Adsense kanali

Zanima me kako razvrstavate kanale. Dali za jedan sajt napravite jedan kanal ili za svaki oglas na sajtu svoj kanal?

Pa meni je lakse i preglednije da mi jedan sajt bude jedan kanal, posto imam puno novih sajtova. Tako da mogu pratiti koliko mi koji sajt zaradjuje vrlo brzo i efikasno.

Da, samo onda kad bi htio vidjet koji oglas kako stoji je problem.

To jeste, na nekom sajtu npr 3 pozicije, header moze zaradjivati 70 % zarade sajta, a sidebar i ispod posta samo 30 %, i obrnuto, na primer.

Jedan kanal = jedan site nema smisla kad izvješće “URL kanali” i tako zbraja sve oglase s jednog sajta.

Ja napravim za svaki sajt i svaki format oglasa poseban kanal jer tako mogu optimizirati oglase.
Premještam oglase, npr. ono što je bilo lijevo stavim desno, što je bilo dolje stavim lijevo… neke oglase uokvirim, nekima stavim kričavu pozadinu… i nakon nekog vremena pogledam po kanalima koja promjena mi je povećala zaradu, a koja smanjila.

Promijenio sam više načina označavanja kanala, a sada koristim sljedeće:
dva slova označavaju site: npr. wm = webmajstori
jedno slovo označava vrstu oglasa: s = sadržaj, v = veze
na kraju idu dimenzije oglasa

Primjer: oglase koji se vrte na webmajstori.net sam označio wm-s-468x60

Ovo ne bi odgovaralo svakome, ali za moje potrebe je zadovoljavajuće.
Ne koristim više oglasa istog formata na istoj stranici, tako da uvijek znam jeli mi wm-s-468x60 u headeru, u footeru ili negdje između.

Na početku sam krenuo sa jedan oglas - jedan kanal.
Onda sam vidio da mi to onemogućava dobivanje kompletne slike i bilo mi je teško raditi usporedbe.
Vidio sam kako koji oglas zarađuje tako da mi to više nije potrebno.
Sada sam na jedan web - jedan kanal i stvari su daleko jasnije prikazane.

Ako će mi opet trebati detaljna statistika za neki web, tamo ću vratiti kanale na oglasne jedinice.

EDIT: Sada vidim da je gambo napisao da postoji ono što mi je od početka trebalo.

Meni je to malo komplicirano, imam preko 200 kanala i puno sajtova.

Ja sa svojim sistemom imam manje od 30 aktivnih kanala. Imam malo sajtova.
Meni moj sistem odgovara.
Kako žonglirati sa gomilom sajtova i kanala - ne znam :neznam:

Imaš “Izvješća o izvedbi”, pa “URL kanali” i “Web lokacije” za statistiku po sajtovima.