Adsense - koje reklame postaviti i gdje?

Pozdrav, novi sam u ovome te sam jutros dobio odobrenje za web sajt od strane google adsensa.

Zanima me koje bi bilo najbolje reklame postaviti i gdje kako bi zarada bila što bolja?

Ako vam treba još nekih informacija, pišite mi ispod.

Hvala unaprijed.

1 Like

Automatske oglase podesis u mirna glava

Samo responzivne reklame, ubaciš npr poslije svakog:

  1. paragrafa
  2. paragrafa
  3. paragrafa
    itd…

Ako su kratki paragrafi u tekstu, onda povećaš razmak između oglasa, ako su paragrafi dugački, onda smanjiš razmak između oglasa.

Obavezno jednu reklamu ubaciti poslije članka. U sidebar možeš ubaciti reklamu ako imaš jako puno posjeta, mada ta reklama barem kod mene nikad nije nešto donosila zarade.

Zar to nije zabranjeno jer prelazi preko oglasa ako ima onaj padajući meni?

2 Likeova

Zasto pitas ovdje ako si na sajt vec stavio popup, bolje ti je iskljuci i pokusaj normalno zaraditi kao i svi mi ovdje! @DonAldin25

Ja ću veoma kratak odgovor ti dati…Inače mnogo godina imajm adsesne. Sve zavisi od raporeda -strukture sajta (to jest layouta sajta) Takođe dboro prolaze sticky baneri na sajtu

to jeste zabranjeno, ako nema padajuceg ok je :grin:

Oduvijek je bilo pravilo da se reklame stavljaju u obliku latinicnog slova E. To je zato jer citamo s lijeva na desno. Recimo, dok sam imao adsense najgore je prolazila reklama u desnom sidebaru koju nitko nije klikao. Znaci postavis reklamu negdje oko navigacije(iznad ili ispod), i onda tri reklame u tekstu - na pocetak, u sredini i na kraju ali da su align-left.

1 Like

To nema apsolutno nikakvog smisla u 2022. godini kad 95+% korisnika koristi mobilni.

Ovisi o stranici. Na nekim mojim web stranicama i do 70% posjete dolazi sa desktopa.