ni facebook neće označiti kao spam) = 24 objave.

x40 - 50 stranica…

Jel vidiš problem?

Osim ako nemaš firmu, zaposlenih desetak ekstra urednika koji to uređuju svakodnevno i isto toliko onih koji to dijele, mislim da je to čisto kršenje i googleovih i facebookovih pravila ~ čisti spam - copy/paste.

Kakve veze ima sto je spam?
Te objave napisem i schedulam za 30 minuta, od 24 copy-paste objave, 5-6 objava ode viralno i ja zadovoljan.

1 Like

Strašno.


Kakve veze ima sto je spam?


Nemamo dalje šta diskutovati, svako slovo je suvišno.

1 Like

SocialPilot je partner sa Facebookom, gdje je omoguceno da korisnik zakaze 1000 objava dnevno, cim je partner sa Facebookom, sam Facebook je upoznat sa situacijom, ako njima to ne smeta, zasto onda tebi smeta?

Slažem se da je užasno, ali nemojte odmah da osuđujete. Možda je čovek u teškoj materijalnoj situaciji

Naglo si krenuo objavljivati novu domenu…Kada kupis novu domenu, objavljuj po 1 objavu na 1 stranicu 2-3 dana i onda kreni povecavati broj objava i stranica

najvjerojatnije se to desi zbog toga što su članci odnosno objave lažne, ili nekaj tak…
pa ljudi prijave post i ode domena.

Koliko ne razumeju. Ne vredi da mu objašnjavaš.

facebook je opako počeo raditi protiv spama, lažnih vijesti i sl… članaka

a dodatno kad nekoliko ljudi prijavi objavu, domena nakon toga vrlo brzo ode pa pa…

lažne vijesti idu tako široko, da čak ekipa objavljuje vijesti s naslovom: njemačka je ukinula vize za srbiju itd…

te sam neki dan vidio da su neki počeli organizirati one lažne nagradne igre, tipa moraš like-ati shareati i označiti tri prijatelja ako želiš sudjelovati u nagradnoj igri… ali koliko vidim ljudi su skužili da je to fake.

Pa ni ne trebaju vize odavno,to nije lazna vest.Po tome se vidi da je pravo pitanje.
Sta su ustvari lazne vesti?