Adsense help - isplata

Ukoliko je isplata na ček , biti ce troškova koje ceš sam morati pokriti :wink:
Prva isplata tačnije ček, ide na provjeru tako da ces duze čekati i troškove provjere platiti :slight_smile:

Meni su oko 15-20€ odbili …
Naravno sve zavisi od banke, gdje joj je baza, ja sam isao u NLB Tuzlanska banka, al glavna baza im je u Sloveniji tako da sam čekao više od mjesec i po da dobijem pare :smiley:
I posle se odmah pojavila isplata na devizni račun i sada nema nikakvih odbijanja niti troskova :smiley:

Kako ide ta isplata na WU? Treba li čekati na kakvu provjeru prvi puta kao kod isplate čekovima i sl.? Novac se podiže u pošti?

Nema nikakve provjere. Znaci u adsense sucelju ces dobiti WU broj transakcije (10 znamenki). Ides na postu sa osobnom i tim brojem, ispunis obrazac i uzmes pare.

Hvala na odgovoru @drmrgood.
Jel uzima pošta kakvu proviziju?

Ne uzima, to sam vec bio napisao. Znaci onaj iznos koji pise u adsense sucelju pod zarada, to i dobijes.

Pozdrav svima,

Skoro sam krenuo sa Adsesns-om trenutno imam nekih 65€ (do kraja mjeseca će biti 70 i više) pošto je minimalna isplata 70€ taj iznos sam stavio za mjesečnu isplatu, da li to znači da sledeći presjek kada budem imao taj iznos pravi se isplata?

Kad mogu očekivati sredstva na deviznom računu?

Bice ti isplata onoliko koliko ste nakupi do kraja mjeseca, samo mora biti preko 70€.
Isplata ti ide 23.12, i tu je uracunata do decembra zarada.

Do kraja ovog mjeseca ce biti preko 70€ tj već je sada samo što nije obračunato u konačnu zaradu.

A da li je dozvoljeno promijeniti iznos isplate, i da li ta promijena utiče na datum isplate recimo početkom ovog mjeseca sam podesio na 70€ kada bi krajem mjeseca promijenio na 90€ da li bi i dalje mogao očekivati isplatu 23.12?

Ne bi preporučio WU!!! Sve je super brzo, sigurno ali jedan veliki feler ima - Ameri daju jako loš tečaj konverzije dolara/eura u lokalnu valutu. Gubi se oko 10kn na svakih 100eura - možda to mnohima nije problem, ali meni je pa sam se vratio čekanju čekova i punoj isplati :).

O kakvim Amerima i konverziji ti govoris, to nema veze s nicim sta ti pises. Ti u WU obrazac uneses cifru u eurima, a teta na posti ti isplacuje u kunama po tecaju HPB. WU je jedini nacin da dobijes punu isplatu, jer ce ti svaka banka uzeti znacajnu proviziju na cek.

Jučer podigao novce i tečaj je 7.42??? Ima li i jedna banka u RH tečaj ispod 7.5 na dan 24.04.2015? HPB ima najnepovoljnoji tečaj na 24.04. 7.53kn. Dakle WU ima svoj tečaj na kojemu zarađuje i dere nas oko 10kn na svakih 100 eura. E sada onaj tko zaradi npr. 2000 eura će morati tako platiti 200kn - što možda i nije puno u odnosu na ono što je dobio …

momci imam na računu 150e ja sam danas pomerio limit isplate sa 200e na 150e jel moguce da mi posalju do 1. ? ili tek sledeceg 21.?

1 Like

Tek s idućom isplatom u 5. mjesecu.

jao koji zajeb čoveče…

Je li netko dobio potvrdu za western union? Meni pise pending, a cudno mi jer inace to bude 21. svaki mjesec, zar ne?

Ako sutra ne bude isplata onda je ocito nekakav problem u pitanju…

to bude 21, 22 ili do 23…tak se treba malo strpit.

Ja već skoro pola i potrošio, na porez…:joy::sweat_smile:

1 Like